Harlekýnova pomsta je energická komedie plná humoru, lásky a intrik

07.05.2024 18:26:24 | Autor: Jitka Bažantová, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Harlekýnova pomsta je energická komedie plná humoru, lásky a intrik

Veselohra Harlekýnova pomsta v duchu slavné commedie dell´arte v tradičních maskách a kostýmech vás zavede do světa plného zamilovaných párů, chytrých sluhů a chamtivých pánů.

Harlekýn, Pantalone, Kolombína a další legendární postavy se představí v příběhu plném záměn, převleků a nečekaných zvratů. Harlekýnova pomsta aneb Poslušně hlásím aneb Konec šejků v Čechách je zábavná a energická komedie plná humoru, lásky a intrik, která se v Semilech odehraje v úterý 7. května od 19 hodin. Pozor jedná se o změněný termín, původně byl ohlášen termín 13. května.

V tomto příběhu se chamtivý Pantalone snaží získat lásku půvabné Isabely tím, že ji drží ve svém domě proti její vůli. Na pomoc jí přichází chvástavý Kapitán a romantický Leandr. Vyrvat ji ze spárů Pantalona je však úkol nad jejich síly, dokud se do věci nevloží sluhové Harlekýn, který je známý svou hbitou mluvou, šikovností, láskou k improvizaci a Kolombína.

Uvidíte strhující herecké výkony v čele s Pavlem Liškou, který ztvárňuje Kapitána s velkou energií a humorem. Jeho herectví je plné nadsázky a grimas, které zdůrazňují komičnost postavy. Dokáže publikum pobavit svými pitomostmi a zároveň mu dodat lidský rozměr. Liškův výkon je skvělým příkladem jeho hereckého talentu a všestrannosti. Dokáže ztvárnit jak vážné, tak i komické postavy a vždy je přesvědčivý.

Inscenace vznikla v červnu roku 1995, kdy se herci ze dvou spřátelených brněnských divadel (HaDivadla a Divadla Husa na provázku) spojili se svým spolužákem z JAMU - režisérem Zdeňkem Duškem, aby připravili vlastní představení, s kterým pak o prázdninách objížděli české hrady a zámky. Vzhledem k tomu, že se výrazné herecké idividuality z různých divadel sešly u přípravy inscenace více méně náhodou, začala si skupina říkat Spolek sešlých. Postupem času se komedie „Harlekýnova pomsta" stala natolik žádanou, že ji Spolek sešlých začal hrát i mimo prázdniny v různých divadelních prostorech po celé České republice. Jsme moc rádi, že toto netradiční divadelní uskupení přiveze tradiční italskou komedii obohacenou o situační komiku a jadrný humor do Semil.

Více článků o divadlech v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Divadla

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Více než 1,5 milionem korun podporuje kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630 000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1.200.000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Ptačí chřipka: Důležitá je prevence a zodpovědné chování

Primátor Miloš Vele svolal mimořádnou bezpečnostní radu Jablonce nad Nisou. Důvodem byla nákaza ptačí chřipky, která se v Jablonci nad Nisou před několika dny prokázala. Nejdůležitější je zamezit kontakt mezi domácí drůbeží a volně žijícím ptactvem a hlodavci. „Podezřelý úhyn hlaste na pohotovostní linku Krajskou veterinární správy Liberec (KVSL) nebo kontaktujte městskou policii," apeluje na veřejnost Roman Šebesta, ředitel KVS LK. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Radek Juška pošesté dominoval na Jablonecké hale
Krajské týdny pro neziskový sektor opět propojí organizace i veřejnost
Přestavba sportovní haly v Turnově 2 před zahájením
V roce 2025 Krkonoše navštívilo více než 4,1 milionu lidí
Talent ze Semil v Senátu: Výstava Svět očima dětí

Nejčtenější články

27.01.: Přestavba sportovní haly v Turnově 2 před zahájením
26.01.: Turnovská Špéra spolupracuje s firmami i kulturními institucemi
27.01.: Talent ze Semil v Senátu: Výstava Svět očima dětí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT