Hasiči v Liberci ukázali, jak se vyprošťuje z havarovaného vozidla

23.09.2015 10:59:20 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Hasiči v Liberci ukázali, jak se vyprošťuje z havarovaného vozidla

Na náměstí Dr. E. Beneše v Liberci složky IZS v úterý 22. září předvedly zásah u dopravní nehody se zaklíněným člověkem. Zraněnou osobu z havarovaného vozidla vyprošťovali profesionální hasiči stanice Liberec. Nejprve provedli protipožární opatření a vůz stabilizovali klíny. Poté následovala práce se sklem a zajištění ochranných prvků, kdy na volat použili zachycovač airbagů.

Na řadu přišlo také hydraulické vyprošťovací nářadí, a to jak nůžky, tak rozpínák. Použití těchto prostředků je pro hasiče namáhavé, nástroj váží téměř 20 kg a pracovat s ním třeba ve výšce očí vyžaduje fyzickou odolnost. Zraněnému muži hasiči poskytli první předlékařskou pomoc, nasadili krční límec a naložili ho na speciální nosítka (scoop rám). Raněného si převzali zdravotníci, kteří mladého řidiče ošetřili, dali do vakuové matrace a transportovali do sanitního vozu. Na závěr si případ převzali policisté, kteří začali vyšetřovat, jak k nehodě došlo.

Akce se konala v rámci Týdne mobility - V Liberci jezdíme bezpečně. Jejím pořadatelem byla Policie ČR společně s Městem Liberec, Týmem silniční bezpečnosti, Libereckým krajem a dalšími partnery jako například Hasičským záchranným sborem Libereckého kraje.

Vedle dynamické ukázky měli hasiči na náměstí technický kontejner. Ten je určen především pro řešení velkých nebo hromadných dopravních nehod, zajištění nestabilních konstrukcí, vyprošťování nebo zvedání břemen pomocí pneumatických vaků, pro vytvoření otvorů ve zdech nebo stavebních konstrukcích pomocí motorového bouracího kladiva, osvětlení místa zásahu.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 16 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: Hasiči v Semilech skládali slib a soutěžili ve vyprošťování

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezení provozu hradu Valdštejn v úterý 9. srpna

Z důvodu plánované odstávky elektřiny bude hrad Valdštejn v úterý 9. srpna 2022 fungovat v omezeném režimu. „Upozorňujeme návštěvníky hradu Valdštejn, že po dobu odstávky 9. srpna 2022 nebudou v areálu hradu fungovat toalety a platba na pokladně bude možná pouze v hotovosti. V omezeném režimu bude fungovat i občerstvení u hradu, kde rovněž nebudou fungovat toalety a k dispozici bude pouze venkovní stánek s grilem. Děkujeme za pochopení," uvedl za Turnovské památky a cestovní ruch Radim Štícha.

Od 8. do 14. srpna bude výluka na trati Smržovka - Tanvald

Provozovatel dráhy Správa železnic, s. o. informuje o nepřetržité výluce na železniční trati č. 036 Liberec - Harrachov - Szklarska Poręba Górna, která bude probíhat v úseku Smržovka - Tanvald ve dnech 8. srpna 2022 od 0:00 až do 14. srpna 2022 do 23:59. Podrobný článek


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zpátky doma v Lomnici zazpívají Roman Tomeš a Lukáš Kellner
Netradiční houslový koncert a nová výstava v turnovské synagoze
Při startu přeboru vyhrály Sedmihorky a Lomnice, bodovalo i Rovensko
Autorkou díla měsíce srpna v Oblastní galerii je Veronika Holcová
Obrazem: Křehká krása 2022

Nejčtenější články

07.08.: Přehled fotbalových výsledků prvního podzimního kola
06.08.: Do divize se vrací fotbalisté Turnova. Jaké jsou změny v kádru?
08.08.: Při startu přeboru vyhrály Sedmihorky a Lomnice, bodovalo i Rovensko

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT