Horská služba pátrala po houbařce u Špindlerova Mlýna

29.08.2019 12:46:14 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Krkonoše

Horská služba pátrala po houbařce u Špindlerova Mlýna

Sedmdesátiletá místní žena se vydala ve středu 28. srpna do lesa u Špindlerova Mlýna na houby, při sběru upadla a už nebyla schopná vstát, hledala jí horská služba i policisté.

Horskou službu zalarmovala Policie ČR krátce po desáté hodině večer s žádostí o spolupráci při pátrání. „Podle informací, které jsme dostali, paní vyrazila na houby kolem páté odpoledne. Šla prý jen do lesa u jejího bydliště. Vyhlásili jsme proto pro okrsek Špindlerův Mlýn poplach a začali jsme prohledávat cesty v terénu na čtyřkolkách a procházet cesty a jejich okolí pomocí našich psovodů se psy," uvedl k okolnostem akce Pavel Jirsa, náčelník Horské služby Krkonoše.

Další skupina záchranářů vytvořila rojnici a začala prohledávat les od bydliště pohřešované. „Policisté mezitím projížděli cesty v širším okolí. Problém byl v tom, že žena sice měla u sebe mobilní telefon, ale na volání nereagovala. Záchranáři v rojnici pak zhruba po hodině hledání paní našli. Zjistili, že upadla a byla natolik vysílená, že nemohla vstát," popsal pátrací akci Pavel Jirsa.

Po základním ošetření záchranáři ženu transportovali ke stanici HS, kde si jí převzala Zdravotnická záchranná služby. Ta jí posléze převezla k dalšímu ošetření do nemocničního zařízení. „Zatímco v jiných oblastech houbařská sezóna v podstatě vrcholí, v našich horách teprve začala. Můžeme tedy předpokládat, a to i na základě zkušeností z jiných roků, že podobných případů bude přibývat," komentoval včerejší pátrání náčelník Jirsa.

Ztráceli se i houbaři v Jizerkách

Od pondělka 26. srpna zaznamenali horští záchranáři dvě srdeční slabosti u starších turistů v Jizerských horách.

„V obou případech jsme ihned museli zahájit resuscitaci. Proto upozorňuji výletníky i houbaře, aby v tomto horkém počasí plánovali vycházky do hor s ohledem na své síly a aktuální zdravotní stav," uvedl Karel Kupilík, zasahující člen Horské služby Jizerské hory.

V průběhu houbařské sezony nemá HS také nouzi o případy ztracených houbařů, většinou seniorů. „Včera jsme byli Policií ČR vyzváni ke spolupráci při pátrání po ztraceném seniorovi v okolí vodní nádrže Souš. Naše hlídka na terénní čtyřkolce pak houbaře našla krátce před půlnocí. Muž byl naštěstí v pořádku," doplnil Karel Kupilík.

„Všichni, kteří se vydávají do horského terénu, ať už na túru nebo na houby, by u sebe měli nabitý telefon mít. Je to ostatně v jejich vlastním zájmu. Kromě toho doporučujeme, aby měli všichni v mobilu staženu aplikaci Záchranka," důrazně varoval návštěvníky hor René Mašín, náčelní Horské služby Jizerské hory. „Kromě Záchranky by měli mít v telefonu uloženo i krizové číslo HS 1210, které platí ve všech horských oblastech," dodal René Mašín.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Horská služba dostala od dětí Anděla pro lepší svět
Horská služba zachraňovala zraněného turistu nad Obřím dolem
Pod vrcholem Sněžky pomocí defibrilátoru zachránili staršího muže
Horolezec spadl na Hnědých skalách, letěl pro něj vrtulník
Horská služba se předvedla při cvičení a Helicopter show v Hradci

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Schválili stotisícový příspěvek pro rodinu zemřelého dobrovolného hasiče

Obec Skalice u České Lípy společně s místní jednotkou sboru dobrovolných hasičů uspořádala veřejnou sbírku pro rodinu dobrovolného hasiče Jana Dvořáka. Ten zahynul při zásahu u požáru roubeného domu v Novém Boru-Arnultovicích ve středu 30. listopadu. Krajští radní schválili na svém jednání poskytnutí příspěvku do sbírky ve výši sto tisíc korun. „Ztráta života je vždy smutná a bolestivá událost. Upřímnou soustrast rodině, blízkým a všem přátelům. Čest jeho památce a poděkování všem hasičům, kteří při snaze pomoci svým bližním a ochránit jejich majetek při každém výjezdu riskují své životy," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Sbírka nese název Vždycky s námi, Inžo a číslo transparentního účtu u České spořitelny je 638 636 0339/0800.

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kvůli sněžení hasiči odstraňují spadané stromy
Florbal Turnov: Černá série mužů pokračuje dál
V Zálesní Lhotě sjel na čerstvém sněhu s autem do příkopu
Dílo prosince v liberecké galerii představuje výtvarnici Bernartovou
Na zasněžené vozovce ve Zlaté Olešnici zůstalo auto po smyku na boku

Nejčtenější články

06.12.: V Zálesní Lhotě sjel na čerstvém sněhu s autem do příkopu
05.12.: FOTO: Další děti si při Týdnu hokeje v Lomnici vyzkoušely lední hokej
03.12.: Akce Kulturního centra Golf Semily v prosinci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT