Historické momenty Sportovního centra v Semilech

12.12.2010 18:00:30 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Historické momenty Sportovního centra v Semilech

Semilské sportovní centrum bylo slavnostně otevřeno 15. prosince 2000, a v letošním roce tak slaví desetileté jubileum. Připomeňme si některé momenty z dávné i nedávné historie.

Myšlenka na vybudování sportovní haly se zázemím pro semilské sportovce vznikla už v šedesátých letech minulého století v tehdejší Tělovýchovné jednotě Kolora Semily. V 80. letech byla navíc zbořena sokolovna v Podmoklicích a současně zůstával neutěšený stav sokolovny v Semilech I, která nebyla vhodná pro některé sálové sporty. Nevyhovující pro moderní sportování byla i přetlaková hala za ZŠ Podmoklice, která nakonec spadla pod tíhou sněhu.

„V roce 1982 došlo konečně k výběru staveniště pro novou halu v místě bývalého atletického stadionu za sokolovnou Semily I," upřesnil ředitel Sportovního centra Vladimír Kužel.

Stavělo se i v akci Z

Mělo se stavět ve čtyřech etapách, přičemž první dvě se plánovaly vystavět v akci Z a další dvě měl být investicí ČSTV. „Až v roce 1986 proběhlo další jednání a 1. 7. 1987 bylo teprve vydáno stavební povolení," doplnil Kužel. Výstavba se ale trvale potýkala s velkou řadou problémů, hlavně finančního charakteru a personální zajištění. Začátkem devadesátých let minulého století byla stavba z důvodu nejasnosti financování zastavena a zakonzervována.

„K přehodnocení názoru města na potřebnost dostavby sportovní haly došlo na nátlak sportovců až v roce 2000. Dokončení tohoto stavebního díla se ujala firma BAK Trutnov a ta jej dokázala dokončit v rekordním čase v prosinci téhož roku. K slavnostnímu otevření mohlo dojít už 15. prosince," pokračoval Kužel.

Zázemí našlo v hale mnoho sportů

Vznikly podmínky pro sálové sporty, ač rychlé dokončení přineslo i otázky nevyhovujících rozměrů pokrácené haly pro mistrovské zápasy florbalu i házené. Přesto zde nalezli zázemí volejbalisté, sáloví fotbalisté, tenisté i basketbalisté, v neposlední řadě pak i právě se rodící florbalový tým. V hale ale nechyběl od začátku ani squashový kurt, zrcadlový sál pro aerobik a posilovna. Funkčnost sportovního centra doplnila i ubytovna hotelového typu, zasedací sál, prostory pro kanceláře a restaurace.

„Od otevření probíhá v hale bohatá sportovní činnost, mistrovské zápasy zde hrálo téměř deset let A mužstvo volejbalistů TJ Semily, působili zde také do otevření haly v Jilemnici sáloví fotbalisté SK Sico Jilemnice, po získání výjimky na halu zde mohli své turnaje pořádat florbalisté SCC Semily, ale také dívky a ženy z Fit studia aerobiku Jany Boučkové. Od otevření zde působí  také FIT studio M Otakara Machytky," dodal ředitel Sportovního centra.

Na závěr poděkoval Vladimír Kužel za dosavadní přízeň vedení města i veřejnosti: „Chci poděkovat za podporu činnosti vedení města, protože tím vyjadřuje i zájem o harmonický vývoj společnosti a předcházení nepříznivým vlivům na mládež. Věřím, že zájem o využívání veškerých sportovišť a zařízení Sportovního centra ze strany návštěvníků poroste a budete nás nadále hojně navštěvovat".

Související článek: Jubileum Sportovního centra završí den otevřených dveří

Černobílé fotografie jsou z archívu Josefa Zdražila z let 1959-1965 z plochy, na které bylo vybudováno pozdější sportovní centrum. Další fotografie jsou z archívu autora článku z let 2001 až 2010 z různých sportů i částí sportovního centra.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 26 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Regionální sbírka Pozvedněte slabé v prosinci 2022 opět v Turnově

Ve čtvrtek 8. prosince 2022 budou studenti turnovského gymnázia pomáhat při realizaci další části regionální sbírky Nadace Euronisa Pozvedněte slabé, která podporuje charitativní aktivity v našem městě. Výtěžek půjde jako již tradičně na pomoc turnovskému Fokusu.

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Modlitba za demokracii aneb Koncert sestavený z hudby Karla Kryla
Víno a cimbál s cimbálkovou muzikou Kobylka Pardubice
Daniel Hůlka & Jiří Škorpík společně vystoupí v turnovském divadle
Turnovská kultura v prosinci
V Bozkově budou řádit čerti a krampušáci

Nejčtenější články

01.12.: Hořel kamion na silnici I/35 ve směru na Turnov
01.12.: Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
02.12.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. prosince

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se sex shop staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT