Hasiči tahali sanitku a sami zapadli do bláta

17.03.2011 15:14:06 | Autor: TK a Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Nová Ves nad Popelkou

Hasiči tahali sanitku a sami zapadli do bláta

V Nové Vsi nad Popelkou uvízla ve středu ráno v příkopu sanitka, ale přivolaným hasičům se jí nepodařilo vytáhnout, naopak na nezpevněné cestě i oni zapadli do bláta. Pacientku nakonec převezla jiná sanitka a hasiče poté vysvobodil projíždějící traktor.

„Ve středu 16. března 2011 krátce před 4. hodinou ranní požádalo operační středisko Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje profesionální hasiče o pomoc při vytažení sanitního vozu, který sjel do příkopu ze silnice č. II/284 v Nové Vsi nad Popelkou. K pomoci byli vysláni profesionálové ze Semil," uvedla tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Iva Michalíčková.

Hasiči na místě zjistili, že sanitka uvízla při převozu pacientky v blátě na nezpevněné soukromé cestě. Hasiči se nejprve snažili sanitku vytáhnout zpět na cestu pomocí navijáku cisternového vozu. Při couvání se zabořila do bláta také cisterna hasičů. Mezitím byla na místo povolána další sanitka, která pacientku odvezla.

Velitel zásahu povolal na pomoc dobrovolné hasiče z Lomnice nad Popelkou s prkny a dřevěnými trámky na podložení kol vozidla. Ani podložení kol nepomohlo a hrozilo převrácení cisterny ze břehu. Kolem místa zásahu jel zaměstnanec soukromé firmy s traktorem, jehož hasiči požádali o pomoc. Pomocí traktoru se následně podařilo krátce po 5. hodině vyprostit zapadlý cisternový vůz i sanitku z rozbahněného terénu.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově
Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

17.05.: Hořela elektroprodejna v Semilech
19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
17.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 17. do 19. května

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT