Hana a Petr Ulrychovi vystoupí s Javory beat v Semilech

13.03.2023 07:19:17 | Autor: Jitka Bažantová, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Hana a Petr Ulrychovi vystoupí s Javory beat v Semilech

Příznivci Hany a Petra Ulrychových se mohou těšit na koncert, který proběhne v Kulturním centru Golf Semily ve středu 22. března od 19 hodin. Za doprovodu skupiny Javory beat zazní nejznámějších písně z bigbeatového období sourozenců.

Hana a Petr Ulrychovi a "jejich" Javory patří mezi stálice české hudební scény. Svými písněmi přinášejí radost posluchačům už více než padesát let... Písničkář a zpěvák Petr Ulrych se sestrou Hanou a partou spřízněných muzikantů představí koncertní program v němž zazní starý poctivý beat i moravská lyrika.

Říká se, že dvakrát nevstoupíš do stejné vody. Bigbít, první etapu muzikantského života sourozenců Ulrychových, vzala voda před více než třiceti lety. Sice se náznaky rockového komponování v některých skladbách vracely, ale vnější a živá muzikantská podoba jejich hudby byla jiná. Proto nebylo možno považovat Hanu a Petra Ulrychovy, stejně jako jejich skupinu Javory, za folklor. To by nepřijali ani oni sami, ani folkloristé.

„Někdy nám říkají, že zpíváme lidové písně, jindy nás řadí do folku, ale my jsme pořád především popík," říkal Petr Ulrych nejednou. V Petrovi i po desetiletích s cimbálovými Javory doutnala stále jiskřička touhy vrátit se ještě jednou k bigbítu, který byl jejich životní odpalovací náloží po cestě na hvězdnou dráhu v šedesátých letech. Javory Beat mají sílu, energii, tah a v beatové sestavě hrají novinky, ale i to, co od nich dobře znáte. Svou hudbou si získali několik generací a získávají si fanoušky svými písněmi dodnes. Přijměte tedy naše pozvání a nenechte si ujít nadžánrový koncert sourozenců Ulrychových a skupiny Javory beat. Nepochybně si odnesete silný hudební zážitek.

Akce Kulturního centra Golf Semily v březnu

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Desná zvou na vysocké divadlo

o Desné můžete zavítat v pátek 31. března od 19 hodin do KD Sklář na divadelní představení Zátiší s loutnou, které vám představí DS Krakonoš Vysoké nad Jizerou.

Tématem krajské konference bude nedostatek bytů i ztráta bydlení

O sociálním a dostupném bydlení budou diskutovat účastníci konference s názvem Rozvoj sociálního a dostupného bydlení: stát, kraj, obce v pátek 31. března 2023. Více než sedmdesát aktérů a zájemců o toto téma nejen z Libereckého kraje bude přítomno na setkání. Mimo jiné promluví i hejtman Martin Půta, ředitel Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček a starostové obcí, ve kterých se programy podpory bydlení úspěšně rozvíjejí. „Konferencí chceme reagovat na potřebu větší spolupráce mezi samosprávami a krajem v oblasti bydlení. Je nutné společně hovořit o nedostatku bytů, prevenci jejich ztráty, bytové nouzi i o správě bytového fondu. Věřím, že odborná diskuse přispěje do budoucna k zajištění možnosti dostupného bydlení pro všechny občany, včetně těch nejzranitelnějších," řekl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Volejbalisté Malé Skály končí ve 2. lize čtvrtí
Florbal Turnov: Muži sestupují do divize
Botanická zahrada pomůže studentům Technické univerzity v praxi
Velikonoční jarmark na Bělišti se koná od 31. března do 2. dubna
Výstavu Vymknuté výmyky zakončí komentovaná prohlídka

Nejčtenější články

28.03.: V Železném Brodě se srazila dvě auta
27.03.: Krajský titul 2022/ 2023 získali hokejisté Turnova!
28.03.: Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT