Hasiči řešili 18 událostí, především požáry lesů a luk
29.07.2022 16:42:11 | Autor: hzs, pjs | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj
Hasiči řešili ve čtvrtek 28. července celkem 18 mimořádných událostí, desetkrát se jednalo o požár lesa nebo polního porostu. Například byl na tísňovou linku nahlášen požár lesní hrabanky a mladého porostu ve Svoru. I nadále přitom platí nebezpečí vzniku požárů a jsou do odvolání na území kraje zakázány některé činnosti.
Nebezpečí vzniku požárů hrozí od 14. hodiny v pátek 22. července v Libereckém kraji. V souladu s nařízením Libereckého kraje číslo 3/2016, kterým se stanoví podmínky k zabezpečení požární ochrany v době zvýšeného nebezpečí vzniku požáru a na základě doporučení ředitele Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje to oznámil hejtman Martin Půta. Podrobnosti zde
Související články
Kouř z lesního požáru v Českém Švýcarsku došel až do Vrchlabí
Požár lesa v Hřensku se rozrostl, na pomoc míří i hasiči z Liberecka
Konec ohňostrojů i parních lokomotiv. V kraji je zvýšené riziko požárů
U liberecké Zdislavy hořel vlak, hasiči evakuovali 100 cestujících
V Jilemnici hořelo auto v garáži
V Liberci došlo k požáru kalové nádrže v čističce
Hořel rodinný dům v Dolní Sytové, hasiči povolali osm jednotek
Hasiči zasahují v Horkách u požáru sila s dřevěnými pilinami
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Krajský stipendijní program podporuje žáky ve vybraných oborech
Rozhodování o studiu na střední škole není pro řadu žáků ani jejich rodičů jednoduché. Vedle zájmu a schopností často vstupují do hry i praktické otázky - dojíždění, náklady na studium nebo nejistota, zda má vybraný obor perspektivu. Právě v těchto situacích hrají roli stipendia, kterými Liberecký kraj dlouhodobě podporuje vzdělávání v důležitých oblastech. Rada kraje nyní schválila pokračování stipendií pro žáky středních škol ve vybraných oborech vzdělávání i pro druhou část školního roku 2025/2026. Jde o obory, které jsou pro region zásadní, ale dlouhodobě o ně není mezi uchazeči takový zájem - například technické, stavební, zemědělské, zdravotnické nebo tradiční řemeslné obory. „Stipendia vnímáme jako praktickou pomoc žákům i jasný signál, že si určitých oborů vážíme. Nejde jen o finanční podporu, ale také o podporu rozhodování v oblastech, které jsou pro Liberecký kraj dlouhodobě důležité," uvedla radní pro oblast školství a sportu Jitka Skalická.
Linka 112 slaví 22. výročí
Dne 11. 2. slaví tísňová linka 112 své výročí. Za 22 let provozu bylo v ČR přijato přes 64 milionů hovorů. V Libereckém kraji operátoři jen v roce 2025 na lince 112 odbavili více než 86 tisíc hovorů - průměrně 236 denně.
Nejnovější články
Kam za sportem a zábavou o víkendu 20. až 22. února
Krajská hokejová liga pokračuje play off
Na sjezdovce v Harrachově zemřela žena, policie hledá svědky
Předsedkyní rady Horské služby ČR se stala ministryně Zuzana Mrázová
V hale to hučí: Přestavba turnovského sportoviště začala
Nejčtenější články
20.02.: Na sjezdovce v Harrachově zemřela žena, policie hledá svědky
18.02.: Policie hledá řidiče, který odjel z místa dopravní nehody v Turnově
18.02.: Systém eCall přivolal pomoc hasičů k havarovanému autu v Plavech
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.