Hodnocení florbalové sezony dívek TJ Turnov

13.05.2023 22:43:02 | Autor: TJ Turnov | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Hodnocení florbalové sezony dívek TJ Turnov

V následujícím souhrnném článku přinášíme hodnocení sezony všech dívčích kategorií falorbalového klubu TJ Turnov. Pojďte si zrekapitulovat nedávno skončený ročník, ve kterém holky zaznamenaly značné úspěchy a namotivovat na ten následující.

Přípravka

Tým přípravky musím ohodnotit samými superlativy, jelikož celou sezonu hrála výborně. Kombinace a nasazení, které do toho všichni dávaly, by mohlo být pro některé hráčky ve starších kategoriích inspirací. Jen je škoda, že se nezapojilo více kluků, holky byly po celou sezónu v převaze. Vrcholem sezóny pro tento tým bude turnaj v Semilech, kde se pokusíme navázat na druhé místo z minulého roku. Nesmíme polevit v náboru nových hráček a hráčů, jelikož je potřeba co nejširší hráčská základna!

Jaroslav Pajkrt

Elévky

Elévky měly tuto sezonu velmi těžkou, jelikož hrály celou sezonu v chlapecké kategorii. Výhodou byla krátká dojezdová vzdálenost na turnaje, kterých jsme se účastnily. Po celou sezonu holky sbíraly zkušenosti a pracovaly na sobě. Na turnaje jezdily v dostatečném počtu a pravidelně se účastní tréninků, na kterých jsme se snažily zlepšit nedostatky, které se ukazovaly při turnajích. Na konci sezóny jsme si vyzkoušeli turnaj elévek v Jičíně, kam jsme byli pozváni a konečně hráli i proti holčičímu týmu. Tento turnaj považuji za velice povedený, holky zúročily svou celoroční práci.

Jaroslav Pajkrt

Starší žákyně

Pokud bych měl hodnotit vystoupení starších žákyň v kategorii 3+1 v této sezoně, musel bych se na to podívat ze dvou úhlů pohledu.

První pohled by se týkal hráčské základny a docházky a druhý pohled by se týkal výkonů a výsledků. Pokud se budu bavit o hráčské základně, tak si bohužel musíme přiznat, že je opravdu malá. A když k tomu přidáme špatnou docházku některých hráček, nevypadá to vůbec dobře. Naštěstí tu máme 4 hráčky, které poctivě chodí na tréninky, ale i na zápasy, zkrátka je na ně spolehnutí. Přesně tato děvčata drží stržky nad vodou a tímto bych jim chtěl moc a moc poděkovat. Bez nich by se celá soutěž nedohrála a skončila by fiaskem. A to se vůbec nebudu bavit o tom, co by to oddíl stálo na pokutách. Zároveň nám to ukázalo, že kdo poctivě chodí na tréninky i na zápasy, se logicky posouvá výkonnostně i herně. A přestože jsme jezdili v opravdu malém počtu, právě tyto hráčky ukázaly, že jejich výkonnost je vysoká. Celou soutěž jsme jednoznačně ovládli a dá se říci, že kromě Liberce, jsme neměli konkurenci. Otázka je, zda má smysl jezdit na turnaje s tímto počtem a takové dálky, obzvlášť když zápasy končí 10, 15 nebo 20 gólovým rozdílem. To opravdu nikomu nic nepřináší. Takže výsledkově spokojenost, ale to je za mě málo. Uvidíme, co přinese příští rok.

Miloš Cidlinský

Dorostenky

Když jsem hodnotil sezónu stržek, zmiňoval jsem malou hráčskou základnu. Proto jsme se na tuto sezónu v kategorii dorostenek domluvili na regionální spolupráci s FBC Liberec a mohli jsme tak dát prostor našim hráčkám, které to opravdu baví a chtějí se neustále zlepšovat, možnost hrát vyšší soutěže. Bohužel v Turnově by tuto možnost neměly a s největší pravděpodobností by musely s florbalem skončit nebo odejít jinam. To jsme nechtěli dopustit a tak vznikla tato spolupráce, která se ukázala jako krok správným směrem. Také se ukázalo, že právě ta děvčata, které na sobě pracují, neměla problém se v dorostenkách prosadit a musím i říci, že dokonce patřily do základní sestavy tohoto týmu. Celou soutěž se jim podařilo vyhrát a probojovat se tak do předkola play-off o postup na MČR dorostenek. Bohužel o postup jsme museli bojovat proti holkám z Tatranu Střešovice, což byl opravdu těžký soupeř. Ukázala se jeho velká kvalita a zaslouženě nás porazili a postoupili tak mezi osm nejlepších týmů Česka.

Přesto hodnotím celou sezónu za vydařenou a již nyní se všichni těšíme na sezonu další.

Miloš Cidlinský

Juniorky

V letošní sezoně jsme se rozhodli přihlásit juniorky do 1. ligy juniorek, což je nejvyšší soutěž v této kategorii, a to opět v rámci regionální spolupráce s FBC Liberec. Bohužel i v této kategorii nás trápí malá hráčská základna, takže bez tohoto spojení by se tato soutěž nemohla ani přihlásit. Hrát 1. ligu byla pro všechny nová zkušenost a nikdo nevěděl, co od toho očekávat. Trvalo nám cca 5 zápasů, než jsme si zvykli na rychlost a kvalitu soupeřů. Pak již bych se nebál říci, že to byla spanilá jízda. Dokázali jsme v sezoně porazit i takové týmy jako jsou FbŠ Bohemians, Black Angels, SC TEMPISH Vítkovice nebo Tatran Střešovice. Soutěžních týmů bylo 18 a my jsme po základní části obsadili šesté místo, pouhé dva body za pátou FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. Byl to obrovský úspěch, se kterým před začátkem sezóny ani ten největší optimista nepočítal.

Jelikož jsme skončili na šestém místě, mohli jsme si v prvním kole play-off vybrat soupeře. Vybrali jsme si Českou Lípu, na kterou jsme si věřili. Podařilo se nám ji celkem přesvědčivě porazit a postoupit tak mezi 8 nejlepších týmů republiky. V dalším kole jsme již výhodu volby soupeře neměli a naopak jsme čekali, kdo si vybere nás. Vybral si nás tým FBS Olomouc, který po základní části skončil bez jediné porážky na prvním místě. Do tohoto souboje jsme šli s čistou hlavou, protože jsme mohli pouze překvapit. To se nám také hned prvním zápasem v Olomouci podařilo a uhráli jsme první bod v sérii. Bohužel jsme v odvetě nedokázali zopakovat tak kvalitní výkon a prohráli jsme, i když těsně 2:1 a tak jsme museli opět odcestovat do Olomouce na rozhodující třetí zápas. Znovu to byl vyrovnaný souboj, který rozhodly dvě individuální chyby ve druhé třetině, které soupeř potrestal. My jsme sice ještě dokázali snížit na rozdíl jedné branky, ale více nám děvčata z Olomouce nedovolila. Šance na srovnání určitě byly, ale chyběla nám trocha toho štěstíčka, které se k nám bohužel otočilo zády.

I tak musím premiérové vystoupení juniorek hodnotit jako veleúspěšné, což dokazuje také to, že 4 hráčky z tohoto týmu, byly nominovány na výběrový kemp západu (širší nominace reprezentace), což bylo pro holky určitě odměnou za práci v celé sezoně.

Miloš Cidlinský

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Florbal Turnov: Sezona 2022/2023 definitivně skončila
Florbal Turnov: Starší žákyně dominovaly na domácím turnaji
Florbal Turnov: Tentokrát hrála jenom přípravka
Florbal Turnov: Starší žáci postupují do druhého koše
Florbal Turnov: Úspěšný víkend pro většinu týmů
Florbal Turnov: Muži sestupují do divize
Florbal Turnov: Sérii play-down rozhodne sedmý zápas
Florbal Turnov: Mládež úspěšná, muži balancují nad propastí
Florbal Turnov: Série play-down i po druhém hracím víkendu vyrovnaná
Florbal Turnov: Play-down s Tigers je po úvodních zápasech vyrovnaná
Florbal Turnov: Muži se v play-down utkají s Prague Tigers
Florbal Turnov: Starší žáci ovládli domácí turnaj
Florbal Turnov: Zápasově poněkud skromnější víkend
Florbal Turnov: Další výsledkově zajímavý víkend
Florbal Turnov: Výsledkově nepodařený víkend
Florbal Turnov: Juniorky na domácí půdě porazily Mladou Boleslav
Florbal Turnov: První odehrané zápasy v roce 2023
Florbal Turnov: Poslední hrací víkend roku 2022
Florbal Turnov: Další porce zápasů pro množství týmů
Florbal Turnov: Černá série mužů pokračuje dál
Florbal Turnov: Poslední listopadový víkend se týmům nedařilo
Florbal Turnov: Muži neprolomili černou sérii a padli i s Benešovem
Florbal Turnov: Povedený domácí turnaj starších žáků
Florbal Turnov: Bod áčka ze zápasu s Traverzou, hrála i další družstva
Florbal Turnov: Muži porazili Králův Dvůr. V akci i mládežnické týmy
Florbal Turnov: Muži nestačili na Panthers, sezonu začaly starší žákyně
Florbal Turnov: Muži ztratili zápas s Tigers, do sezony vstoupili elévové
Florbal Turnov: Muži mají další tři body, do sezony vstoupilo béčko
Florbal Turnov: První vítězství mužů, sezona začala i týmům mládeže
Florbal Turnov: Nedařilo se mužům, dorostencům ani juniorkám

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Multiinstrumentalisté Radim Zenkl a Ondra Kozák vystoupí v Jablonci

Duo vynikajících hudebníků Radim Zenkl & Ondra Kozák s autorským repertoárem, doplněným o bluegrassové, jazzové, swingové, keltské, lidové a „world music" tradicionály v osobitých aranžích, se představí v jabloneckých Tyršových sadech v neděli 21. července od 15 hodin v rámci festivalu Jablonecké tóny 2024. Pozvánka s rozhovorem

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semilská knihovna spustila letní soutěž Okolo Jizery
Obrazem: Koncert skupiny Sayonara v Rohozecké restauraci
Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči
Turnovské kino Sféra nabídne lepší filmové zážitky
Letní čtení v parku pořádá jilemnická knihovna

Nejčtenější články

20.07.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. července
21.07.: Léto v Maškově zahradě bude ve velkém stylu!
21.07.: Letní pohádkové putování s QR kódy po Hraběnce

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT