Hasiči v Lomnici vytahovali krávu ze septiku
10.06.2023 23:10:07 | Autor: hzs, pjs | Rubrika: KRIMI | Obce: Lomnice nad Popelkou
V Lomnici nad Popelkou hasiči zasahovali v pátek 9. června při pomoci krávě, která se propadla do septiku. Místní dobrovolná jednotka nejprve nasadila kalové čerpadlo pro odčerpání obsahu jímky. Na místo byla povolána také lezecká skupina ze stanice HZS Liberec a Semily.
Druhé kalové čerpadlo bylo nasazeno záhy profesionální jednotkou ze stanice HZS Semily. Kráva byla následně upevněna do speciální sítě na zvířata a za pomoci semilského vyprošťovacího automobilu byla v pořádku vyzvednuta ze septiku ven.
Související články
Hasiči pomáhali na Kozákově uvízlému paraglidistovi
Hasiči vytahovali koně u rybníku Věžák na Hruboskalsku
Hasiče zaměstnaly v pátek požáry domů v Roprachticích a Valteřicích
Policisté doprovodili maminku s miminkem na pohotovost v Jilemnici
Hasiči zasahovali u dopravní nehody převráceného kamionu u Turnova
Hasiči zachraňovali chlapce spadlého na Riegrově stezce
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Krajský odbor silničního hospodářství bude od ledna řídit Frömelová
Rada Libereckého kraje obdržela v úterý 2. prosince návrh na jmenování Bc. Dominiky Frömelové, DiS. do funkce vedoucí odboru silničního hospodářství Krajského úřadu Libereckého kraje s účinností od 1. ledna 2026. Do výběrového řízení vypsaného 2. října 2025 se přihlásila jedna uchazečka. Dominika Frömelová dlouhodobě působí na daném odboru, kde zastává od roku 2024 pozici vedoucí oddělení dopravně správních agend, a tak byla doporučenou kandidátkou pro jmenování krajskou radou. Ve funkci nahradí odchodivšího Zdeňka Borovičku.
Pozor na jednodenní uzavírku u Penny v Turnově
V pondělí 15. prosince 2025 od 7:00 do 18:00 hodin bude silnice III/27926 - Sobotecká ulice -přechodně úplně uzavřena. Uzavírka se dotkne úseku od vjezdu na parkoviště k Penny po výjezd od parkoviště Maškovy zahrady směrem k vlakové zastávce. Dojde zde k napojení havarijního přepojení vodovodu. Objízdná trasa je vedena zmíněným výjezdem od Maškovy zahrady, kolem areálu koupaliště k výjezdu na kruhový objezd u zimního stadionu. Autobusová zastávka u Penny bude přesunuta na parkoviště Maškovy zahrady.
Nejnovější články
Oči dětí v Turnově opět rozzáří putování za lucernou i Ježíškova pošta
Střední školy v Libereckém kraji pomáhají
Poděkovali zaměstnancům dopravců za služby pro cestující v roce 2025
Potravinová banka Libereckého kraje se opět dočká podpory
Dvojnásobný držitel Magnesia Litera vydává svoji pátou knihu
Nejčtenější články
13.12.: Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
13.12.: Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince
14.12.: Co nového v jízdním řádu od prosince 2025?
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.