Házenkářky zvládly vítězně pražský dvojzápas

17.05.2012 17:16:29 | Autor: TJ Turnov | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V neděli 13. května zajížděly turnovské házenkářky ke dvěma těžkým zápasům do Prahy. Nakonec se přes potíže a herní výpadky dočkaly vítězství proti TJ Radlice i TJ Sokol Vršovice.

V prvním utkání čekaly na Turnovačky soupeřky z pražských Radlic, které opět odmítly do Turnova přijet. A protože v radlické hale nebyla ani možnost odehrát utkání o víkendu, muselo si turnovské družstvo pronajmout travnaté hřiště na Astře.

TJ Turnov - TJ Radlice 17:12 (11:6)

Turnovské házenkářky se hned v první minutě dostaly do vedení, ale do 11. minuty skórovaly jen soupeřky z Radlic. Ty si pak držely vedení až do 17. minuty, kdy se podařilo Turnovačkám vyrovnat na 4:4. Ve 24. minutě vedl celek z Turnova 7:5 a do konce prvního poločasu dokázal své vedení navýšit na 11:6.

Do druhého poločasu nastoupila do brány radlických Lucie Průchová, která turnovské házenkářky svými zákroky potrápila. Turnovačkám se opravdu nedařilo a do 53. minuty se skóre změnilo na 12:11 pro házenkářky z Turnova. Pražské hráčky a jejich fanoušci byli na koni a není se čemu divit, protože turnovské družstvo hrálo opravdu špatně. Vítězství si však nechtělo nechat vzít - hráčky bojovaly a stále se dařilo držet nepatrné vedení. S přibývajícími minutami, kdy se podařilo zpřesnit střelbu a dalšími góly v radlické bráně pražským fanouškům i hráčkám mizely úsměvy z tváře a přestávaly i nepříjemné narážky na výkon Turnovských. Druhý poločas skončil sice herně 6:6, ale díky poločasovému vedení získaly Turnovačky za vítězství dva body!

Sestava TJ Turnov (branky): Horáčková V., Kučerová B. - Kohoutová R. (4), Koubková A. (3), Tichá I. (3), Gahlerová Š. (2), Nalezencová J. (2), Ševrová V. (2/1), Bakešová R. (1), Aissi D., Ševrová L. Vališová A., Víšková L.

Po přesunu na Vršovice nastoupily turnovské házenkářky v nové sportovní hale proti hráčkám tamního Sokola. Vzhledem k tomu, že hrající trenérka D. Aissi musela řešit poruchu svého auta a počítalo se, že do utkání nebude moci zasáhnout, nastupovaly Turnovačky do zápasu trochu nejistě. Zvláště po tom, co se na hřišti v celku soupeřek objevily vysoké norské hráčky a také několik hráček nastupujících v druholigovém celku.

TJ Sokol Vršovice - TJ Turnov 16:21 (9:13)

Druhé utkání bylo herně i střelecky do 13. minuty vyrovnané 5:5. Do 16. minuty se domácí hráčky dostaly do dvoubrankového vedení, ale od 19. do 23. minuty skórovaly hráčky z Turnova a strhly vedení na svoji stranu 9:7. Po chybách Turnovaček bylo opět srovnáno 9:9. V posledních pěti minutách dávaly góly pouze hráčky hostujícího celku a zaslouženě vyhrály poločas 13:9. Ve druhém poločase turnovské hráčky vedly v 56. minutě dokonce o 7 branek, ale do konce zápasu skórovaly domácí, takže byl brankový rozdíl nakonec pouze o pět branek.

Sestava TJ Turnov (branky): Horáčková V., Kučerová B. - Ševrová L. (5/4), Gahlerová Š. (3), Koubková A. (3), Nalezencová J. (3), Kohoutová R. (2), Ševrová V. (2), Vališová A. (2), Víšková L. (1), Bakešová R., Tichá I.

Turnovský celek má odehráno nejvíce utkání a díky tomu je v současné době na prvním místě tabulky Pražského přeboru. Již v pátek 18. května nastoupí Turnovačky na domácí palubovce ve sportovní hale ve Skálově ulici od 19.45 hodin proti hráčkám SK Praha 4.