Historické momenty Sportovního centra v Semilech

12.12.2010 18:00:30 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Historické momenty Sportovního centra v Semilech

Semilské sportovní centrum bylo slavnostně otevřeno 15. prosince 2000, a v letošním roce tak slaví desetileté jubileum. Připomeňme si některé momenty z dávné i nedávné historie.

Myšlenka na vybudování sportovní haly se zázemím pro semilské sportovce vznikla už v šedesátých letech minulého století v tehdejší Tělovýchovné jednotě Kolora Semily. V 80. letech byla navíc zbořena sokolovna v Podmoklicích a současně zůstával neutěšený stav sokolovny v Semilech I, která nebyla vhodná pro některé sálové sporty. Nevyhovující pro moderní sportování byla i přetlaková hala za ZŠ Podmoklice, která nakonec spadla pod tíhou sněhu.

„V roce 1982 došlo konečně k výběru staveniště pro novou halu v místě bývalého atletického stadionu za sokolovnou Semily I," upřesnil ředitel Sportovního centra Vladimír Kužel.

Stavělo se i v akci Z

Mělo se stavět ve čtyřech etapách, přičemž první dvě se plánovaly vystavět v akci Z a další dvě měl být investicí ČSTV. „Až v roce 1986 proběhlo další jednání a 1. 7. 1987 bylo teprve vydáno stavební povolení," doplnil Kužel. Výstavba se ale trvale potýkala s velkou řadou problémů, hlavně finančního charakteru a personální zajištění. Začátkem devadesátých let minulého století byla stavba z důvodu nejasnosti financování zastavena a zakonzervována.

„K přehodnocení názoru města na potřebnost dostavby sportovní haly došlo na nátlak sportovců až v roce 2000. Dokončení tohoto stavebního díla se ujala firma BAK Trutnov a ta jej dokázala dokončit v rekordním čase v prosinci téhož roku. K slavnostnímu otevření mohlo dojít už 15. prosince," pokračoval Kužel.

Zázemí našlo v hale mnoho sportů

Vznikly podmínky pro sálové sporty, ač rychlé dokončení přineslo i otázky nevyhovujících rozměrů pokrácené haly pro mistrovské zápasy florbalu i házené. Přesto zde nalezli zázemí volejbalisté, sáloví fotbalisté, tenisté i basketbalisté, v neposlední řadě pak i právě se rodící florbalový tým. V hale ale nechyběl od začátku ani squashový kurt, zrcadlový sál pro aerobik a posilovna. Funkčnost sportovního centra doplnila i ubytovna hotelového typu, zasedací sál, prostory pro kanceláře a restaurace.

„Od otevření probíhá v hale bohatá sportovní činnost, mistrovské zápasy zde hrálo téměř deset let A mužstvo volejbalistů TJ Semily, působili zde také do otevření haly v Jilemnici sáloví fotbalisté SK Sico Jilemnice, po získání výjimky na halu zde mohli své turnaje pořádat florbalisté SCC Semily, ale také dívky a ženy z Fit studia aerobiku Jany Boučkové. Od otevření zde působí  také FIT studio M Otakara Machytky," dodal ředitel Sportovního centra.

Na závěr poděkoval Vladimír Kužel za dosavadní přízeň vedení města i veřejnosti: „Chci poděkovat za podporu činnosti vedení města, protože tím vyjadřuje i zájem o harmonický vývoj společnosti a předcházení nepříznivým vlivům na mládež. Věřím, že zájem o využívání veškerých sportovišť a zařízení Sportovního centra ze strany návštěvníků poroste a budete nás nadále hojně navštěvovat".

Související článek: Jubileum Sportovního centra završí den otevřených dveří

Černobílé fotografie jsou z archívu Josefa Zdražila z let 1959-1965 z plochy, na které bylo vybudováno pozdější sportovní centrum. Další fotografie jsou z archívu autora článku z let 2001 až 2010 z různých sportů i částí sportovního centra.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 26 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezení provozu hradu Valdštejn v úterý 9. srpna

Z důvodu plánované odstávky elektřiny bude hrad Valdštejn v úterý 9. srpna 2022 fungovat v omezeném režimu. „Upozorňujeme návštěvníky hradu Valdštejn, že po dobu odstávky 9. srpna 2022 nebudou v areálu hradu fungovat toalety a platba na pokladně bude možná pouze v hotovosti. V omezeném režimu bude fungovat i občerstvení u hradu, kde rovněž nebudou fungovat toalety a k dispozici bude pouze venkovní stánek s grilem. Děkujeme za pochopení," uvedl za Turnovské památky a cestovní ruch Radim Štícha.

Od 8. do 14. srpna bude výluka na trati Smržovka - Tanvald

Provozovatel dráhy Správa železnic, s. o. informuje o nepřetržité výluce na železniční trati č. 036 Liberec - Harrachov - Szklarska Poręba Górna, která bude probíhat v úseku Smržovka - Tanvald ve dnech 8. srpna 2022 od 0:00 až do 14. srpna 2022 do 23:59. Podrobný článek


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rukopis cukráře Jíny se stal exponátem srpna v turnovském muzeu
Obrazem: Na rockovém mejdanu v Libštátě zahrály tři kapely
Zpátky doma v Lomnici zazpívají Roman Tomeš a Lukáš Kellner
Netradiční houslový koncert a nová výstava v turnovské synagoze
Při startu přeboru vyhrály Sedmihorky a Lomnice, bodovalo i Rovensko

Nejčtenější články

07.08.: Přehled fotbalových výsledků prvního podzimního kola
08.08.: Při startu přeboru vyhrály Sedmihorky a Lomnice, bodovalo i Rovensko
09.08.: Obrazem: Na rockovém mejdanu v Libštátě zahrály tři kapely

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT