Hejtman Libereckého kraje přijel do Rokytnice nad Jizerou

16.12.2017 19:06:10 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Rokytnice nad Jizerou

Hejtman Libereckého kraje přijel do Rokytnice nad Jizerou

Hejtman Libereckého kraje Martin Půta zavítal ve středu 13. prosince do Rokytnice nad Jizerou. Součástí tradiční akce Den s hejtmanem byla prohlídka důležitých objektů ve městě a zejména závěrečná diskuze s občany v místní základní škole. Celým programem provázel hejtmana starosta města Rokytnice nad Jizerou Petr Matyáš.

Projednávala se zejména politická témata a zaznělo množství návrhů na zlepšení kulturní a hospodářské situace ve městě. „Jsem rád, že se některé záležitosti, které jsem řešil se starostou Rokytnice nad Jizerou již před třemi lety, podařily dotáhnout do konce. Dnes jsme diskutovali o dalších vylepšeních v různých oblastech společenského života v Rokytnici nad Jizerou a okolí," uvedl Martin Půta, hejtman Libereckého kraje.

Program návštěvy začal na místní radnici, kde hejtmana přivítal starosta města Petr Matyáš. Diskuze se zaměřila především na projekt rekonstrukce krajské silnice do Rokytnice nad Jizerou. „V optimistickém scénáři by měla být rekonstrukce zahájena v roce 2019," dodal Půta.

Areál Spartaku<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Další zastávkou byl lyžařský areál Spartaku Rokytnice. Předseda představenstva René Roštejnský promluvil s hejtmanem o problematice budování lanovek: „Obávám se do budoucna, že množství vleků v našem areálu na úkor počtu kvalitních lanovek může mít vliv na odchod turistů na jiná místa," vysvětlil. I přesto má objekt pravidelnou roční návštěvu okolo 120-150 tisíc lyžařů. Zákoutí sjezdovek si mohl hejtman Libereckého kraje osobně prohlédnout. Svezl se na sněžném skútru a navštívil místní půjčovnu lyží.

Významné výročí slaví v Rokytnici firma Emba, spol. s r.o., kam vedly další hejtmanovy kroky. Objekt s tradicí 135 let, ve kterém se vyrábí lepenky, obaly a archivní systémy, vede Marek Michálko. Po krátkém rozhovoru, ve kterém jednatel společnosti nastínil způsob fungování firmy, si zúčastnění mohli prohlédnout zázemí výrobny. „Vyrábíme zhruba 13 000 tun lepenky ročně a se 150 zaměstnanci patříme k největším firmám v Rokytnici a okolí," dodal Michálko.

Po obědě v restauraci Roky byla v plánu vizitace chátrající budovy bývalé textilky Rotextile. Město Rokytnice se snaží prostřednictvím žádostí o dotaci o její postupnou revitalizaci. Prozatím byl proveden průzkum ekologických zátěží a další postup je v jednání. „Věřím, že dojde k obnově tohoto objektu. Chceme využít rekonstruovaný podnik textilky pro nájemní prostory," vysvětlil starosta Matyáš. Naproti továrně Rotextile je rovněž jedna z dalších chátrajících budov, a to bývalý kulturní dům, jenž je také připraven k důkladné rekonstrukci.

V odpoledních hodinách promluvil hejtman Libereckého kraje s ředitelkou a pracovníky místního domova důchodců. Diskuze se točila zejména kolem navrhovaných zlepšení. „Abychom splňovali požární normy, je potřeba vybudovat výtah do jednotlivých pater objektu. Naši klienti jsou ale se službami spokojeni. Nadšení jsou zejména z nedávno vybudované terasy," sdělila ředitelka Helena Housová. Domov důchodců byl letos oceněn Čestným uznáním v kategorii Poskytovatelé sociálních služeb pro seniory redakcí časopisu Péče o seniory ve spolupráci s Radou kvality ČR. Součástí areálu domova je místní záchranná služba. Ta již domovu neplatí pronájem, jako tomu bylo doposud, a připravuje rekonstrukci výjezdové základny.

Závěrečné setkání s občany města<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Předposlední návštěva před závěrečnou diskuzí s občany zavedla hejtmana k základně dobrovolných hasičů. „Chtěl bych poděkovat hasičům za jejich obdivuhodnou práci. Mohu s radostí poznamenat, že v rozpočtu zbývá ještě zhruba 15 milionů korun. Je důležité podporovat činnost dobrovolníků v různých částech kraje. Profesionální jednotky i přes své maximální úsilí nedokáží vždy vše pokrýt a zabezpečit," prohlásil Půta.

Program Dne s hejtmanem byl završen v budově rokytnické základní školy. Debata s občany probíhala v přátelském duchu. Řešil se stav silnic, budování lanovky ve skiareálu, klesající počet obyvatel Rokytnice, téma zdravotnictví a dotační plány Libereckého kraje do příštích let. „Setkání s panem hejtmanem bylo velice příjemné. Projednali jsme spoustu věcí v otázkách vztahu kraje k Rokytnici a naopak. Budu se těšit na další jeho návštěvu," uzavřel starosta Matyáš.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hejtman Libereckého kraje navštívil „skleněný“ Železný Brod
Harrachovský Krakonoš chválil v Šindelce a žáci zpívali hejtmanovi hymnu
Hejtman Martin Půta osobně zjišťoval, co chybí lidem v Rokytnici
Krajský hejtman Martin Půta zavítal do Poniklé
Hejtman Martin Půta navštívil Turnov

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.

Pořadatelé významných sportovních akcí mohou žádat o dotaci do 30. září

Pořadatelé sportovních akcí mezinárodního významu, které se budou v roce 2023 konat na území Libereckého kraje, ale i organizátoři mistrovství světa, mistrovství Evropy nebo světových pohárů, si mohou požádat o poskytnutí dotace z rozpočtu Libereckého kraje. Pro události konané v roce 2023 tak musí učinit nejpozději do 30. září 2022. „Chtěli bychom vyzvat pořadatele, kteří na území našeho kraje v roce 2023 plánují uskutečnit sportovní akci mezinárodního významu a budou na tuto akci žádat o peněžní podporu z rozpočtu Libereckého kraje, aby si žádost o poskytnutí dotace podali nejpozději do konce září letošního roku," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kraj poskytne dotaci hasičům a přispěje obci Klokočí na sanaci skály
Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.
Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
Oprava střechy kostela Mistra Jana Husa v České Lípě pokračuje
Turnovská synagoga neslouží jen jako turistický cíl

Nejčtenější články

25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
24.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. června
24.06.: Řeznictví U Hrabánků - tak trochu jiné řeznictví?

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT