Housová přidala do své sbírky v Deštném dvě zlaté medaile

29.02.2012 20:03:38 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou

V Deštném v Orlických horách se o víkendu konalo letošní Mistrovství světa v jízdě na skibobech. Závodilo se ve dvou disciplínách - slalomu a obřím slalomu. V kategorii žen nenalezla přemožitelku Alena Housová, závodící za Sokol Jablonec nad Jizerou.

V obou disciplínách dojela za Housovou druhá Rakušanka Iris Lienhardová a třetí její krajanka Kerstin Zoisterová. Druhá nejlepší z českých žen byla Karolína Podraská z domácího oddílu TJ Sokol Deštné, která byla šestá v obřím slalomu a sedmá ve slalomu.

V kategorii mužů byla situace na čele vyrovnanější. Obří slalom vyhrál Pavel Čiháček z TJ Sokol Deštné před Dušanem Kudrnovským z TJ Sokol Jablonec nad Jizerou a třetím Rakušenem Gerhardem Hauerem, sedmý dojel jablonecký Jakub Fedorko. Ve slalomu byl nejlepší Hauer před Čiháčkem a dalším Rakušanem Ablingerem, šestý dojel Aleš Housa závodící za USK Praha, ale dříve rovněž za Jablonec.

V juniorské kategorii vyhrál oba závody Rakušan Thomas Knieger, v obřím slalomu byl za ním druhý jablonecký Jan Fedorko.

Letošní sezona skibobistů je jinak poznamenána odloženými závody, zejména v Českém poháru. Závody Světového poháru se jedou už tento víkend v Hinterstoderu v Rakousku a poté o týden později rovněž v rakouském Kirchbergu. Český pohár a Mistrovství České republiky se pojede 16. až 18. března v Jablonci nad Jizerou.