Hana a Petr Ulrychovi vystoupí s Javory beat v Semilech

13.03.2023 07:19:17 | Autor: Jitka Bažantová, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Hana a Petr Ulrychovi vystoupí s Javory beat v Semilech

Příznivci Hany a Petra Ulrychových se mohou těšit na koncert, který proběhne v Kulturním centru Golf Semily ve středu 22. března od 19 hodin. Za doprovodu skupiny Javory beat zazní nejznámějších písně z bigbeatového období sourozenců.

Hana a Petr Ulrychovi a "jejich" Javory patří mezi stálice české hudební scény. Svými písněmi přinášejí radost posluchačům už více než padesát let... Písničkář a zpěvák Petr Ulrych se sestrou Hanou a partou spřízněných muzikantů představí koncertní program v němž zazní starý poctivý beat i moravská lyrika.

Říká se, že dvakrát nevstoupíš do stejné vody. Bigbít, první etapu muzikantského života sourozenců Ulrychových, vzala voda před více než třiceti lety. Sice se náznaky rockového komponování v některých skladbách vracely, ale vnější a živá muzikantská podoba jejich hudby byla jiná. Proto nebylo možno považovat Hanu a Petra Ulrychovy, stejně jako jejich skupinu Javory, za folklor. To by nepřijali ani oni sami, ani folkloristé.

„Někdy nám říkají, že zpíváme lidové písně, jindy nás řadí do folku, ale my jsme pořád především popík," říkal Petr Ulrych nejednou. V Petrovi i po desetiletích s cimbálovými Javory doutnala stále jiskřička touhy vrátit se ještě jednou k bigbítu, který byl jejich životní odpalovací náloží po cestě na hvězdnou dráhu v šedesátých letech. Javory Beat mají sílu, energii, tah a v beatové sestavě hrají novinky, ale i to, co od nich dobře znáte. Svou hudbou si získali několik generací a získávají si fanoušky svými písněmi dodnes. Přijměte tedy naše pozvání a nenechte si ujít nadžánrový koncert sourozenců Ulrychových a skupiny Javory beat. Nepochybně si odnesete silný hudební zážitek.

Akce Kulturního centra Golf Semily v březnu

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Slavíme Den Země
Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
Krkonošské Louky získaly Magnesii literu
Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů

Nejčtenější články

21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
19.04.: V Semilech se běhalo pro Honzíka
21.04.: Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT