Hledá se Památka roku 2016 Libereckého kraje

11.02.2017 11:11:54 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Hledá se Památka roku 2016 Libereckého kraje

Liberecký kraj vyhlašuje již druhý ročník soutěže Památka roku Libereckého kraje za rok 2016. Smyslem klání je ocenit podařené stavební obnovy či restaurování nemovitých kulturních památek a zároveň tímto způsobem upozornit na zajímavosti našeho regionu. Vyhlášení soutěže schválila na svém úterním zasedání Rada Libereckého kraje.

„Záměrem udílení ceny Památka roku Libereckého kraje je ocenit úspěšné obnovy nemovitých kulturních památek a současně upozornit na ojedinělé objekty, které si zaslouží pozornost a mohou být nejen zajímavým turistickým cílem, ale i místem, které najde nové využití. Na území Libereckého kraje je více než 2200 nemovitých kulturních památek a každý rok je část z nich obnovována. Mezi projekty obnov se každoročně objevují zajímavé realizace, které si zaslouží být oceněny a zviditelněny," řekla Květa Vinklátová, radní pověřená řízením resortu kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Přihlásit do soutěže mohou uchazeči nemovitosti, jejichž obnova nebo etapa obnovy byla ukončena v kalendářním roce, za nějž je cena udělována (tj. 2016). Zároveň musí být dodržen minimální podíl vlastníka na realizované obnově či etapě obnovy ve výši 50 000 Kč. Příjem elektronických přihlášek bude zahájen 10. 3. 2017 a zájemci je budou moci podávat do 30. 4. 2017. Zaslané přihlášky následně zhodnotí šestičlenná odborná komise, v níž zasednou zástupci odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu Libereckého kraje, Národního památkového ústavu ČR a zástupce výboru cestovního ruchu, památkové péče a kultury Zastupitelstva Libereckého kraje. Výsledky soutěže a nositel titulu Památka roku Libereckého kraje za rok 2016 bude vyhlášen v létě 2017.

Soutěž Památka roku Libereckého kraje byla poprvé vyhlášena v roce 2016 a porota hodnotila projekty realizované v roce 2015. Celkem se do soutěže přihlásilo 13 projektů obnovy kulturních památek. Vítězem soutěže se stala společnost FKP Frýdlant, s.r.o., za obnovu sýpek hospodářského dvora bývalého zámku v Černousích. Sýpky byly zachráněny z havarijního stavu, který nebyl způsoben současnými majiteli, a byla jim dána nová náplň využití v podobě krytých jízdáren. Vlastník získal za výhru v soutěži finanční odměnu ve výši 50 000 Kč.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký kraj je mezi turisty stále oblíbenější
Dny lidové architektury ukázaly návštěvníkům vesnické stavby v kraji
Nominujte nejlepší Památku roku 2015 Libereckého kraje

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Češi a Poláci chtějí společně zlepšit přeshraniční silniční spojení

Bezpečně a plynule přes hranice. Takový je název chystaného česko-polského projektu, jehož cílem je modernizace přeshraničních silničních spojení mezi těmito dvěma zeměmi. O plánovaných možnostech a vizích rokovali na krajském úřadu zástupci Libereckého kraje, zhořeleckého okresu, měst Hrádek nad Nisou a Bogatynia, ministerstva pro místní rozvoj, Euroregionu Nisa a dalších zúčastněných organizací. V rámci projektu je možné uvažovat o dvou propojeních, která by zkvalitnila dopravu a přeshraniční cestování v kraji. Prvním z nich je trasa z Rynoltic do Hrádku nad Nisou a přes česko-polský hraniční přechod dál do polského Porajówa. Druhá trasa by pak vedla z polské Bogatynie přes hraniční přechod Bogatynia/Kunratice na Frýdlant. Mělo by se jednat o úpravy silnic včetně mostů.

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Benecko Freeride 2022
Skleněná šatna představí v Železném Brodě modely i šperky z přehlídek
Fotbalisté FK Přepeře zažili nejúspěšnější sezonu ve své historii
Kraj podpoří opravu věže kostela svatého Mikuláše v Horní Branné
Do lomnického Aionu přijede Honza Křížek

Nejčtenější články

25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
26.06.: Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
26.06.: Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT