Hasiči SDH Podmoklice při dnu otevřených dveří předvedli své zásahy

28.09.2022 20:08:32 | Autor: Tomáš Strnad, pjs | Rubrika: KRIMI | Obce: Semily

Hasiči SDH Podmoklice při dnu otevřených dveří předvedli své zásahy

Na hasičské zbrojnici v Podmoklicích se v sobotu 24. září konal Den otevřených dveří. Celé odpoledne bylo doprovázeno bohatým programem, ve kterém jste mohli vidět štafetu dvojic a požární útok mládeže SDH Semily - Podmoklice, dále ukázky hašení pěnou a hašení oleje JSDHO Semily.

Štafety dvojic byly provedeny dětmi v kategorii starší. Požární útok jako první běželi ti nejmenší (většina dětí teprve v první třídě ZŠ), které v kroužku mladých hasičů tady v Podmoklicích mají. Pro všechny tyto děti to byl první požární útok před veřejností. Zvládli to skvěle a získali novou zkušenost. Druzí v pořadí běželi požární útok ti nejstarší mezi mládeží v Podmoklicích, také krásný výkon. Za celé odpoledne se vystřídalo 24 dětí, přičemž každé běželo alespoň jednou. Je hezké vidět, že děti požární sport baví a je jich čím dál více.

Den otevřených dveří SDH Podmoklice Požární útok vystřídala ukázka vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozidla. Tato ukázka byla okořeněna příjezdem místní výjezdové jednotky v požárním automobilu se zapnutými majáky. To dodalo na akčnosti celé ukázky. Zraněná osoba byla rychle vyproštěna z vozidla, tudíž se ukázka povedla. Poté si mohli dobrovolníci vyzkoušet nůžky a rozpínák. Tyto nástroje se používají při dopravních nehodách. Dobrovolníci zjistili, že to není žádná sranda.

Další ukázkou na programu bylo hašení pěnou. Rozpálenou naftu místní výjezdová jednotka uhasila pomocí pěnotvorné proudnice. Celý zásah probíhal s dýchací technikou. Jako poslední ukázkou bylo hašení oleje na pánvi. Jednalo se o simulaci situace, která může nastat v každé domácnosti. Nejdříve členové JSDHO Semily ukázali, jak by se v takové situaci mělo správně postupovat - přikrytí pánve kusem hadru, díky tomu rozpálená pánev neměla přívod kyslíku a oheň se nemohl dále šířit. Stačilo tedy odebrat jeden ze tří faktorů při vzniku požáru (kyslík, hořlavý materiál/palivo a energie - teplo), a to kyslík. Nakonec se do rozpálené pánve chrstla (opatrně a v bezpečné vzdálenosti) voda a přítomní diváci mohli vidět, co by se stalo, kdyby toto udělali ve své kuchyni.

Den otevřených dveří SDH Podmoklice<br />Autor: Petr Ježek Po této poslední ukázce mohli diváci prozkoumat požární automobil značky Scania a požární dopravní automobil značky Ford. Celé odpoledne byla možnost využít skvělého občerstvení. V nabídce byly sejkory, kuřecí plátek, hranolky a mnoho dalšího. I díky počasí, které celé odpoledne této akci přálo, dorazilo mnoho lidí. Akce byla velmi povedená. Zajímavé ukázky, příjemná obsluha a zážitek pro všechny zúčastněné. Celému sboru dobrovolných hasičů obce Semily - Podmoklice a výjezdové jednotce města Semily patří velké děkuji.

Program DOD SDH Semily (24. 9. 2022):
13.15: ukázka požárního sportu - mládež SDH Podmoklice
13.45: ukázka požární disciplíny - štafeta dvojic - mládež SDH Podmoklice
14.15: ukázka vyproštění osoby z havarovaného automobilu - JSDHO Semily
15.30: ukázka hašení pěnou - JSDHO Semily
16.30: ukázka hašení oleje - JSDHO Semily


Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

SDH Podmoklice zve na den otevřených dveří ke 110. výročí založení
Hasiči zasahovali v semilské škole kvůli prokopnutému potrubí plynu
Podmoklický pohár 2019 měl dva vítěze mezi muži - Chyjice a Smidary
SDH Podmoklice pořádal den otevřených dveří
FOTO: Hasiči SDH Podmoklice pořádali Den otevřených dveří

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 32 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
Závod světové série ve fourcrossu horských kol je zpátky v Jablonci
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích

Nejčtenější články

10.07.: Výměna povrchů v turnovské ulici 5. května začne 15. července
11.07.: Tanečníci ILMA Turnov soutěžili v Řecku na mistrovství světa
11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT