Hasiče zaměstnaly v pátek požáry domů v Roprachticích a Valteřicích

19.05.2023 20:43:02 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Horní Branná,Vysoké nad Jizerou

Hasiče zaměstnaly v pátek požáry domů v Roprachticích a Valteřicích

Hasiči v Libereckém kraji řešili v pátek hned dva požáry rodinných domů na Jilemnicku, a to v obcích Roprachtice a Valteřice. K požáru střechy prvního rodinného domu vyjely brzy ráno ve 4:38 jednotky z 2. stupně požárního poplachu. K druhému požáru podkroví rodinného domu vyjely v 7:30 jednotky do obce Valteřice, také v okrese Semily.

Událost v Roprachticích byla na operační středisko nahlášena v pátek 19. května v 4:38. Po příjezdu jednotek byla část střechy zasažena plameny, hasiči nasadili tři vodní proudy, dále hasicí zařízení CCS Cobra.

„Po příjezdu jednotek na místo byla část střechy objektu zasažena plameny. Při hašení střechy a při následném rozebírání střešní konstrukce byla využita i výšková technika. Lokalizaci požáru velitel zásahu nahlásil v 6:42 hod., likvidace poté nastala v 8:15 hod. Na místě celkem zasahovalo devět jednotek požární ochrany. Požár poškodil střechu rodinného domu a některé ze svislých konstrukcí, přičemž výše škody je předběžně stanovena na 2 miliony korun a příčina vzniku požáru zůstává v šetření," upřesnila Eva Klímová, zastupující tisková mluvčí HZS Libereckého kraje.

Požár rodinného domu ve Valteřicích<br />Autor: HZS Libereckého kraje K druhému požáru podkroví rodinného domu ohlášenému v 7:30 vyjelo celkem sedm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů do obce Valteřice. Ke zdolání požáru byly nasazeny dva vodní proudy. Hasiči museli odpojit objekt od elektrické energie, provedli také průzkum objektu - v době požáru se v něm nikdo nenacházel.

„Hasiči museli odpojit objekt od elektrické energie, provedli také průzkum objektu - v době požáru se v něm nikdo nenacházel. Během zásahu dále zajišťovali usměrňování dopravy z důvodu blízkosti frekventované silnice u požárem zasaženého objektu - průjezdný zůstal jeden jízdní pruh. Lokalizace byla na operační středisko nahlášena v 8:22. Po lokalizaci požáru začal velitel zásahu jednotky v místě postupně redukovat - likvidace byla na krajské operační a informační středisko ohlášena v 8:59. Příčina vzniku požáru je v šetření, výše škody na poškozené střeše a podkrovním pokoji se vyšplhala na 700 tisíc korun. I při této události byl vyhlášen 2. stupně požárního poplachu," uvedla mluvčí krajských hasičů.

Zasahující jednotky:

Požár v Roprachticích - profesionální jednotky ze stanice HZS Semily a Jilemnice, dále dobrovolné jednotky SDH obcí Zlatá Olešnice, Jablonec nad Jizerou, Poniklá, Vysoké nad Jizerou, Víchová nad Jizerou, Jilemnice a Roprachtice.

Požár ve Valteřicích - profesionální jednotky ze stanice HZS Semily a Jilemnice, dále dobrovolné jednotky SDH obcí Roztoky u Jilemnice, Studenec, Jilemnice, Horní Branná a Vítkovice.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Ohrazenicích hořelo osobní auto
V Bělé hořelo osobní auto
U Sychrova hořel osobní vlak, ke zranění naštěstí nedošlo
Na Malé Skále hořelo ve sklepě bytového domu
Hasiči likvidovali požár v průmyslové hale v Jilemnici

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezená provozní doba sběrného dvora na Vesecku

Pozor na omezenou páteční provozní dobu sběrného dvora, 9. června se uzavře už v 15 hodin. „Informujeme občany, že z technických důvodů bude provoz sběrného dvora na Vesecku omezen, a to v pátek 9. června 2023, otevřeno bude pouze do 15:00. Děkujeme za pochopení," sdělily Turnovské odpadové služby, s. r. o.

Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Rekonstrukce tramvajové trati s sebou nesou uzavírky jabloneckých ulic. S postupem stavby se uzavírky mění. Aktuální změny od 7. června se dotknou jabloneckých ulic Tovární, Rýnovická, Liberecká, Poštovní, U Nisy, Vodní a Na Vršku. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na Vesecku začne rekonstrukce silnice u křižovatky s I/10
Vyhlídka v 17. patře krajského úřadu je opět otevřená pro veřejnost
Den dětí s Ponorkou opět v turnovském parku
Krkonoše jsou opět čistější
Víkend otevřených zahrad zve na statek, bylinky i do arboreta

Nejčtenější články

06.06.: Kino Jitřenka uvede dokument o režisérce Věře Plívové - Šimkové
05.06.: Nekrmte krkavce!
05.06.: V soutěži Kniha roku bodovali sudetští Němci i fotograf z místních novin

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT