Hradozámecká noc 2023 bude mít centrum na Hrádku u Nechanic

23.08.2023 11:41:24 | Autor: Lucie Bidlasová, pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Turnov,Liberecký kraj

Hradozámecká noc 2023 bude mít centrum na Hrádku u Nechanic

Pomyslným vyvrcholením hlavní sezony na hradech a zámcích ve správě Národního památkového ústavu je oblíbená Hradozámecká noc, která letos připadne na sobotu 26. srpna. Do této akce se zapojují i nestátní a soukromé subjekty, celkově si letos návštěvníci mohou vybírat z nabídky 79 objektů a institucí. Centrem Hradozámecké noci bude zámek Hrádek u Nechanic jako jeden z pilířů projektu NPÚ Po stopách šlechtických rodů: Harrachové - vznešenost zavazuje.

Hradozámecká noc si klade za cíl ukázat, představit památky v netradičním čase a také v netradiční podobě. Na hradech a zámcích je připraven pestrý program, od volných prohlídek až po prohlídky kostýmované, satirické scénky, koncerty a divadelní představení. V loňském roce byl centrem Hradozámecké noci hrad a zámek Český Krumlov a celkově třináctý ročník navštívilo více jak 20 tisíc osob.

„Je pro nás velkou poctou, že právě u nás, na Hrádku u Nechanic, bude pomyslný hlavní stan celostátní Hradozámecké noci," uvedl Miloš Kadlec, ředitel Územní památkové správy na Sychrově, pod jehož vedení zámek spadá. „Celý rok seznamujeme veřejnost pomocí přednášek, výstav, kulturních akcí, tematické monografie a dalších aktivit s významem a přínosem rodu Harrachů a tak i Hradozámeckou noc koncipujeme jako připomenutí význačných osobností tohoto rodu a také doby, v níž žily. Návštěvníky si v první řadě dovoluji pozvat na prohlídku hostinských pokojů, které byly obnovovány právě v rámci tohoto projektu a v sobotu je poprvé veřejnosti představíme. Otevřeny budou i další interiéry zámku, které si návštěvníci mohou projít ve svém tempu, vyfotit se s kostýmovanými kustody a pestrý je i kulturní program v nádvoří. Večer bychom rádi zakončili tematickým ohňostrojem. Kromě toho máme pro návštěvníky připravený dárek - Hrádkozámecké noviny, které obsahují nejenom zajímavosti k rodu Harrachů a zámku jako takovému, ale i doplňovačky a zajímavé úkoly," doplnil ředitel Kadlec.

Do Hradozámecké noci se na Královéhradecku zapojuje také zámek Opočno (kostýmované hrané prohlídky) a zámek Náchod (volné prohlídky za asistence kustodů), na Pardubicku hrad Litice (opékání špekáčků a noční prohlídka hradu vedená kastelánem objektu) a také hrad Kunětická hora, kde návštěvníky čeká premiérově nočně nasvícený hradní palác s hudebními ukázkami a možnost prohlídky Jurkovičova paláce vedená kastelánem objektu. Na Liberecku si hrané, satiricky pojaté prohlídky připravili na zámcích Frýdlant, Hrubý Rohozec a na hradě Grabštejn, na Troskách čeká návštěvníky posezení u ohně za doprovodu country kapely, opékání vuřtů a vyprávění pověstí a legend o této památce.

Pořadatelem Hradozámecké noci je Národní památkový ústav, partnerem je Ministerstvo kultury ČR. Generálním mediálním partnerem je Česká televize, hlavním mediálním partnerem je Český rozhlas.

Liberecký kraj:

• po celou sezonu: státní hrad Bezděz - Hra Poklad kralevice Václava. Malým návštěvníkům je určena hra s názvem Poklad kralevice Václava. Děti obdrží na začátku prohlídky hrací kartu s mapou k pokladu a v komnatách vyznačených na plánku budou hledat 8 ukrytých truhliček s děrovačkami se symboly zvířat. Pokud najdou a vyznačí si na kartu všechny ukryté symboly, čeká je odměna. Cena hrací karty: 20 Kč.

• po celou sezonu: státní hrad a zámek Frýdlant - Dětská prohlídka. Prohlídková trasa zaměřená na nejmenší návštěvníky. Jednoduchou formou seznamuje děti s chodem zámku, vysvětluje, na co byl rodině erb, kdo na zámku sloužil a bydlel a představí prostory Kastelánského křídla. Děti se potkají s nevšedním domácím mazlíčkem dcer posledních majitelů, projdou se po slavnostním schodišti a navštíví soukromé části, které obývala poslední majitelka panství. Prohlídku zakončí v dětském pokoji, kde si prohlédnou hračky zámeckých dětí.

