Hrad Valdštejn přivítal první kulturní akce letošní sezony
04.06.2021 15:08:23 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Turnov

Hrad Valdštejn má za sebou první akce letošní sezony, která byla vlivem stávající situace zahájena později. Poslední květnové dny se na hradě uskutečnila Noc kostelů a Dětská pouť.
V pátek 28. května se hrad Valdštejn zapojil do celorepublikové akce Noc kostelů, která umožnila široké veřejnosti navštívit zajímavé církevní památky, které se do tohoto projektu přihlásily. Letošní ročník zahrnoval celkem 1225 přihlášených kostelů a modliteben, z toho 61 z Libereckého kraje. V našem regionu se jednalo například o kostel sv. Jana Křtitele v Semilech, kostel sv. Vavřince v Tatobitech, kostel sv. Filipa a Jakuba na Všeni, a také kapli sv. Jana Nepomuckého na Valdštejně.
„Na hradě se mohli lidé v době od 18 do 20.30 projít částí venkovního areálu, nahlédnout do barokní kaple a slyšet přitom doprovodnou hudbu libereckého hudebního souboru Capella Rederna, který vytvářel v dobových kostýmech historickou kulisu. Podvečerní hrad navštívily čtyři desítky lidí," uvedl za organizaci Turnovské památky a cestovní ruch Radim Štícha.
Druhý den probíhala celodenní Dětská pouť, která umožnila nejen rodinám s dětmi užít si pestrý program. V předhradí se konal malý jarmark se stánky s řemeslnými a regionálními výrobky. Zároveň zde byl historický kolotoč se střelnicí a vše podtrhovala hudba zkušeného flašinetáře. Areál hradu nabídl výtvarnou dílnu pro děti, vytvořenou ve spolupráci s Centrem pro rodinu Náruč. Zde mohly děti dát průchod své fantazii, šikovnosti a kreativitě. Na druhém nádvoří u kaple se konalo komorní divadelní představení „Červená karkulka" v režii Loutkařského souboru Na židli. Při procházkách venkovním areálem mohli lidé z kůru slyšet zvuk varhan.
„Program jak Noci kostelů, tak Dětské pouti, probíhal v souladu s aktuálními nařízeními vlády, včetně pravidla 3R (ruce, roušky, rozestupy). Skvělou atmosféru si během celého sobotního dne užilo téměř osm set návštěvníků," dodal Radim Štícha.
V červnu se mohou lidé těšit na Hudebně - divadelní odpoledne na Valdštejně (12. 6. 2021), které bude zahrnovat dva krátké koncerty operní pěvkyně Ivety Hejdukové (od 13 a 14 hodin) a představení nové divadelní hry s názvem „KDEKRADEMOR" v nastudování turnovského spolku Kámoš Drámoš (začátek od 15 hodin). Tato akce bude v rámci běžného vstupného. Na realizaci výše zmíněných akcí byl získán grant z Libereckého kraje.
Hrad Valdštejn je v červnu otevřen každý den od 9.00 do 17.30, přičemž poslední vstup je právě v 17.30. Přijďte si projít a užít pohádkový Valdštejn.
Související články
Hrad Valdštejn se otevírá návštěvníkům!
Panenky nejsou jen na hraní, některé sloužily jako termosky
Na Valdštejně chtějí pokračovat v projektu umění a tradic
Česká televize natáčela na Valdštejně dětský pořad Planeta Yó
Turisty bude lákat motivační hra Po stopách Albrechta z Valdštejna
Zapojte se do soutěže Valdštejn dětskýma očima
Po stopách Valdštejnů je kniha spojená s hradem Valdštejn i Turnovem
Na Valdštejně přezimuje 40 netopýrů
Hrad Valdštejn je perla Českého ráje
Vánoční Valdštejn se líbil, na výzdobu se podívalo dva tisíce lidí
Turnovské památky a cestovní ruch se ohlížejí za sezonou 2020
Slovem i hudbou oslavili na Valdštejně Dny evropského dědictví
Jak probíhala Hradozámecká noc 2020 nejen na hradě Valdštejn
Na Valdštejně řinčely zbraně!
Valdštejn a Synagoga Turnov se zapojily do soutěže Objevuj památky
Hrad Valdštejn si připomíná rod Valdštejnů
Dětské a noční prohlídky na Valdštejně zahájí prázdninovou sezonu!
Valdštejn bronzový v projektu Má vlast cestami proměn 2020
Konírnu na Valdštejně ovládly erbovní bestie!
Na Valdštejně připravili pro návštěvníky několik novinek
Hrad Valdštejn otevírá svou bránu!
Opravují spárování kamenného zdiva na prvním nádvoří hradu Valdštejn
FOTO: Dominanta hradu Valdštejna se už skví v novém hávu
FOTO: Kostýmy Arabely, Slavěny či Večernice spatříte na Valdštejně
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Češi a Poláci chtějí společně zlepšit přeshraniční silniční spojení
Bezpečně a plynule přes hranice. Takový je název chystaného česko-polského projektu, jehož cílem je modernizace přeshraničních silničních spojení mezi těmito dvěma zeměmi. O plánovaných možnostech a vizích rokovali na krajském úřadu zástupci Libereckého kraje, zhořeleckého okresu, měst Hrádek nad Nisou a Bogatynia, ministerstva pro místní rozvoj, Euroregionu Nisa a dalších zúčastněných organizací. V rámci projektu je možné uvažovat o dvou propojeních, která by zkvalitnila dopravu a přeshraniční cestování v kraji. Prvním z nich je trasa z Rynoltic do Hrádku nad Nisou a přes česko-polský hraniční přechod dál do polského Porajówa. Druhá trasa by pak vedla z polské Bogatynie přes hraniční přechod Bogatynia/Kunratice na Frýdlant. Mělo by se jednat o úpravy silnic včetně mostů.
Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni
V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.
Nejnovější články
Skleněná šatna představí v Železném Brodě modely i šperky z přehlídek
Fotbalisté FK Přepeře zažili nejúspěšnější sezonu ve své historii
Kraj podpoří opravu věže kostela svatého Mikuláše v Horní Branné
Do lomnického Aionu přijede Honza Křížek
Kraj opět žádá ministerstvo o dotaci na zajištění sociálních služeb
Nejčtenější články
25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
26.06.: Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
26.06.: Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
- Naše Jablonecko
- Nejčtenější články
- Charlieho fotostránky
- Florbal Turnov
- Radio Kulíšek
- Videokanál Naše Pojizeří
- Aktuální programy kin
- Fotbalové videosestřihy
- Nejzajímavější články v roce 2018
- Aktuální výstavy v Pojizeří
- Televize Krkonoše
VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.