Hořela průmyslová hala v jabloneckých Rýnovicích

06.08.2021 19:24:01 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj

Hořela průmyslová hala v jabloneckých Rýnovicích

K požáru průmyslové výrobní haly v Jablonci nad Nisou, Rýnovicích došlo v pátek po 2. hodině ranní. Na místo bylo postupně povoláno osm jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů.  Lokalizace požáru proběhla pozhruba 45 minutách od příjezdu první jednotky na místo události. K hašení byly nasazeny tři vodní proudy C.

„Jednotka ze stanice HZS Jablonec nad Nisou, která byla na místě události jako první během 5 minut od vyhlášení poplachu provedla nezbytný průzkum a současně započala provádět hasební práce. Postupně se do areálu dostavilo dalších sedm jednotek požární ochrany. Díky noční době nebylo třeba provádět evakuaci osob. Hasiči museli rozebírat opláštění a část střešní konstrukce, aby dohledali za pomoci termokamery skrytá ohniska a mohli je dohasit, budovu odvětrávali pomocí přetlakové ventilace," sdělil tiskový mluvčí HZS Libereckého kraje Jakub Sucharda.

Na místě události zasahovaly jednotky: HZS Jablonec nad Nisou a Liberec a JSDHO Jablonec nad Nisou - Paseky, Maršovice, Liberec - Vratislavice nad Nisou, Janov nad Nisou, Liberec - Vesec, Lučany nad Nisou.

„Hasiči rozebírali opláštění a střešní konstrukci, aby dohledali skrytá ohniska a provedli jejich dohašení. Likvidaci požáru nahlásil velitel zásahu před šestou hodinou ráno. K odvětrání rozsáhlých prostor hasiči nasadili čtyři přetlakové ventilátory. Do předání místa zásahu odpovědné osobě byla velitelem zásahu na místě ponechána JSDHO Jablonec nad Nisou – Paseky, která zajišťovala dohled nad požářištěm. Příčina vzniku požáru je v šetření a vyšetřovatel požáru upřesnil, že škoda bude v řádu milionů korun. V souvislosti s tímto požárem nedošlo k žádnému zranění," doplnil mluvčí krajských hasičů.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasiči u Přepeř likvidovali požár auta na D10
U Hodkovic začalo hořet auto po střetu se zvěří
Hoří v turnovské Jutě, průjezd Palackého ulicí je řízen policií

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.

Pořadatelé významných sportovních akcí mohou žádat o dotaci do 30. září

Pořadatelé sportovních akcí mezinárodního významu, které se budou v roce 2023 konat na území Libereckého kraje, ale i organizátoři mistrovství světa, mistrovství Evropy nebo světových pohárů, si mohou požádat o poskytnutí dotace z rozpočtu Libereckého kraje. Pro události konané v roce 2023 tak musí učinit nejpozději do 30. září 2022. „Chtěli bychom vyzvat pořadatele, kteří na území našeho kraje v roce 2023 plánují uskutečnit sportovní akci mezinárodního významu a budou na tuto akci žádat o peněžní podporu z rozpočtu Libereckého kraje, aby si žádost o poskytnutí dotace podali nejpozději do konce září letošního roku," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kraj poskytne dotaci hasičům a přispěje obci Klokočí na sanaci skály
Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.
Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
Oprava střechy kostela Mistra Jana Husa v České Lípě pokračuje
Turnovská synagoga neslouží jen jako turistický cíl

Nejčtenější články

25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
24.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. června
24.06.: Řeznictví U Hrabánků - tak trochu jiné řeznictví?

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT