Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby

22.04.2024 20:47:50 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj

Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby

K požáru v jednom z domů v ulici Svobody na Starém Harcově v Liberci vyjížděli v sobotu 20. dubna 2024 v nočních hodinách liberečtí profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Vratislavic nad Nisou.

„Událost byla nahlášena kolem čtvrt na dvanáct v noci jako požár odpadu na chodbě domu. Ještě před příjezdem hasičských jednotek na místo se z objektu evakuovaly dvě osoby. Další dvě osoby, které se nacházely ve druhém nadzemním podlaží budovy, hasiči zachránili. Všechny čtyři zraněné osoby, které se nadýchaly zplodin hoření, na místě události ošetřili záchranáři," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Jaroslava Benešová.

K lokalizaci a likvidaci požáru hasiči nasadili postupně celkem čtyři proudy - dva vysokotlaké, jeden proud C a vnější zásahovou cestou - přes výškovou techniku - také jeden proud D. Plameny dostali hasiči pod kontrolu kolem tři čtvrtě na jednu ráno. Nasadili také termokameru k vyhledávání skrytých ohnisek požáru a jejich dohašování. Úplnou likvidaci požáru pak velitel zásahu ohlásil krátce před půl pátou hodinou ranní.

„Požár způsobil škodu na majetku v hodnotě přibližně 2 miliony korun. Zásahem jednotek požární ochrany byly uchráněny hodnoty ve výši zhruba 3 milionů korun. Příčina vzniku požáru je v tuto chvíli v šetření HZS Libereckého kraje a Policie České republiky," upřesnila mluvčí hasičů.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 16 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasiči zachraňovali v Horní Branné kočku z dvacetimetrové výšky
Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
Letošní Velikonoce přinesly hasičům více výjezdů než ty loňské
Hořel rodinný dům v Zásadě
Hořelo v hospodě pod nádražím v Liberci, celkem 15 zraněných

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově
Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
18.05.: Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
19.05.: Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT