Harrachov vydává kalendář k 70. výročí Příjezdu Krakonoše

08.12.2015 08:43:33 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Harrachov

Harrachov vydává kalendář k 70. výročí Příjezdu Krakonoše

Město Harrachov se rozhodlo vydat k příležitosti konání akce Příjezd Krakonoše kalendář a to na základě jubilea, které v příštím roce oslaví. Tato tradiční a oblíbená událost, na kterou se každoročně sjíždí několikatisícový dav návštěvníků, totiž oslaví v roce 2016 neuvěřitelných 70. let od svého vzniku, takže v kalendáři budou k vidění i historické obrázky z úplně prvních let pořádání této akce.

Dvoutýdenní stolní kalendář bude navíc dvouletý, bude mít tedy své praktické upotřebení pro rok 2016 i 2017. Jednotlivé obrázky složené od historie až po současnost jsou doprovázené texty, které s fotografiemi souvisí, takže majitelé kalendářů budou znát jména prvních harrachovských Krakonošů nebo čertů. Dozvědí se, jaké všechny druhy povozů měla legendární Krakonošova policie, kdo se všechno skrýval pod maskami ošklivých čarodějnic, a kupodivu to nebyla žádná ženská postava. Nebo proč mají harrachovští čerti tak dokonalou čerň.

V textech nechybí ani úryvky z proslovů milého Krakonoše pana Janouška, který mluvil půvabným a už bohužel vzácným krkonošským dialektem a v roli Krakonoše v Harrachově vystupoval neuvěřitelných 32 let. A samozřejmě není zapomenuto ani masky, pod kterými se skrývají nejen děti, ale i dospělí, protože každoročně je k vidění v Krakonošově průvodu několik desítek, vždy originálních masek, jež si zaslouží pozornost a obdiv. Kalendář bude k mání od 14. prosince v budově harrachovského Městského úřadu za cenu 99 korun.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

O první adventní neděli měl v Harrachově premiéru nový Krakonoš
Harrachov si můžete podrobně prohlédnout i virtuálně
Harrachov opanovali specialisté na léčbu rukou
Harrachov získal za nového partnera Frenštát pod Radhoštěm
V Harrachově vzniká nová výhybna pro křižování vlaků

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V lomnickém muzeu zahájili cyklus podzimních přednášek

Jako v letech minulých, navázali v lomnickém muzeu opět na úspěšný cyklus takzvaných podzimních přednášek. První ze série se uskutečnila v úterý 20. září, kdy se zde představila Eva Ulrychová z Jičína a pohovořila na téma Nejcennější archeologické nálezy a jejich historická hodnota. Následovat bude o týden později, taktéž v úterý 27. září od 17 hodin, v pořadí druhá historická přednáška PhDr. Evy Ulrychové nazvaná Kronikář Kosmas a jeho Kronika Čechů.

Kraj přispěje Mikroregionu Frýdlantsko na odkup nemovitostí

Celkem 3 400 000 korun poskytne kraj dobrovolnému svazku obcí Mikroregion Frýdlantsko na pořízení nemovitostí v rámci projektu Heřmanička - nádraží Frýdlant. Objekty v současné době slouží jako zázemí pro činnost spolku Frýdlantské okresní dráhy a Frýdlantsko je proto bezplatně spolku převede. „Dotace bude využita výhradně na pořízení nemovitostí v rámci projektu Heřmanička - nádraží Frýdlant. Objekty poté dostane k bezplatnému užívání Spolek Frýdlantské okresní dráhy, který je má prozatím pouze v pronájmu. Budou sloužit pro provoz železničního muzea, jež má v regionu mnohaletou tradici. Lze si tam prohlédnout několik zajímavých, převážně úzkorozchodných vozidel včetně provozuschopné motorové lokomotivy. Považuji za důležité připomínky historických dopravních a technických zajímavosti zachovávat i pro budoucí generace," uvedl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Za příkladnou službu byli oceněni policisté Územního odboru Semily
Žitavská úzkokolejka zve ve svátek české fanoušky železnice
Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
Nejvýše položená přehrada v Čechách je na Černé Nise u Bedřichova
Novinky v plaveckém bazénu na Výšince v Turnově

Nejčtenější články

22.09.: Fotbalové přípravky odehrály úvodní turnaj nového ročníku
23.09.: Okresní přebor: Plný počet bodů má stále Turnov B, druhý Stružinec
23.09.: I.B třída: Harrachov dotáhl na čele tabulky Pěnčín B

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT