Hasiči SDH Podmoklice při dnu otevřených dveří předvedli své zásahy

28.09.2022 20:08:32 | Autor: Tomáš Strnad, pjs | Rubrika: KRIMI | Obce: Semily

Hasiči SDH Podmoklice při dnu otevřených dveří předvedli své zásahy

Na hasičské zbrojnici v Podmoklicích se v sobotu 24. září konal Den otevřených dveří. Celé odpoledne bylo doprovázeno bohatým programem, ve kterém jste mohli vidět štafetu dvojic a požární útok mládeže SDH Semily - Podmoklice, dále ukázky hašení pěnou a hašení oleje JSDHO Semily.

Štafety dvojic byly provedeny dětmi v kategorii starší. Požární útok jako první běželi ti nejmenší (většina dětí teprve v první třídě ZŠ), které v kroužku mladých hasičů tady v Podmoklicích mají. Pro všechny tyto děti to byl první požární útok před veřejností. Zvládli to skvěle a získali novou zkušenost. Druzí v pořadí běželi požární útok ti nejstarší mezi mládeží v Podmoklicích, také krásný výkon. Za celé odpoledne se vystřídalo 24 dětí, přičemž každé běželo alespoň jednou. Je hezké vidět, že děti požární sport baví a je jich čím dál více.

Den otevřených dveří SDH Podmoklice Požární útok vystřídala ukázka vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozidla. Tato ukázka byla okořeněna příjezdem místní výjezdové jednotky v požárním automobilu se zapnutými majáky. To dodalo na akčnosti celé ukázky. Zraněná osoba byla rychle vyproštěna z vozidla, tudíž se ukázka povedla. Poté si mohli dobrovolníci vyzkoušet nůžky a rozpínák. Tyto nástroje se používají při dopravních nehodách. Dobrovolníci zjistili, že to není žádná sranda.

Další ukázkou na programu bylo hašení pěnou. Rozpálenou naftu místní výjezdová jednotka uhasila pomocí pěnotvorné proudnice. Celý zásah probíhal s dýchací technikou. Jako poslední ukázkou bylo hašení oleje na pánvi. Jednalo se o simulaci situace, která může nastat v každé domácnosti. Nejdříve členové JSDHO Semily ukázali, jak by se v takové situaci mělo správně postupovat - přikrytí pánve kusem hadru, díky tomu rozpálená pánev neměla přívod kyslíku a oheň se nemohl dále šířit. Stačilo tedy odebrat jeden ze tří faktorů při vzniku požáru (kyslík, hořlavý materiál/palivo a energie - teplo), a to kyslík. Nakonec se do rozpálené pánve chrstla (opatrně a v bezpečné vzdálenosti) voda a přítomní diváci mohli vidět, co by se stalo, kdyby toto udělali ve své kuchyni.

Den otevřených dveří SDH Podmoklice<br />Autor: Petr Ježek Po této poslední ukázce mohli diváci prozkoumat požární automobil značky Scania a požární dopravní automobil značky Ford. Celé odpoledne byla možnost využít skvělého občerstvení. V nabídce byly sejkory, kuřecí plátek, hranolky a mnoho dalšího. I díky počasí, které celé odpoledne této akci přálo, dorazilo mnoho lidí. Akce byla velmi povedená. Zajímavé ukázky, příjemná obsluha a zážitek pro všechny zúčastněné. Celému sboru dobrovolných hasičů obce Semily - Podmoklice a výjezdové jednotce města Semily patří velké děkuji.

Program DOD SDH Semily (24. 9. 2022):
13.15: ukázka požárního sportu - mládež SDH Podmoklice
13.45: ukázka požární disciplíny - štafeta dvojic - mládež SDH Podmoklice
14.15: ukázka vyproštění osoby z havarovaného automobilu - JSDHO Semily
15.30: ukázka hašení pěnou - JSDHO Semily
16.30: ukázka hašení oleje - JSDHO Semily


Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

SDH Podmoklice zve na den otevřených dveří ke 110. výročí založení
Hasiči zasahovali v semilské škole kvůli prokopnutému potrubí plynu
Podmoklický pohár 2019 měl dva vítěze mezi muži - Chyjice a Smidary
SDH Podmoklice pořádal den otevřených dveří
FOTO: Hasiči SDH Podmoklice pořádali Den otevřených dveří

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 32 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj opět podpoří statisíci obnovu kulturních památek

Obnovu kulturních památek dlouhodobě a systematicky podporuje Liberecký kraj. Proto opět krajské zastupitelstvo schválilo vyhlášení dotačního programu s názvem 7.3 Stavebně historický průzkum. Je zaměřený na komplexní poznání historie, stavebního vývoje a současného stavu kulturních památek na území regionu. Zpracovaný stavebně historický průzkum poslouží jako výchozí podklad pro obnovu dané kulturní památky. „Je to vlastně předstupeň stavební obnovy památky a my se snažíme tímto dotačním programem motivovat další vlastníky památek, aby si stavebně historický průzkum nechali zpracovat a chápali ho jako výchozí podklad pro kvalitní péči či obnovu objektu," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kampaň A dost… aktuálně pro seniory
Enduro ples opět chystají v bozkovské sokolovně
Investice v turnovských městských budovách přinesou úsporu energií
Turnovská kapela Mackie Messer Klezmer Band hrála v Senátu
Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy

Nejčtenější články

23.02.: Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
24.02.: Turnovská kapela Mackie Messer Klezmer Band hrála v Senátu
24.02.: Investice v turnovských městských budovách přinesou úsporu energií

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT