Hotel Centrum v Semilech poskytne dočasné zázemí klientům Terezy

04.04.2024 18:51:22 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Hotel Centrum v Semilech poskytne dočasné zázemí klientům Terezy

V lednu letošního roku započaly práce na částečné rekonstrukci Hotelu Centrum při KC Golf, který město Semily koupilo od soukromého vlastníka již před pěti lety za 3,675 milionu korun. Hotel je považován za zajímavou ukázku architektury ve stylu brutalismu 70. a 80. let minulého století, nicméně vzhledem k dispozici a počtu místností, ale i vlastnímu umístění není ještě rozhodnuto o jeho budoucím využití.


„V loňském roce projevily zájem o dočasné ubytování svých klientů v prostorách hotelu Služby sociální péče TEREZA z Benešova u Semil," řekl Vladimír Bělonohý, vedoucí odboru rozvoje a správy majetku města Semily. „Z toho důvodu jsme se rozhodli pro kompletní opravu dvou nejnižších podlaží."

Akce souvisí s transformací Služeb sociální péče TEREZA, které pro své klienty zajišťují tři druhy služeb - denní stacionář, týdenní stacionář a odlehčovací službu pobytovou. Služby jsou v současnosti poskytovány v Benešově u Semil. Zmíněnou transformací dojde k rozšíření o pobytovou službu Domov pro osoby se zdravotním postižením, která zařadí klienty více do společnosti. Pro tyto klienty se v současné době staví v lokalitě Na Vinici nový objekt, který zahrnuje provozně technické, společné pobytové prostory a především bezbariérové bydlení pro 16 osob v jednolůžkových pokojích s možností propojení na dvoulůžkové a s vlastním sociálním zázemím, vzniknou tam i dvě jednolůžkové garsoniéry pro Odlehčovací službu pobytovou. Celkové náklady na výstavbu představují 64 milionů Kč bez DPH.

Následně by měla proběhnout rekonstrukce stávajícího objektu v Benešově u Semil, a proto bude nutné denní a týdenní stacionář po dobu rekonstrukce umístit do náhradních prostor. Díky vhodné dispozici Hotelu Centrum došlo k dohodě mezi městem Semily a sociálními službami na využití prostor hotelu, a to od 1. 1. 2025 do 31. 3. 2027.

Město se tak zavázalo do konce letošního roku připravit obě podlaží pro poskytování sociálních služeb. Konkrétně v 1. podlaží bude dočasně poskytována pobytová sociální služba „týdenní stacionář" pro 14 klientů, ambulantní služba „denní stacionář" pro 12 klientů bude poskytována ve 2. podlaží, kde budou i kanceláře pro 5 administrativních a vedoucích pracovníků.

Předmětem stavebních úprav hotelu je kompletní rekonstrukce rozvodů (voda, kanalizace, topení, elektřina), rekonstrukce sociálního zařízení a s tím spojená i výmalba či výměna podlahových krytin ve 20 pokojích, rekonstrukce kotelny atd. Celkové náklady budou známy až po nasmluvnění veškerých prací, dle odhadu přesáhnou 10 mil. Kč. Liberecký kraj na tuto akci přispívá částkou 4 miliony Kč. Zmíněná kompletní rekonstrukce pomůže městu Semily v budoucím využití hotelu, ať už se bude jednat o ubytovací služby či přestavbu na bydlení.

„Jménem vedení Služeb sociální péče Tereza musím poděkovat městu Semily za možnost poskytovat sociální služby v době plánované rekonstrukce a výstavby nového objektu v Benešově u Semil v prostorách Hotelu Centrum v Semilech. Velmi si naší spolupráce vážíme," doplnila na závěr Marie Vojtíšková, ředitelka Služeb sociální péče Tereza.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Město Semily od státu koupilo pozemek pro kulturu

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově
Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
18.05.: Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
19.05.: Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT