Hasičští lezci cvičili ve skalních a jeskynních terénech
26.06.2017 17:54:49 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: KRIMI | Obce: Semily,Pojizeří
V polovině června proběhla společná odborná příprava hasičů specialistů pro práci ve výšce a nad volnou hloubkou Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje. Odborné přípravy, která byla rozdělená do tří částí a dvou dnů, se zúčastnilo lezecké družstvo stanice Liberec, lezecké skupiny stanic Jablonec nad Nisou, Semily a Česká Lípa.
První den proběhl v prostorách vápencového lomu Velká Amerika a jeskyně v okolí Srbska. Zde byli lezci rozděleni do dvou skupin a na předem vybraných pracovištích nacvičovali pohyb ve skalních a jeskynních terénech, vystrojení lanové cesty na sestup a výstup, součástí byla i záchrana zraněného kolegy pomocí základních lanových technik.
Druhý den výcvik pokračoval na cvičné budově MV PČR a byl zaměřený na vzájemnou spolupráci a vedení záchranných činností lezeckých družstev a skupin HZS LK.
Související články
Turnovský kynolog Pavel Málek skončil druhý v závodě záchranných psů
Hasiči měli cvičení v hodkovickém ústavu pro postižené
Složky IZS cvičily záchranu vodáků z převráceného raftu
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Domov a Centrum denních služeb v Jablonci rozšiřuje kapacity
Liberecký kraj dokončil rekonstrukci objektu v ulici Na Šumavě v Jablonci nad Nisou. Vzniklo tam nové zázemí pro domov pro osoby se zdravotním postižením a zároveň nová odlehčovací služba komunitního typu, která umožní klientům žít přirozeným způsobem života. Investice Libereckého kraje dosáhla přibližně 16 milionů korun. Více podrobností na Našem Jablonecku
Na sjezdovce Tanvaldský Špičák zemřel po nárazu do stromu lyžař
Policisté na lince 158 přijali v pátek 6. března dopoledne oznámení o zranění lyžaře na jedné ze sjezdovek v lyžařském areálu Tanvaldský Špičák v Albrechticích v Jizerských horách. Mladý lyžař z dosud nezjištěných příčin v průběhu své jízdy narazil do stromu. Bohužel i přes veškerou snahu všech záchranářů v místě události zemřel. K určení příčiny jeho smrti bude nařízena soudní pitva. Veškeré okolnosti celé tragické události nyní na místě šetří jablonečtí kriminalisté.
Nejnovější články
Meziročně došlo k zvýšení počtu nezaměstnaných v kraji o 20 procent
Seriál turistických akcí věnovaných Otci národa zahájí v Semilech
Muž a žena zemřeli v rokytnickém penzionu
Studentka SUPŠ a VOŠ Turnov zvítězila v celostátní soutěži TeenDesign
Tetřívci začínají tokat. KRNAP zavírá dočasně některé cesty
Nejčtenější články
15.03.: Muž a žena zemřeli v rokytnickém penzionu
14.03.: Demoliční práce na hale v Turnově 2 jsou v plné síle
14.03.: Tetřívci začínají tokat. KRNAP zavírá dočasně některé cesty
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.