Hořelo v domě s pečovatelskou službou v Libštátě, jeden člověk zemřel

10.12.2022 08:57:26 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Libštát

Hořelo v domě s pečovatelskou službou v Libštátě, jeden člověk zemřel

Aktualizace 4, doplněny fotografie i video 2: V noci z pátku 9. na sobotu 10. prosince zasahovaly jednotky druhého stupně požárního poplachu u požáru podkroví domu s pečovatelskou službou v obci Libštát. Samotné hasební práce byly ukončeny krátce před půlnocí. U jedné osoby v souvislosti s požárem lékař konstatoval úmrtí a dalších 46 osob muselo během záchranných prací objekt opustit.

Celkem 14 osob se ubytovalo u svých příbuzných a 31 pak zůstalo v péči záchranářů, policistů, pracovníků obce a školy v místní tělocvičně. Zde pro ně bylo připraveno nouzové přespání a základní zázemí včetně zdravotní péče. „Krátce před půlnocí hasiči požár zlikvidovali. Pro všech 31 lidí z domova, kteří se přemístili do místní školy, zajistili lehátka a přikrývky potřebné k přenocování. V tělocvičně pomáhali pracovníci ZZS LK, Policie ČR, členové ČČK i pracovníci obce," uvedli v první zprávě krajští hasiči.


Zásahu se účastnily jednotky ze stanic HZS Semily, Jilemnice, Turnov, Jablonec nad Nisou, Liberec a SDH obcí Libštát, Lomnice nad Popelkou, Košťálov, Nová Ves nad Popelkou a Roztoky u Jilemnice.

„Příčina vzniku požáru i výše škody zatím nebyla určena. Možnost návratu uživatelů do požárem nezasažených prostor objektu se bude řešit v průběhu soboty," dodal mluvčí hasičů.

Zásah složek IZS po požáru v pečovatelském domě v Libštátě<br />Autor: Rudolf Kožený Aktualizace 10. 12. 9.36:

V průběhu soboty budou hasiči a policie v obci Libštát vyšetřovat příčinu vzniku požáru. Současně pracovníci krizového řízení zajišťují v okolních obcích náhradní ubytování a snaží se o zprovoznění nezasažené části domova. Na místě stále zůstává místní JSDHO Libštát.

Aktualizace 11. 12. 2022:

Případem se i nadále zabývají kriminalisté z Územního odboru Semily. „Ve spolupráci s hasiči jsme provedli avízované ohledání místa požářiště. Na základě tohoto ohledání a dosud provedených úkonů v tuto chvíli nemůžeme vyloučit žádnou z možných příčin požáru. K objasnění vzniku požáru jsme požádali o vypracování znaleckých posudků," doplnila tisková mluvčí Policie ČR Adéla Fialová.

Aktualizace 12. 12. 2022:

V případu zahoření objektu domu v Libštátu u Semil zadali policisté vypracování soudní pitvy zemřelého. „Nařízená soudní pitva prokázala, že zesnulá osoba podlehla zraněním, která byla způsobena intoxikací zplodinami hoření. Vzhledem k tomu, že i nadále ve věci probíhají úkony prověřování této tragické události, které jsou v této fázi trestního řízení neveřejné, nelze poskytovat bližší informace," doplnil informace tiskový mluvčí Policie ČR Vojtěch Robovský.

******

Aktualizace 13. 12. 2022:

Policisté dále zjišťují příčinu požáru. „Čekáme na posudek soudních znalců z oboru elektro. Podle toho mohou být zahájeny úkony soudního řízení z přečinu obecného ohrožení více osob z nedbalosti," řekla NP tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hořel kamion na silnici I/35 ve směru na Turnov
Hořela chatka u Riegrovy stezky v Bítouchově
Hořelo v průmyslovém objektu v Turnově
V Turnově shořela motorová koloběžka
Hořel les ve Studenci
Shořela roubenka v Železném Brodě

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezená provozní doba sběrného dvora na Vesecku

Pozor na omezenou páteční provozní dobu sběrného dvora, 9. června se uzavře už v 15 hodin. „Informujeme občany, že z technických důvodů bude provoz sběrného dvora na Vesecku omezen, a to v pátek 9. června 2023, otevřeno bude pouze do 15:00. Děkujeme za pochopení," sdělily Turnovské odpadové služby, s. r. o.

Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Rekonstrukce tramvajové trati s sebou nesou uzavírky jabloneckých ulic. S postupem stavby se uzavírky mění. Aktuální změny od 7. června se dotknou jabloneckých ulic Tovární, Rýnovická, Liberecká, Poštovní, U Nisy, Vodní a Na Vršku. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Den dětí s Ponorkou opět v Turnovském parku
Krkonoše jsou opět čistější
Víkend otevřených zahrad zve na statek, bylinky i do arboreta
Kino Jitřenka uvede dokument o režisérce Věře Plívové - Šimkové
Dlaskův statek chystá další tradiční řezbářské sympozium

Nejčtenější články

06.06.: Kino Jitřenka uvede dokument o režisérce Věře Plívové - Šimkové
05.06.: Nekrmte krkavce!
05.06.: V soutěži Kniha roku bodovali sudetští Němci i fotograf z místních novin

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT