Harlekýnova pomsta je energická komedie plná humoru, lásky a intrik

07.05.2024 18:26:24 | Autor: Jitka Bažantová, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Harlekýnova pomsta je energická komedie plná humoru, lásky a intrik

Veselohra Harlekýnova pomsta v duchu slavné commedie dell´arte v tradičních maskách a kostýmech vás zavede do světa plného zamilovaných párů, chytrých sluhů a chamtivých pánů.

Harlekýn, Pantalone, Kolombína a další legendární postavy se představí v příběhu plném záměn, převleků a nečekaných zvratů. Harlekýnova pomsta aneb Poslušně hlásím aneb Konec šejků v Čechách je zábavná a energická komedie plná humoru, lásky a intrik, která se v Semilech odehraje v úterý 7. května od 19 hodin. Pozor jedná se o změněný termín, původně byl ohlášen termín 13. května.

V tomto příběhu se chamtivý Pantalone snaží získat lásku půvabné Isabely tím, že ji drží ve svém domě proti její vůli. Na pomoc jí přichází chvástavý Kapitán a romantický Leandr. Vyrvat ji ze spárů Pantalona je však úkol nad jejich síly, dokud se do věci nevloží sluhové Harlekýn, který je známý svou hbitou mluvou, šikovností, láskou k improvizaci a Kolombína.

Uvidíte strhující herecké výkony v čele s Pavlem Liškou, který ztvárňuje Kapitána s velkou energií a humorem. Jeho herectví je plné nadsázky a grimas, které zdůrazňují komičnost postavy. Dokáže publikum pobavit svými pitomostmi a zároveň mu dodat lidský rozměr. Liškův výkon je skvělým příkladem jeho hereckého talentu a všestrannosti. Dokáže ztvárnit jak vážné, tak i komické postavy a vždy je přesvědčivý.

Inscenace vznikla v červnu roku 1995, kdy se herci ze dvou spřátelených brněnských divadel (HaDivadla a Divadla Husa na provázku) spojili se svým spolužákem z JAMU - režisérem Zdeňkem Duškem, aby připravili vlastní představení, s kterým pak o prázdninách objížděli české hrady a zámky. Vzhledem k tomu, že se výrazné herecké idividuality z různých divadel sešly u přípravy inscenace více méně náhodou, začala si skupina říkat Spolek sešlých. Postupem času se komedie „Harlekýnova pomsta" stala natolik žádanou, že ji Spolek sešlých začal hrát i mimo prázdniny v různých divadelních prostorech po celé České republice. Jsme moc rádi, že toto netradiční divadelní uskupení přiveze tradiční italskou komedii obohacenou o situační komiku a jadrný humor do Semil.

Více článků o divadlech v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Divadla

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přírodu na Sněžce opět chrání ochranné sítě
Policie šetří případ smrti mladého muže v Semilech
Memorandum o Ještědu má otevřít kraji možnost koupě objektu
Křížem krážem Semilskem až na Myší skálu
V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka

Nejčtenější články

17.06.: Policie šetří případ smrti mladého muže v Semilech
16.06.: Hořela skládka odpadu v Košťálově
16.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT