Harrachovská kauza Crystalex pokračuje nabídnutím 8 milionů

24.05.2023 13:49:30 | Autor: Hanka Veselá | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Harrachov

Harrachovská kauza Crystalex pokračuje nabídnutím 8 milionů

Harrachov nabídnul Ministerstvu financí 8 milionů Kč, kterými by bylo možné smazat veškeré vzájemné pohledávky města Harrachov a MF z vleklé privatizační kauzy Crystalexu. Na osobní schůzce vedení města Harrachov a Ministerstva financí ministerstvo toto vyrovnání město Harrachov prezentovalo.

Ministerstvu v roce 2021 připadl bytový dům v Harrachově na Klondajku. To se snaží od začátku uzavřít s nájemníky nové smlouvy na několikanásobně vyšší nájemné. Aniž by takové smlouvy byly uzavřené, ministerstvo žalovalo v letošním roce nejprve město za bezdůvodné obohacení za nájemné od chvíle, co mu byty připadly, a to ve výši několikanásobně vyšší, než město fakticky vybíralo. V dubnu pak začalo údajné dlužné částky za nájemné vyžadovat po nájemcích.

Harrachov poté inicioval schůzku s ministerstvem financí ve čtvrtek 11. května, kdy zástupci města nabídli smazání veškerých vzájemných pohledávek města a ministerstva financí. S tím, že by ministerstvo byty převedlo nájemníky za 8 milionů Kč a Harrachov nebude vyvolávat další soudní jednání a nebude vymáhat od MF bezdůvodné obohacené obohacení za výstavbu domů v hodnotě cca 20 mil Kč a následně tyto domy převede na nájemníky.

MF zaslalo nájemníkům vadné a neoprávněné vyúčtování. Advokát podal proti způsobu a obsahu vyúčtování v úterý 23. května 2023. námitku. Advokát nájemníků v ní dokazuje, že "vyúčtování trpí fatálními vadami, jsou nepřehledná a nepřezkoumatelná".

Jako příklad uvádíme předpis nájemného jednoho konkrétního nájemníka:
1. Předpis 4885
2. Předpis 22 074
3. Finální vyúčtování 210 816 Kč

Nájemníci bytových domů na Klondajku do dnešního dne nepodepsali s ministerstvem nové nájemní smlouvy, a není tak možné po nich vyžadovat nájemné několikanásobně vyšší, než na jaké jsou uzavřené smlouvy.

„Praktiky ministerstva financí se nám nelíbí, běžný člověk nemá šanci se v právních kličkách vyznat, a tak jsme již na počátku sporu ministerstva s nájemníky nájemníkům poskytli advokáta, který je zastupuje," řekl starosta Harrachova Tomáš Vašíček.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Spor Harrachova s ministerstvem financí pokračuje
V Harrachově udělali audit majetku. Na opravy by museli dát 72 milionů
Jak se vyvíjí kauza Crystalex a osud bytů na Klondajku v Harrachově
Na stole opět soud o dluhu Harrachova a vlastnické právo k bytům
Harrachov má další potíže, úředníci vyšetřují smlouvu s právníkem
Harrachov nemusí platit 90 milionů, rozhodl Nejvyšší soud

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
V Chuchelně uvízl na stromě paraglaidista
Obrazem: 19. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Hořela skládka odpadu v Košťálově

Nejčtenější články

16.06.: Hořela skládka odpadu v Košťálově
16.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
14.06.: V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT