Harrachov i Horní Branná jistily výhry až v posledních minutách

30.04.2012 16:50:46 | Autor: Petr Ježek a Ladislav Janata | Rubrika: SPORT | Obce: Víchová nad Jizerou,Horní Branná,Rovensko pod Troskami,Železný Brod,Malá Skála,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov

K velkým překvapením málem došlo o víkendu v I.B třídě východ, nakonec ale favorité výhry uhájili. Druhý Harrachov totiž zdolal herně lepší Rovensko brankou pět minut před koncem. Vedoucí Branná pak v neděli proti Plavům vstřelila vítězný gól až v 90. minutě.

Víchová - Držkov 0:1 (0:0)

Domácí byli od začátku utkání aktivnější a vytvořili si i šance. Ty ale končily těsně vedle branky, tu největší zastavila tyč. I ve druhé polovině byli domácí zpočátku lepším týmem, pak začali z rychlých brejků hrozit hosté. Jeden z nich byl zastaven nedovoleným způsobem až ve vápně a z nařízené penalty v 88. minutě padl jediný gól utkání.

Harrachov i Horní Branná jistily výhry až v posledních minutách„Vzhledem k průběhu utkání si Víchová takový konec určitě nezasloužila, ale bez gólů se vyhrávat nedá," dodal sekretář Víchové Miroslav Kobr.

Branka: 87. J. Dvořák z penalty. Rozhodčí: Mikule, ŽK: 2:1. Diváků: 80. Víchová:  Kobr - Hanč (40. P. Hartig), Bartoň, Lampa, Vrhel - J. Kuřík (75. Krause), Rypl, Skála, T. Kuřík - Špidlen, Bujárek (46. Šablatura). Fotogalerie z utkání zde

Zásada - Rokytnice 0:1 (0:0)

První poločas byl vyrovnaný, ale ve druhém byli hosté lepší a připravili si několik šancí. Zápas rozhodl krásným gólem v 65. minutě Škoda, když se trefil z 25 metrů do branky odrazem od břevna. Výhru hostů mohl potvrdit v 89. minutě střídající Hanko, který se prokličkoval půlkou hřiště, ale poté netrefil prázdnou bránu. I tak to hostům stačilo na tři body.

Branka: 65. Škoda. ŽK: 0:1. Diváků: 150. Rokytnice: Sedláček - Vrdlovec, Kuřina, Pičman, Havrda - Mich. Martínek, Zahradník, Neumann st, Neumann ml. (73. Štěpánek) - Škoda, Havlíček (65. Hanko).

Rovensko - Harrachov 2:3 (1:1)

Rovenští fotbalisté se ujali vedení po rohovém kopu, když se ve skrumáži prosadil Vondráček. Za dvě minuty ale bylo srovnáno, Sedlmajer totiž trefil míč levačkou ze 40 metrů pod břevno. Třikrát se individuálně prosadil Lukáš Malý, ale ani jednou ve finále nepřekonal harrachovského brankáře Vránu.

Další branky tak padaly až ve druhém poločase. Nejprve střelou po nahrávce Špíny dostal Rovensko do vedení Náhlovský, ale zanedlouho znovu Harrachov srovnal díky Davidovi. Když domácí neproměnili další šanci, tak o třech bodech pro hosty rozhodl svým gólem střídající Bergmann. Pro domácí byla porážka krutá, protože v souboji s druhým celkem tabulky byli herně lepší, ale fotbal se hraje na góly.

Branky: 10. Vondráček, 66. Náhlovský - 12. Sedlmajer, 69. David, 85. Bergman. Rozhodčí: Kulhavý, ŽK: 2:0. Diváků: 100. Rovensko: Vrabec - Houška, Brunclík, Rympler, Vydra - Náhlovský, Špína, D. Malý, Vágenknecht - L. Malý, Vondráček (84. Čmelík). Harrachov: Vrána - Daněk (70. Barbořák st.), L. Halama, Horáček, Kroupa - David, P. Halama, Trepera (55. Bergmann), Jiroutek - Sedlmajer, Veselý (88. Grossberger)

Horní Branná - Plavy 3:2 (1:1)

Domácí začali důrazně s cílem dát první gól. V 11.minutě Illner ideálně uvolnil Nýdrleho, ale ten sám chtěl napodobit Messiho a brankář hostů neměl problém. Ve 14. minutě Novotný hodil do pokutového území přesný aut na Pešinu, který hlavou prodloužil a Zuzánek zblízka levou nohou míč uklidil k tyči - 1:0. Ve 20. minutě útočník Plavů Čermák prošel středem obrany, překonal vyběhnuvšího Hofmana a vyrovnal.

Na začátku druhého poločasu se opět prosadil mladý útočník Čermák, ale jeho střela šla mimo domácí branku. V 60. minutě zahrávala Horní Branná rohový kop, který Dusík hlavou zakončoval do tyče a odražený míč Pešina poslal nad branku. V 80. minutě měli hosté vyloženou šanci, ale nedali a z následného rychlého protiútoku se, po nahrávce Šimka, prosadil Nýdrle. Hosté se ovšem nevzdávali, opět Čermák dvě minuty před koncem srovnal skóre na 2:2. Zbraně nesložili ale ani hráči Branné a při rohovém kopu se po několika odrazech dostal míč k Novotnému, který příležitost  přetavil na vítězný gól. Nejlepším hráčem Branné byl po utkání vyhodnocen J. Kocourek.

Branky: 14. Zuzánek, 80. Nýdrle, 90. Novotný - 20. a 88. Čermák. Rozhodčí: Polák, ŽK: 1:1. Diváků: 130. H. Branná: Hofman - Kocourek, Fiedler, Dusík, Novotný - P. Zuzánek (75. D. Beneš), Pešina, Illner, L. Svoboda (64. R. Gaudel) - Nýdrle, Šimek (89. T. Jón).

Ruprechtice - Malá Skála 3:2 (1:1)

Hosté hráli první půli jen v deseti, ale toho jako kdyby si ani domácí nevšimli. Měli sice více ze hry a po dvou šancích se dorážkou gólově prosadil Velek, ale po chybě v rozehrávce následoval brejk hostů, který skončil pádem v pokutovém území. Byla z toho penalta a Banda vyrovnal. Domácí pak několikrát slušně vystřelili, jenže míč v brance neskončil. Hosté o přestávce doplnili stav K. Šilhánem, ale domácí Velek zakončil útok domácích na 2:1.

Naděje Ruprechtic pak šly dolů kvůli přísnému vyloučení Záveského. Tentokrát měli do konce zápasu přesilovku hosté. Po kvalitní akci a prosazení se Makuly mezi dvěma beky bylo opět srovnáno. Hosté vycítili šanci na body a několikrát pěkně provětrali obranu i gólmana. Domácí bojovali, což se jim vyplatilo v samém závěru. Nejprve brankář Holub podržel Ruprechtické při nájezdu hostů, aby vzápětí Průcha tvrdou střelou zpoza vápna vstřelil vítězný gól domácích. To bylo v samém závěru bojovného, tvrdého a chybami rozhodčího ovlivněného zápasu.

Branky: 16. a 51. Velek, 90. Průcha - 22. Banda z penalty, 72. Makula. Rozhodčí: Háša, ŽK: 4:6, ČK: 0:1 (53. Záveský). Diváků: 70. M. Skála: Krause - K. Šilhán (od 46. minuty), Cafourek, Stolín, Krámský - Novák, Banda, Daníček, Honzák - J. Šilhán, Makula.

Mšeno B - Lučany 3:3 (2:2)

Mšenská rezerva byla v mači s týmem Lučan, který stále není v plné síle a bojuje o záchranu, favoritem. Výsledky domácích však vypadají tak, že pokud nedají čtyři góly, tak nevyhrají. To platilo i v sobotním souboji a ještě k tomu se asi špatně vyspal brankář Farský, který neměl svůj den. Domácí po půlhodině vedli již 2:0, ale lučanský Volf stačil do obrátky vyrovnat. Mšeno bylo ve vedení ještě jednou, ale snaživí hosté dorostencem Hilebrantem ještě dokázali cenný bod z Břízek vydolovat.

Branky: 3. Vejprava, 30. Koudelka, 63. Plný - 34. a 41. Volf, 79. Hilebrant. Rozhodčí: Bukvička. ŽK: 1:1. Diváků: 50.