Hasiče zaměstnaly v pátek požáry domů v Roprachticích a Valteřicích

19.05.2023 20:43:02 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Horní Branná,Vysoké nad Jizerou

Hasiče zaměstnaly v pátek požáry domů v Roprachticích a Valteřicích

Hasiči v Libereckém kraji řešili v pátek hned dva požáry rodinných domů na Jilemnicku, a to v obcích Roprachtice a Valteřice. K požáru střechy prvního rodinného domu vyjely brzy ráno ve 4:38 jednotky z 2. stupně požárního poplachu. K druhému požáru podkroví rodinného domu vyjely v 7:30 jednotky do obce Valteřice, také v okrese Semily.

Událost v Roprachticích byla na operační středisko nahlášena v pátek 19. května v 4:38. Po příjezdu jednotek byla část střechy zasažena plameny, hasiči nasadili tři vodní proudy, dále hasicí zařízení CCS Cobra.

„Po příjezdu jednotek na místo byla část střechy objektu zasažena plameny. Při hašení střechy a při následném rozebírání střešní konstrukce byla využita i výšková technika. Lokalizaci požáru velitel zásahu nahlásil v 6:42 hod., likvidace poté nastala v 8:15 hod. Na místě celkem zasahovalo devět jednotek požární ochrany. Požár poškodil střechu rodinného domu a některé ze svislých konstrukcí, přičemž výše škody je předběžně stanovena na 2 miliony korun a příčina vzniku požáru zůstává v šetření," upřesnila Eva Klímová, zastupující tisková mluvčí HZS Libereckého kraje.

Požár rodinného domu ve Valteřicích<br />Autor: HZS Libereckého kraje K druhému požáru podkroví rodinného domu ohlášenému v 7:30 vyjelo celkem sedm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů do obce Valteřice. Ke zdolání požáru byly nasazeny dva vodní proudy. Hasiči museli odpojit objekt od elektrické energie, provedli také průzkum objektu - v době požáru se v něm nikdo nenacházel.

„Hasiči museli odpojit objekt od elektrické energie, provedli také průzkum objektu - v době požáru se v něm nikdo nenacházel. Během zásahu dále zajišťovali usměrňování dopravy z důvodu blízkosti frekventované silnice u požárem zasaženého objektu - průjezdný zůstal jeden jízdní pruh. Lokalizace byla na operační středisko nahlášena v 8:22. Po lokalizaci požáru začal velitel zásahu jednotky v místě postupně redukovat - likvidace byla na krajské operační a informační středisko ohlášena v 8:59. Příčina vzniku požáru je v šetření, výše škody na poškozené střeše a podkrovním pokoji se vyšplhala na 700 tisíc korun. I při této události byl vyhlášen 2. stupně požárního poplachu," uvedla mluvčí krajských hasičů.

Zasahující jednotky:

Požár v Roprachticích - profesionální jednotky ze stanice HZS Semily a Jilemnice, dále dobrovolné jednotky SDH obcí Zlatá Olešnice, Jablonec nad Jizerou, Poniklá, Vysoké nad Jizerou, Víchová nad Jizerou, Jilemnice a Roprachtice.

Požár ve Valteřicích - profesionální jednotky ze stanice HZS Semily a Jilemnice, dále dobrovolné jednotky SDH obcí Roztoky u Jilemnice, Studenec, Jilemnice, Horní Branná a Vítkovice.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Ohrazenicích hořelo osobní auto
V Bělé hořelo osobní auto
U Sychrova hořel osobní vlak, ke zranění naštěstí nedošlo
Na Malé Skále hořelo ve sklepě bytového domu
Hasiči likvidovali požár v průmyslové hale v Jilemnici

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Revize katastru nemovitostí na Bukovině i Malém Rohozci

Katastrální úřad pro Liberecký kraj, územní pracoviště Semily, bude realizovat revizi katastru nemovitostí na Bukovině a v Malém Rohozci. Revize bude zahájena 1. března 2024 a bude probíhat zhruba do konce roku 2025. Během revize katastru nemovitostí budou zaměstnanci katastrálního úřadu revidovat soulad údajů katastru se skutečným stavem v terénu. Účast vlastníků a jiných oprávněných není při revizi katastru nezbytná. V případě zjištěného nesouladu mezi stavem evidovaným v katastru a stavem v terénu budou vlastníci zváni k jeho projednání se zástupcem katastrálního úřadu.

Pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že pramen pod Valdštejnem i Boží voda jsou pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem i pramene Boží voda ze 12. února 2024 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči získali nově záchrannou seskokovou matraci
Hudební pocta Petru Hapkovi zazní i v Semilech
Březen – měsíc čtenářů 2024 v krajské knihovně
Hlasovat v soutěži Kniha roku pro Cenu čtenářů lze do 31. března
S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!

Nejčtenější články

02.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
02.03.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 1. až 3. března
01.03.: Vzpomínky pamětníků ze Semilska ožijí díky žákovským reportážím

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT