Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě

15.04.2024 11:20:22 | Autor: hzs, pjs | Rubrika: KRIMI | Obce: Železný Brod

Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě

Aktualizováno a doplněno! Jednotky z 2. stupně požárního poplachu zasahují v pondělí 15. dubna zhruba od 9.30 v Železném Brodě u požáru v jednom z bytů panelového domu. Hasiči požár velmi rychle lokalizovali, z objektu zachránili pět osob.

Na místě zasahovalo osm hasičských jednotek z toho tři profesionální včetně vysokozdvyžného žebříku a pět dobrovolných. „Tři zraněné osoby jsme předali do péče ZZS LK. Velitel zásahu ohlásil úplnou likvidaci požáru pár minut před půl dvanáctou. K odvětrání objektu jsme nasadili přetlakovou ventilaci," uvedli krajští hasiči.

Obyvatelé panelového domu byli hasičskými jednotkami evakuováni ven. „Aktuálně jsme ošetřili tři pacienty, jednu osobu jsme převezli k další péči do jablonecké nemocnice, další dva lidé se zplodin nadýchali méně a po ošetření jsme je ponechali na místě," upřesnila Zdravotnická záchranná služba LK. 

Kriminalisté z Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. Ohledání místa požářiště provedou policisté společně s hasiči v úterý dopoledne.

„Dnes dopoledne krátce po půl desáté policisté na lince 158 přijali oznámení o požáru v jednom z bytů v panelovém domě v Železném Brodě v ulici Jiráskovo nábřeží. Na místo samozřejmě okamžitě vyjely všechny složky Integrovaného záchranného systému. Hasičům se podařilo požár velmi rychle lokalizovat. Na základě dosud zjištěných informací bylo z panelového domu evakuováno 20 osob, z nichž tři se nadýchali kouře - dvě osoby byly ošetřeny zdravotníky ošetřeny na místě a třetí byla posádkou Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje převezena na vyšetření do jablonecké nemocnice. Veškeré okolnosti a příčiny vzniku požáru na místě nyní zjišťujeme. Předmětem tohoto šetření je samozřejmě stanovení předběžné výše způsobené škody," uvedla tisková mluvčí KŘP Libereckého kraje Dagmar Sochorová.

****** 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 13 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Letošní Velikonoce přinesly hasičům více výjezdů než ty loňské
Hořel rodinný dům v Zásadě
Hořelo v hospodě pod nádražím v Liberci, celkem 15 zraněných

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově
Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
18.05.: Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
19.05.: Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT