Hejtman Martin Půta navštívil Turnov

26.11.2013 17:28:40 | Autor: Radek Drašnar | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Hejtman Martin Půta navštívil Turnov

Hejtman Libereckého kraje Martin Půta v pátek 22. listopadu pobýval v Turnově. Navštívil několik místních firem, poobědval s představiteli města a starosty okolních obcí, sešel se se studenty, zastupiteli i občany. Turnov byl devátým větším městem kraje, kam zavítal za svého ročního působení ve funkci.

Hejtmana po celou dobu doprovázela jeho náměstkyně, bývalá starostka Turnova Hana Maierová, starosta města Tomáš Hocke, místostarosta Otakar Špetlík a tajemník městského úřadu Miroslav Šmiraus.

Svoji návštěvu Turnova začal vrcholný představitel kraje ve společnosti Kamax. Firma mu byla nejprve prezentována, poté prošel výrobními prostory závodu v Nudvojovicích. Při prohlídce závodu na Vesecku se zajímal o problémy spojené s výstavbou tohoto areálu. „Firma je významným zaměstnavatelem v regionu, proto věřím, že se všechny potíže podaří vyřešit a kladně ji budou vnímat i místní obyvatelé," uvedl Půta před odjezdem do další firmy. Tou byl Crytur. Po seznámení se s výrobou neskrýval hejtman své překvapení nad tím, jak výjimečnou technologií se společnost zabývá.

„Provázet hejtmana městem a neukázat mu, co neodmyslitelně k Turnovu patří, tedy zpracování českého granátu a výrobu šperků, by byl, myslím, velký prohřešek," řekl starosta města Tomáš Hocke po exkurzi krajské delegace v družstvu Granát. Odtud všichni zavítali mezi středoškoláky. Prohlédli si budovu Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy ve Zborovské ulici, seznámili se s odkazem B. J. Horáčka, vstoupili do výuky angličtiny a obsluhy počítačů a besedovali se studenty. Hejtman otevřeně odpovídal například na otázky, jaké školy studoval a s jakými výsledky, zda rád cestuje a kam by se chtěl podívat, co říká na jeho práci rodina. „Že mohu i po jedenácti letech jít bez problémů v Hrádku do hospody na pivo," charakterizoval s nadsázkou svůj největší úspěch v politice Půta.

V Nádražní ulici vznesli místní občané připomínky  

Hejtman Libereckého kraje Martin Půta při návštěvě Turnova<br />Autor: Radek Drašnar Na slavnostním obědě, který připravili a včetně obsluhy zajistili studenti hotelové školy, hovořil hejtman také se starosty okolních obcí, zástupci mikroregionů, v nichž je Turnov členem. Řeč přišla mimo jiné na dotace v roce 2014, stav silnic v majetku kraje a další starosti, které jsou společné malým obcím i celému regionu.

Následně starosta města nasměroval delegaci do horní části Nádražní ulice, aby poukázal na neutěšený stav krajské komunikace. Zde, zcela neplánovaně, čekalo více než dvacet zdejších obyvatel, aby hejtmanovi přednesli své názory a požadavky na rekonstrukci ulice. Několik projíždějících kamiónů oprávněnost jejich připomínek jen potvrdilo. „Určitě musíme najít řešení. Domluvili jsme se na společném postupu města, kraje a Vodohospodářského sdružení Turnov. Začneme projektovou dokumentací na rekonstrukci ulice," přislíbil nakonec Půta.

V nových prostorách Spirály v ulici Antonína Dvořáka pak očekávala nejvyššího představitele kraje zhruba polovina turnovských zastupitelů. Ti pokládali otázky a diskutovali například o trasování silnice R35, vnitroměstských dopravních problémech, disproporcích financování sociálních služeb v kraji, možnosti výměny krajských a městských školních budov. Zhruba třicítce lidí při následném setkání s obyvateli představil hejtman nejprve celý kraj v číslech. Uvedl, kolik má rozlohu a počet obyvatel v 39 městech a 215 obcích, kolik činí jeho příjmy a mandatorní výdaje a výdaje na dopravní obslužnost a 90 příspěvkových organizací. Zmínil i zadluženost kraje.

Občany zajímal obchvat i spojení nemocnic

Občané se pak ve svých příspěvcích a dotazech zabývali především dopravou v souvislosti s R35 a obchvatem na Semily, ochranou životního prostředí v okolí obchodně průmyslové zóny Vesecko, spojením turnovské a liberecké nemocnice. Hejtman všechny trpělivě vyslechl a snažil se na všechny otázky reagovat. Hovořil otevřeně, věcně, nic nezastíral. „Příjemně mne překvapilo, kolik v Turnově žije aktivních lidí, kteří jsou připraveni mluvit nahlas a za své názory se nestydí. To není úplně obvyklé, to mi věřte," uvedl na závěr své návštěvy Turnova Půta.

Celodenní setkání s hejtmanem zhodnotil starosta města Tomáš Hocke: „Jsem velmi rád, že jsem panu hejtmanovi mohl přiblížit problémy, které chceme a musíme řešit s krajem společně. Spolupráce s ním je nyní výrazně lepší, než byla za předchozího vedení."

Předchozí návštěvy hejtmana v Pojizeří:

Jilemnice se hejtmanovi pochlubila nemocnicí, Dětským centrem i muzeem

FOTO: Semiláci besedovali s hejtmanem Martinem Půtou

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho

Již 30. ročník festivalu Eurion Smržovka je tady! Každý rok v polovině srpna, bez jediného přerušení po třicet let, nabízí unikátní program, který ho výrazně odlišuje od okolních festivalů. Páteční večer 19. 8. nabídne vystoupení tuzemských kapel Midi Lidi, Bruno Ferrari, Kolektivní halucinace, Koně a prase, Povodí Ohře a Jirka Belmondo. Akce vypukne v 18 hodin již tradičně u Parkhotelu Smržovka. Vstupné je dobrovolné. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

ZasTenRock zve pojedenácté fanoušky hudby do Zásady
Velvary vyřadily Turnov z Mol cupu
Vydařený Den židovských památek v Turnově
Devátý ročník benefice Ušij tašku a zaměstnej člověka přináší novinky
Krajští policisté se zaměřili na dodržování rychlosti

Nejčtenější články

16.08.: I.A třída: Košťálov i Bělá vyhrály na hřištích soupeřů
16.08.: Přepeře vybojovaly bod za remízu v Ústí nad Labem
17.08.: Krajští policisté se zaměřili na dodržování rychlosti

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT