Hasiči poměří v Turnově své síly ve vyprošťování u dopravních nehod

16.05.2024 23:01:04 | Autor: Jaroslava Benešová, HZS Libereckého kraje | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Hasiči poměří v Turnově své síly ve vyprošťování u dopravních nehod

Patnáctka soutěžních družstev hasičů v sobotu 18. května 2024 v Turnově nastoupí na start dalšího ročníku krajského kola soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod. Ta se uskuteční od ranních hodin v areálu před turnovskou stanicí HZS Libereckého kraje.

Soutěž, která je úzce odborně spjata s činností hasičů, je zaměřena na záchranu zraněných osob (figurantů) u simulovaných dopravních nehod. Scénáře, na jejichž základě jsou nehody pro soutěž připraveny, vždy vycházejí z reálných dopravních nehod, které hasiči už někdy řešili. Každý soutěžní tým hasičů řeší zcela odlišný scénář dopravní nehody. Při jeho přípravě jsou soutěžící v izolaci, aby předem nevěděli, jak vypadá událost, u které budou zasahovat. Čtyřčlenná družstva mají za úkol provést průzkum místa zásahu a zvolit správnou taktiku a techniku zásahu při vyproštění zraněné osoby. Soutěžní pokus je limitován dvaceti minutami času. Výkony soutěžících po celou dobu sleduje trojice rozhodčích. První hodnotí taktiku, další techniku provedení zásahu a třetí rozhodčí pak sleduje to, jak soutěžící poskytují figurantům první předlékařskou pomoc.

Statistiky říkají, že během roku 2023 hasiči na silnicích v Libereckém kraji zasahovali u bezmála 1 400 nehod, z toho více než sedmdesátkrát prováděli vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel.

Pořadateli soutěže jsou HZS Libereckého kraje a Krajské sdružení hasičů Libereckého kraje. 21. ročník Krajské soutěže HZS Libereckého kraje ve vyprošťování u dopravních nehod - memoriál nprap. Jiřího Kocourka - soutěžit budou následující týmy profesionálních hasičů: za Územní odbor Liberec HZS LBK to bude tým hasičů z liberecké stanice, za Územní odbor Jablonec nad Nisou HZS LBK soutěžní družstvo z jablonecké stanice, za Územní odbor Česká Lípa to budou hasiči ze stanice Doksy, za Územní odbor Semily příslušníci ze stanice Semily a zúčastní se také soutěžní družstvo HZS podniku Správa železnic Liberec.

12. ročník Krajské soutěže JSDHO Libereckého kraje ve vyprošťování u dopravních nehod - soutěžit budou tyto JSDHO: Rokytnice nad Jizerou, Cvikov, Český Dub, Višňová, Desná, Lomnice nad Popelkou, Turnov, Česká Lípa, Nový Bor a Zlatá Olešnice.

HZS Libereckého kraje zve veřejnost ke zhlédnutí divácky atraktivní soutěže. Přijďte se podívat a podpořit soutěžní družstva profesionálních i dobrovolných hasičů!

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 17. do 19. května

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Krajští hasiči Zdeněk Vrána a Vojtěch Prášil získali v Německu zlato!
Soutěž ve vyprošťování vyhráli hasiči z Jablonce
Taktická cvičení ve školách probíhala napříč Libereckým krajem
Dobrovolní hasiči Libereckého kraje soutěžili ve vyprošťování
Liberečtí hasiči cvičili záchranu z podzemních prostor
Krajská soutěž ve vyprošťování se konala v Jilemnici
Hasiči ukázali na libereckém náměstí vyproštění z havarovaného vozu
Obrazem: Putovní pohár ve vyprošťování obhájili jablonečtí hasiči
FOTO: Hasiči v Semilech skládali slib a soutěžili ve vyprošťování

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
V Chuchelně uvízl na stromě paraglaidista
Obrazem: 19. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Hořela skládka odpadu v Košťálově

Nejčtenější články

16.06.: Hořela skládka odpadu v Košťálově
16.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
14.06.: V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT