Horní Branná vzala Harrachovu první jarní body

10.05.2012 14:17:45 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Horní Branná,Harrachov

V dohrávce I.B třídy východ byl v úterý 8. května na programu duel o první místo tabulky mezi Harrachovem a Horní Brannou. Domácí Harrachov letos vůbec poprvé přišel o body, ale zůstává na první pozici, protože utkání skončilo remízou 2:2.

Další dohrávaný zápas I.B třídy Držkov - Rokytnice skončil 2:1,  po poločase 1:0.

Harrachov - Horní Branná 2:2 (1:2)

Hosté zaskočili Harrachov útočnou hrou a v 5. minutě J. Nýdrle rozehrál autového hod přímo před branku, kde Illner prodloužil míč ke Svobodovi, a ten dal hlavou vedoucí branku Horní Branné. Bojovný a útočný fotbal produkovala obě mužstva, ale Branná měla mírně navrch. Když se domácí dostali až před brankaře Hofmana, tak ten nájezd bravurně zlikvidoval. Ve 28. minutě Vašek vyslal po levém křídle Nýdrleho, který z první nahrál míč před branku a Illner u přední tyče dorážel na 0:2. Tři minuty na to při útoku domácích po křídle se v pokutovém území srazil Vašek s domácím útočníkem a rozhodčí nařídil pokutový kop, z něhož Horáček snížil na 1:2.

Ve druhém poločase se domácí zlepšili a ve 47. minutě se vyznamenal brankář Hofman, který zadržel samostatnou akci domácího útočníka. V 50. minutě se míč odrazil před Horáčka a ten nechytatelnou bombou z 27 metrů zavěsil k tyči  a vyrovnal na 2:2. Horní Branná ohrožovala branku domácích hlavně ze standardních situací. Po jednom z rohů Illner hlavičkoval těsně nad branku. V 75. a 82. minutě domácí opět nechali vyniknout brankáře Hofmana. Poslední gólovou šanci utkání měl Nýdrle, který šel sám, ale ze 16 metrů těsně netrefil branku.

Nejlepším hráčem Horní Branné byl vyhlášen už podruhé za sebou brankář Tomáš Hofman. „Remíza je pro obě mužstva zasloužená. Divákům se fotbal musel líbit a odpovídalo to postavení mužstev v tabulce," uvedli po zápase trenéři Horní Branné Stanislav Klápště a Zdeněk Otmar.

Branky: 5. L.Svoboda, 28. J.Illner - 31. a 50. L. Horáček (první z penalty). Rozhodčí: Barcuch, ŽK: 2:2. Diváků: 150. Harrachov: Vrána - Kroupa, Horáček, L. Halama, Jiroutek - P. Halama, Veselý, Barbořák ml., Bergmann - Sedlmajer, Jech. Horní Branná: Hofman - Fiedler, Vašek, Dusík, Beneš -Zuzánek, Pešina, Illner, L.Svoboda (77. Mečíř) - Nýdrle, Šimek (20. Gaudel).