Hasiči SDH Podmoklice při dnu otevřených dveří předvedli své zásahy

28.09.2022 20:08:32 | Autor: Tomáš Strnad, pjs | Rubrika: KRIMI | Obce: Semily

Hasiči SDH Podmoklice při dnu otevřených dveří předvedli své zásahy

Na hasičské zbrojnici v Podmoklicích se v sobotu 24. září konal Den otevřených dveří. Celé odpoledne bylo doprovázeno bohatým programem, ve kterém jste mohli vidět štafetu dvojic a požární útok mládeže SDH Semily - Podmoklice, dále ukázky hašení pěnou a hašení oleje JSDHO Semily.

Štafety dvojic byly provedeny dětmi v kategorii starší. Požární útok jako první běželi ti nejmenší (většina dětí teprve v první třídě ZŠ), které v kroužku mladých hasičů tady v Podmoklicích mají. Pro všechny tyto děti to byl první požární útok před veřejností. Zvládli to skvěle a získali novou zkušenost. Druzí v pořadí běželi požární útok ti nejstarší mezi mládeží v Podmoklicích, také krásný výkon. Za celé odpoledne se vystřídalo 24 dětí, přičemž každé běželo alespoň jednou. Je hezké vidět, že děti požární sport baví a je jich čím dál více.

Den otevřených dveří SDH Podmoklice Požární útok vystřídala ukázka vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozidla. Tato ukázka byla okořeněna příjezdem místní výjezdové jednotky v požárním automobilu se zapnutými majáky. To dodalo na akčnosti celé ukázky. Zraněná osoba byla rychle vyproštěna z vozidla, tudíž se ukázka povedla. Poté si mohli dobrovolníci vyzkoušet nůžky a rozpínák. Tyto nástroje se používají při dopravních nehodách. Dobrovolníci zjistili, že to není žádná sranda.

Další ukázkou na programu bylo hašení pěnou. Rozpálenou naftu místní výjezdová jednotka uhasila pomocí pěnotvorné proudnice. Celý zásah probíhal s dýchací technikou. Jako poslední ukázkou bylo hašení oleje na pánvi. Jednalo se o simulaci situace, která může nastat v každé domácnosti. Nejdříve členové JSDHO Semily ukázali, jak by se v takové situaci mělo správně postupovat - přikrytí pánve kusem hadru, díky tomu rozpálená pánev neměla přívod kyslíku a oheň se nemohl dále šířit. Stačilo tedy odebrat jeden ze tří faktorů při vzniku požáru (kyslík, hořlavý materiál/palivo a energie - teplo), a to kyslík. Nakonec se do rozpálené pánve chrstla (opatrně a v bezpečné vzdálenosti) voda a přítomní diváci mohli vidět, co by se stalo, kdyby toto udělali ve své kuchyni.

Den otevřených dveří SDH Podmoklice<br />Autor: Petr Ježek Po této poslední ukázce mohli diváci prozkoumat požární automobil značky Scania a požární dopravní automobil značky Ford. Celé odpoledne byla možnost využít skvělého občerstvení. V nabídce byly sejkory, kuřecí plátek, hranolky a mnoho dalšího. I díky počasí, které celé odpoledne této akci přálo, dorazilo mnoho lidí. Akce byla velmi povedená. Zajímavé ukázky, příjemná obsluha a zážitek pro všechny zúčastněné. Celému sboru dobrovolných hasičů obce Semily - Podmoklice a výjezdové jednotce města Semily patří velké děkuji.

Program DOD SDH Semily (24. 9. 2022):
13.15: ukázka požárního sportu - mládež SDH Podmoklice
13.45: ukázka požární disciplíny - štafeta dvojic - mládež SDH Podmoklice
14.15: ukázka vyproštění osoby z havarovaného automobilu - JSDHO Semily
15.30: ukázka hašení pěnou - JSDHO Semily
16.30: ukázka hašení oleje - JSDHO Semily


Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

SDH Podmoklice zve na den otevřených dveří ke 110. výročí založení
Hasiči zasahovali v semilské škole kvůli prokopnutému potrubí plynu
Podmoklický pohár 2019 měl dva vítěze mezi muži - Chyjice a Smidary
SDH Podmoklice pořádal den otevřených dveří
FOTO: Hasiči SDH Podmoklice pořádali Den otevřených dveří

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 32 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Schválili stotisícový příspěvek pro rodinu zemřelého dobrovolného hasiče

Obec Skalice u České Lípy společně s místní jednotkou sboru dobrovolných hasičů uspořádala veřejnou sbírku pro rodinu dobrovolného hasiče Jana Dvořáka. Ten zahynul při zásahu u požáru roubeného domu v Novém Boru-Arnultovicích ve středu 30. listopadu. Krajští radní schválili na svém jednání poskytnutí příspěvku do sbírky ve výši sto tisíc korun. „Ztráta života je vždy smutná a bolestivá událost. Upřímnou soustrast rodině, blízkým a všem přátelům. Čest jeho památce a poděkování všem hasičům, kteří při snaze pomoci svým bližním a ochránit jejich majetek při každém výjezdu riskují své životy," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Sbírka nese název Vždycky s námi, Inžo a číslo transparentního účtu u České spořitelny je 638 636 0339/0800.

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kvůli sněžení hasiči odstraňují spadané stromy
Florbal Turnov: Černá série mužů pokračuje dál
V Zálesní Lhotě sjel na čerstvém sněhu s autem do příkopu
Dílo prosince v liberecké galerii představuje výtvarnici Bernartovou
Na zasněžené vozovce ve Zlaté Olešnici zůstalo auto po smyku na boku

Nejčtenější články

06.12.: V Zálesní Lhotě sjel na čerstvém sněhu s autem do příkopu
05.12.: FOTO: Další děti si při Týdnu hokeje v Lomnici vyzkoušely lední hokej
03.12.: Akce Kulturního centra Golf Semily v prosinci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT