Hořkosladká příchuť prvního kola pro turnovské volejbalisty

07.10.2019 16:01:30 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovští volejbalisté zahájili svoji sezonu na hřišti soupeře TJ Jiskra Havlíčkův Brod. S tímto soupeřem mají hráči Turnova zápornou bilanci z minulého ročníku 1:3 na zápasy. Bohužel ale ani tentokrát start nevyšel podle očekávání a z Havlíčkova Brodu vezou pouze jeden bod.

Rok od roku se hráči Turnova potýkají s nedostatkem hráčů. Bohužel tomu není jinak ani tuto sezonu. „Po loňském roce skončil Jakub Vencovský, který dostal nabídku na trénování B-týmu Dukly (1. liga) a Marek Bukovjan, který obdržel nabídku z ČZU Praha (1. liga). Na tuto sezonu soupisku tvoří celkem 10 hráčů, ale i tak to nevzdáváme a budeme bojovat o dobré výsledky v novém ročníku," dodal za turnovský tým Michal Folprecht.

TJ Jiskra Havlíčkův Brod - TJ Zikuda Turnov 3:1 (15, 23, -20, 22)

První zápas proti Havlíčkovu Brodu Turnováci nezačali špatně. Od začátku to byla tahanice o každý míč. Bohužel za stavu 15:15 se hostujícím nepodařilo udržet koncentraci a soupeř odskočil o 4 body. Turnovákům se nedařilo na útoku, soupeř vždy se štěstím míče nadrážel a následně proměnil v bodový zisk. První set tak skončil v poměru 15:25. Do druhého setu vstoupili hráči Turnova lépe. Od začátku se drželi na dohled soupeře a trestali jejich chyby. Bohužel se opět projevilo několik chyb v koncovce na útoku a druhý set skončil ve prospěch domácích v poměru 25:23. Do třetího setu nastoupili Turnováci s větším odhodláním. Zlepšili svůj servis a i na útoku byli důraznější. Tato taktika jim vynesla vítězství v 3. setu v poměru 25:20. Toto nasazení si turnovští hráči přenesli i do setu čtvrtého, ale bohužel byli stále o jeden krůček za soupeřem. Opět se projevily nevynucené chyby v koncovce - hlavně na útoku a domácí již nepřipustili žádné drama a 4. set vyhráli 25:22 a celý zápas tak v poměru 3:1.

Sestava Turnova: Kuncíř, Zelfel, Chum, Vacík, Kovář, Žalský (libero - Folprecht), střídal Peníška.

TJ Jiskra Havlíčkův Brod - TJ Zikuda Turnov 3:2 (-22, -20, 23, 16, 11)

Do druhého zápasu hráči Turnova nastoupili v pozměněné sestavě. Na postu univerzála nastoupil Vláďa Chum a na smeči od začátku Zelfel s Peníškou. Tento tah se osvědčil a od prvního míče byli domácí hráči pod tlakem a museli dotahovat. První set vyhráli hráči Turnova v poměru 25:22. Druhý set byl odehrán ve stejném duchu a Turnováci ho získali v poměru 25:20. V tuto chvíli již hosté věděli, že neodjedou s prázdnou. Těžko říct, zda se jednalo o lehčí uspokojení nebo či jen došla energie. Bohužel v třetím setu se začala na straně hostů projevovat spousta nevynucených chyb na útoku, které nás v koncovce stály jasné vítězství, kdy Turnováci nedokázali udržet výhodu a srovnat tak na 24:24 a vynutit si tak prodloužení a možná i vítězství v druhém zápase. V koncovce třetího setu přišla souhra nevynucených chyb na útoku a v poli a prohra hostů v poměru 25:23. Bohužel tyto chyby na Turnovácích zanechaly značnou stopu, se kterou se nedokázali vypořádat a dotáhnout tak set čtvrtý do vítězného konce. Čtvrtý set skončil v poměru 25:16 pro domácí hráči. Hráče tedy čekala zkrácená hra (tie-break). Vstup do pátého setu se lépe podařil hostujícímu týmu a od začátku si držel tříbodové vedení. Bohužel ale náskok Turnováci nedokázali udržet a dotáhnout do vítězného konce. Znovu se projevily chyby v koncovce a nedůslednost na útoku. Tyto chyby bohužel stály hráče Turnova vítězství v druhém zápase a z Havlíčkova Brodu odvážejí pouze jeden bod. Dá se říct, že tento víkend má pro Turnováky tzv. hořko-sladkou příchuť, protože poprvé odvážejí z Havlíčkova Brodu body, ale bez vítězství.

Sestava Turnova: Kuncíř, Peníška, Zelfel, Vacík, Kovář, Chum (libero - Folprecht), střídal Žalský.

V příštím kole hráči Turnova zavítají na palubovku VK Hronov. Na domácí půdě se poprvé představí 19. 10. 2019 proti Kometě Brno, od 9 a 12 hodin.