Hořelo v domě s pečovatelskou službou v Libštátě, jeden člověk zemřel

10.12.2022 08:57:26 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Libštát

Hořelo v domě s pečovatelskou službou v Libštátě, jeden člověk zemřel

Aktualizace 4, doplněny fotografie i video 2: V noci z pátku 9. na sobotu 10. prosince zasahovaly jednotky druhého stupně požárního poplachu u požáru podkroví domu s pečovatelskou službou v obci Libštát. Samotné hasební práce byly ukončeny krátce před půlnocí. U jedné osoby v souvislosti s požárem lékař konstatoval úmrtí a dalších 46 osob muselo během záchranných prací objekt opustit.

Celkem 14 osob se ubytovalo u svých příbuzných a 31 pak zůstalo v péči záchranářů, policistů, pracovníků obce a školy v místní tělocvičně. Zde pro ně bylo připraveno nouzové přespání a základní zázemí včetně zdravotní péče. „Krátce před půlnocí hasiči požár zlikvidovali. Pro všech 31 lidí z domova, kteří se přemístili do místní školy, zajistili lehátka a přikrývky potřebné k přenocování. V tělocvičně pomáhali pracovníci ZZS LK, Policie ČR, členové ČČK i pracovníci obce," uvedli v první zprávě krajští hasiči.


Zásahu se účastnily jednotky ze stanic HZS Semily, Jilemnice, Turnov, Jablonec nad Nisou, Liberec a SDH obcí Libštát, Lomnice nad Popelkou, Košťálov, Nová Ves nad Popelkou a Roztoky u Jilemnice.

„Příčina vzniku požáru i výše škody zatím nebyla určena. Možnost návratu uživatelů do požárem nezasažených prostor objektu se bude řešit v průběhu soboty," dodal mluvčí hasičů.

Zásah složek IZS po požáru v pečovatelském domě v Libštátě<br />Autor: Rudolf Kožený Aktualizace 10. 12. 9.36:

V průběhu soboty budou hasiči a policie v obci Libštát vyšetřovat příčinu vzniku požáru. Současně pracovníci krizového řízení zajišťují v okolních obcích náhradní ubytování a snaží se o zprovoznění nezasažené části domova. Na místě stále zůstává místní JSDHO Libštát.

Aktualizace 11. 12. 2022:

Případem se i nadále zabývají kriminalisté z Územního odboru Semily. „Ve spolupráci s hasiči jsme provedli avízované ohledání místa požářiště. Na základě tohoto ohledání a dosud provedených úkonů v tuto chvíli nemůžeme vyloučit žádnou z možných příčin požáru. K objasnění vzniku požáru jsme požádali o vypracování znaleckých posudků," doplnila tisková mluvčí Policie ČR Adéla Fialová.

Aktualizace 12. 12. 2022:

V případu zahoření objektu domu v Libštátu u Semil zadali policisté vypracování soudní pitvy zemřelého. „Nařízená soudní pitva prokázala, že zesnulá osoba podlehla zraněním, která byla způsobena intoxikací zplodinami hoření. Vzhledem k tomu, že i nadále ve věci probíhají úkony prověřování této tragické události, které jsou v této fázi trestního řízení neveřejné, nelze poskytovat bližší informace," doplnil informace tiskový mluvčí Policie ČR Vojtěch Robovský.

******

Aktualizace 13. 12. 2022:

Policisté dále zjišťují příčinu požáru. „Čekáme na posudek soudních znalců z oboru elektro. Podle toho mohou být zahájeny úkony soudního řízení z přečinu obecného ohrožení více osob z nedbalosti," řekla NP tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hořel kamion na silnici I/35 ve směru na Turnov
Hořela chatka u Riegrovy stezky v Bítouchově
Hořelo v průmyslovém objektu v Turnově
V Turnově shořela motorová koloběžka
Hořel les ve Studenci
Shořela roubenka v Železném Brodě

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Josef Šimek v krajském zastupitelstvu za zesnulého Josefa Horinku

Složením slibu na zasedání zastupitelstva se stal oficiálně novým krajským zastupitelem současný starosta Lomnice nad Popelkou Josef Šimek za Starosty pro Liberecký kraj. Šimek nahradil zesnulého starostu Hrádku nad Nisou Josefa Horinku.

Jabloneckým tónům je deset let

Roky se čtyřkou na konci jsou Roky české hudby. A ten minulý - 2014 - byl tím, který položil základ dnes už tradičnímu letnímu festivalu hudby i slova Jablonecké tóny (JT). Každé léto si tak mohou Jablonečané a návštěvníci města i několikrát v týdnu zajít na nějakou hudební lahůdku probíhající pod klenbou některého z kostelů či pod širým nebem. Letošní novinkou jsou hned tři doprovodné výstavy. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V lomnickém muzeu zavzpomínají koncertem na Jiřího Šlitra
Plyšové štěstíčko na hradě Rotštejn
Firma Brex podala návrh na insolvenci. Má zakázky za půl miliardy
Turnovský fotograf Břetislav Jansa převzal ocenění od ministra kultury
V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024

Nejčtenější články

28.05.: Firma Brex podala návrh na insolvenci. Má zakázky za půl miliardy
27.05.: Turnovský fotograf Břetislav Jansa převzal ocenění od ministra kultury
27.05.: V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT