Házenkářky si poradily s Kobylisy a shánějí nového trenéra

19.04.2011 10:47:17 | Autor: tjt | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

První jarní utkání odehrály házenkářky TJ Turnov na domácí palubovce, když už v pátek porazily favorizované soupeřky z pražských Kobylis. I přes slušné výsledky v Pražské divizi turnovské družstvo žen shání nového trenéra.

TJ Turnov - Sokol Kobylisy II C 31:29 (16:14)

Začátek utkání vyšel lépe domácímu celku, který si do 15. minuty vybudoval dokonce až šestibrankový náskok (10:4). Bohužel, zbytečnými chybami v obraně a špatnými přihrávkami v útoku se Turnovačky o toto vedení připravily. Velký problém začala na levé spojce dělat hostující hráčka Zuzana Pressová, které se v Turnově podařilo 13 krát skórovat (7 krát z trestného hodu). Tato hráčka patří k nejlepším hráčkám i střelkyním prvoligových kobyliských starších dorostenek a má již zkušenosti i v prvoligovém celku žen.

Úvod druhého poločasu byl téměř stejný jako poločas první. Turnovské házenkářky získaly pětibrankové vedení (22:17 a 25:20), které do 55. minuty utkání ztratily, a tak byl závěr docela dramatický a napínavý.

Oba celky předváděly tvrdou a bojovnou hru. Z vítězství se mohl radovat domácí celek, který určitě zaslouží za předvedený výkon pochvalu - Turnovačky hrály utkání proti ligovým hráčkám! Všechny hráčky, které do Turnova z Kobylis přijely, nastupují za celek hrající 2. ligu, tři z nich mají dokonce zkušenosti i v celku prvoligovém.

Sestava Turnova (branky): Kučerová B., Horáčková V. - Ševrová V. (7/3), Gahlerová Š. (5), Koubková A. (5), Davidová C. (3), Kohoutová R. (3), Aissi D. (3), Ševrová L. (2/2), Tomášová N. (2), Vališová A. (1), Bártová P., Šafářová A.