Hasiči v Libereckém kraji mají za sebou nejnáročnější červnový víkend

24.06.2024 20:33:21 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice,Liberecký kraj,Pojizeří

Hasiči v Libereckém kraji mají za sebou nejnáročnější červnový víkend

Pátek, sobota a neděle. Jedny z prvních letních dnů přinesly hasičským jednotkám v Libereckém kraji stovky výjezdů, a to nejenom v souvislosti s pátečními bouřkami.

Během pátku 21. června a následující soboty a neděle řešili hasiči v celém kraji mnohonásobně více událostí než o předcházejících dvou víkendech. Celkem jich bylo přes dvě stovky. O prvním červnovém víkendu to bylo něco přes čtyřicet (počítáme-li opět k víkendu také pátek).

Český hydrometeorologický ústav před uplynulým víkendem vydanou výstrahou varoval před velmi silnými bouřkami. Ty dle předpovědí meteorologů potrápily také Liberecký kraj a v souvislosti s tím intenzivně zaměstnaly profesionální a dobrovolné hasiče. Od pátečních 18 hodin do půlnoci bylo na Krajské operační a informační středisko HZS Libereckého kraje v souvislosti s bouřkami nahlášeno přibližně 110 událostí.

Více než stokrát pak hasiči poskytovali technickou pomoc - většinou (88krát) se jednalo o odstraňování stromů či větví spadených na komunikace. Nejčastěji takto zasahovali na Jablonecku. Například v Turnově spadl strom na vedení a sloup veřejného osvětlení, v Jablonci nad Nisou - Vrkoslavicích a v Turnově na osobní automobil. Kromě likvidace stromů hasiči řešili několik poškozených střech v jabloneckých Vrkoslavicích, třeba v ulici Blanická. Hasiči provedli provizorní zakrytí střech plachtami.


Dopravní nehody motorkářů

Následky večerních bouřek pak hasičské jednotky likvidovaly částečně i během soboty. Kromě toho hasiči vyjeli během soboty také k devíti dopravním nehodám. V pěti případech se jednalo o dopravní nehodu osobního automobilu a motocyklu, jako například v odpoledních hodinách na Českolipsku na komunikaci I/9 u Zahrádek. Došlo ke zranění jedné osoby, které hasiči poskytli první předlékařskou pomoc a poté ji předali do péče Zdravotnické záchranné službě Libereckého kraje.

K dopravní nehodě osobního automobilu a motocyklu došlo i ve večerních hodinách v katastru obce Provodín. Jedna zraněná osoba byla leteckou záchrannou službou transportována do zdravotnického zařízení.

Dvakrát požár v kuchyni. Zapříčinila je nedbalost

Liberec, požár kuchyně<br />Autor: HZS Libereckého krajeHasiči likvidovali také několik požárů, přičemž následující zmíněné dvě události byly zapříčiněny nedbalostí. V Liberci, Novém Městě v sobotu odpoledne zasahovaly hasičské jednotky u požáru kuchyně v bytě bytového domu. K likvidaci požáru hasiči nasadili jeden proud C a zhruba 20 minut od nahlášení události na operační středisko byl již požár zcela zlikvidován. Rychlým a efektivním zásahem hasiči uchránili hodnoty vyčíslené na zhruba jeden a půl milionu korun.

Podobný scénář měl zásah u požáru v kuchyni v domě v Náhlově, Ralsku na Českolipsku v sobotu v podvečer.

Hasiči požár velmi rychle zlikvidovali jedním proudem C a následně prostory zakouřené zplodinami hoření odvětrali. Uchránili tak hodnoty přibližně ve výši jednoho milionu korun, škoda byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc (stejně jako u požáru kuchyně v Liberci). Obě události se obešly bez zranění.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 34 fotek)

 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
V Chuchelně uvízl na stromě paraglaidista
Hasiči likvidovali v domě na Semilsku neznámé chemické látky
Ve Vratislavicích udeřil blesk do stromu, pod nímž stála skupina lidí
Hořela průmyslová hala v Jilemnici
Turnovští hasiči vysvobodili jezevce uvízlého v plotě

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
Závod světové série ve fourcrossu horských kol je zpátky v Jablonci
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích

Nejčtenější články

11.07.: Tanečníci ILMA Turnov soutěžili v Řecku na mistrovství světa
12.07.: Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí
11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT