Horní Branná si podala rezervu Železného Brodu

09.02.2011 11:41:37 | Autor: Jaroslav Kletečka | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Horní Branná,Mírová pod Kozákovem

Horní Branná si podala rezervu Železného Brodu

Na brodské UMT pokračoval o uplynulém víkendu 5. ročník zimního turnaje mužů. Fotbalového turnaje, který začal prvním kolem 29. ledna, se po loňské pauze účastní šest týmů, které až na rezervu domácího týmu vesměs hrají krajské soutěže.

Druhé kolo je zatím nekompletní protože byl odložen zápas Mírové proti Košťálovu.

Odehrané zápasy 2. kola:

FK ŽBS Železný Brod - SK Sobotka 4:0 (2:0)

Hodně kombinovaná sestava domácích si celkem snadno poradila. Hosté sice měli dobrý nástup, ale poté byl Brod lepší. Skóre otevřel v 8.min. Wanacki. V 28.min. neproměnil penaltu domácí Šimek. Těsně před přestávkou už Šimek mířil lépe a zvýšil na 2:0. Po přestávce v 50.min. potrestal hrubku hostí Habr. Hosté se do šance dostávali sporadicky a jejich největší šancí bylo břevno po rohovém kopu v 57.min. V 60.min. přidal Hartl čtvrtý gól a uzavřel účet zápasu na konečných 4:0.

Branky: 8. Wanacki, 28. Šimek, 50. a 60. Habr Železný Brod: Kordík - Halama, Stolín, Šilhán, Kovář - Hartl, Linka, Wanacki, Podstavek - Habr, Šimek. střídali: Javůrek, Kotlár. Sobotka: Červený - Pavlíček V., Bárta, Bouda, Chrpa S., Brixí, Valenta, Rulc, Nývlt, Kubišta, Cinkej, Jonáš, Borovička, Halbych, Gabriel.

FK ŽBS Železný Brod B - Sokol Horní Branná 0:4 (0:4)

Po překvapivé výhře minulý týden nad Sobotkou tentokrát brodská rezerva v úvodu doslova spala. Branná dala rychle první gól. Potom měl tutovku na vyrovnání Linka. V 8.min. dala Branná po dalším kiksu brodské obrany druhý gól a v 15.min. po dalším nedůrazu domácích to bylo už 0:3. Teprve velké přeskupení v brodských řadách přineslo důraz v obranné činnosti, která se i přes čtvrtý obdržený gól výrazně zlepšila. Jenže to už bylo bohužel rozhodnuto, i když se od 25.min. hrál naprosto vyrovnaný zápas.

Branky: 3. Nýdrle, 8. Šimek, 15. Svoboda, 23. Šimek . Železný Brod: Mařík - Žid, Kuhn, Halama, Postavek - Picek, Kotlár, Linka, Tunka - Javůrek, Hadač L. střídali: Pěnička, Olyanin, Patlejch. H. Branná: Hofman - Dusík, Fiedler, Nýdrle, Jón, Kocourek, Šimek, Jindříšek, Hrdina, Zuzánek, Jeřábek. Střídali: Illner, Svoboda, Hanč, Šimůnek.

Výsledky 1. kola: Sokol Horní Branná - SK Mírová 2:1, FK ŽBS Železný Brod B - SK Sobotka 5:3, FK ŽBS Železný Brod - FK Košťálov o.s. 3:0 - Více podrobností k tomuto zápasu zde.

Další články z fotbalu najdete v rubrice Fotbal

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově
Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
18.05.: Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
19.05.: Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT