Házenkářky Turnova zakončily sezonu vítězstvím nad mistryněmi

08.05.2014 07:30:12 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V posledním druholigovém utkání sezony 2013/2014 hostily v sobotu 3. května turnovské ženy soupeřky z Českých Budějovic. Celek, který v tomto soutěžním ročníku poznal pouze dvě porážky, přicestoval do Turnova s fanoušky, kterým nechyběl buben a velké sebevědomí. Nakonec ale slavily cenné vítězství domácí hráčky.

TJ Turnov - TJ Loko České Budějovice 23:19 (13:6)

Úvod zápasu byl hodně nervózní a první branka padla až ve 3. minutě, kdy se do vedení dostaly Budějovice. V 8. minutě vedl domácí tým 3:1, ale hostující do desáté minuty vyrovnaly na 3:3. Vyrovnáno bylo také v 15. minutě, kdy svítil na ukazateli stav 5:5. Dalších devět minut patřilo domácím házenkářkám, které se vstřelenými šesti brankami dostaly do vedení 11:5 a náskok do konce poločasu dokázaly ještě zvýšit na 13:6.

Svoji slabou desetiminutovku si Turnovačky vybraly na začátku druhého poločasu, čehož dokázaly českobudějovické házenkářky využít a snížily na rozdíl pouhých čtyř gólů 15:11. Tří až pětibrankové vedení si udržovaly domácí od 40. minuty do konce zápasu. Bojovný, kolektivní a skvělý výkon všech turnovských hráček vedl k zaslouženému vítězství nad favoritem a lídrem tabulky. Vítězství je o to cennější, že domácí celek nenastoupil v plné sestavě.

Turnovačky předvedly jeden z nejlepších výkonů na domácí palubovce a sklidily bouřlivé ovace 50 přítomných diváků. Se sezonou se tak tým rozloučil tím nejlepším způsobem a konečné 5. místo ve 2. lize je nejlepším umístěním v historii turnovské ženské házené.

„Zápas se mi velice líbil. Dobrý zápas odehrály všechny holky, i když nás bylo poskromnu. Kupodivu si holky začaly vypracovávat slibný náskok, který udržely až do konce. Navíc nás velice podržela Bohula (brankářka Kučerová - poznámka redakce), která v závěru chytila dvě sedmičky a dva trháky. Střeleckou mušku měla tentokrát Adla Vališová, která vsítila 5 branek. Stejný počet gólů vstřelila i Lucie Ševrová, která proměnila i 3 sedmimetrové hody, a tak se s celkovým počtem 46 gólů stala nejlepší střelkyní trestných hodů v sezoně 2013/2014. Vím, že hra holky velice bolela - obrázkem mohou být šrámy a modřiny. Musím vyslovit velkou pochvalu všem a mám radost, že jako jediní jsme s Budějovicemi tento ročník neprohráli (na podzim v Budějovicích 27:27). Páté místo v druholigové tabulce nám zůstalo, a to je super," hodnotil utkání trenér turnovského celku Roman Fuchs.

Sestava Turnova (branky): Kučerová B. - Ševrová L. (5/3), Vališová A. (5), Davidová C. (4), Koubková A. (3), Tichá I. (2), Víšková L. (2), Bártová P. (1), Kohoutová R. (1), Šafářová A.

I po prohraném zápase mohl jihočeský tým z Českých Budějovic a jeho fanoušci oslavovat postup do 1. ligy. Škoda jen, že tuto oslavu „odnesla" šatna turnovské haly.