• po celou sezonu: státní hrad Grabštejn - Dětská prohlídka Hraběcí poklad. Pan hrabě při hledání vhodného dárku pro samotného císaře ztratil klíč od své truhlice s penězi. Pomozte mu ho najít! Jistě se štědře odmění! Prohlídka vede vybranými místnostmi expozice, je vedena průvodcem v kostýmu a vypráví příběh ztraceného klíče od truhlice s pokladem. V každé místnosti tak na děti čeká úkol, jehož splnění vede k nalezení ztraceného klíčku. Tužky na psaní s sebou! Děti ke vstupence dostávají pracovní listy, se kterými během prohlídky pracují.

• duben-září: státní zámek Hrubý Rohozec - Zámek dětem. Zkrácená prohlídka pro rodiny s dětmi prochází dvě zámecké knihovny, jídelnu a dětské pokoje. Je zaměřena na nejmladší návštěvníky, zejména děti od 3 do 8 let. Průvodce ovšem není v kostýmu. Prohlídka probíhá především formou otázek. Prohlídky dětského okruhu odcházejí pouze v předem stanovené časy.

• 1. 7. - 31. 8.: státní zámek Sychrov - Prohlídka s princeznou. Prohlídka především pro dětské návštěvníky trvá cca 25 minut a zahrnuje nejkrásnější soukromé a reprezentační prostory (schodišťová hala, soukromé apartmá kněžny, přijímací salon, knihovna, velká jídelna atd.). Tato trasa je určena pro rodiny s dětmi a je vedená princeznou, která zábavnou a nenáročnou formou seznámí děti s tím, jak se dříve princům a princeznám na zámku žilo. Během této prohlídky jsou rodiče pouze jako doprovod. Výklad neobsahuje žádné odborné informace o historii zámku a jeho majitelích.

• 1. 7. - 3. 9.: státní zámek Zákupy - Prohlídka s princeznou. Prohlídka interiérů trasy "Zámek za císaře Ferdinanda Dobrotivého" s výkladem určeným pro děti do 10 let. Průvodkyně oblečená v kostýmu princezny si s dětmi během této prohlídky poutavou formou vypráví o historii zámku, výzdobě místností a zajímavých předmětech. Začátek vždy v 10:15, 11:45, 13:15 a 14:45 hodin, délka cca 40 minut. Zájemcům doporučujeme nákup vstupenek on-line.

• 23. 8.: státní hrad Trosky - Hudební letní kino: Trhák. Začínající scenárista Jíša napsal scénář, který je sondou do života současné vesnice a měl by podat pravdivý obraz prostého venkovského života. Krátce nato se dozví, že jeho scénář byl přijat a režisér už vybírá herce do hlavních i vedlejších rolí. Jíša vzápětí zjistí, že jeho ryze realistické dílo bylo přepsáno a pojato jako velkolepá revuální show plná písniček a tance. Filmaři se záhy odeberou do vesničky Lipovec, aby tu za vydatné pomoci místních obyvatel začali natáčet. Hrad bude otevřen cca od 20 hodin, začátek promítání po setmění. Pořádá Obec Troskovice, promítá Kino Lomnice nad Popelkou.

• 24. 8.: státní zámek Lemberk - Na zámku s Václavem Vydrou. Zábavný večer ve společnosti herce Václava Vydry a moderátora Jiřího Vaníčka. Rozhovor se bude točit nejen kolem práce v divadle a filmu, mnohé se dozvíme i ze zákulisí natáčení, pobavíme se též historkami z manželského života dvou vynikajících herců. Na své si samozřejmě přijdou také milovníci koní. Právě to je velká láska vtipného vypravěče Václava Vydry. Od 19 hodin.

• 25. 8.: státní hrad Grabštejn - Varhanní koncert v kapli sv. Barbory. Na závěr prázdnin přinášíme jedinečný hudební zážitek - varhanní koncert v kapli sv. Barbory. Vystoupí Michal Novenko (varhany) a Vendula Sládečková (zpěv).

• 25. 8.: státní zámek Sychrov - Koncert Chinaski. Koncert skupiny Chinaski v rámci turné CHINASKI OPEN AIR LÉTO ´23.

• 26. 8.: státní hrad a zámek Frýdlant - Hradozámecká noc - Tentokrát to bude kluk. Hrané noční prohlídky volně inspirované posledními majiteli panství, kterým se narodilo sedm dcer. Ve večerním čase na zámek přijíždí porodní bába, aby pomohla na svět poslednímu dítěti paní hraběnky Marie. Co všechno se ten večer (ne)událo na Frýdlantu, můžete na vlastní oči vidět a zažít v deseti hraných prohlídkách. První odchází ve 20:00, ostatní pak každých dvacet minut, až do 23:00. Vstupenky rezervujte na telefonním čísle +420 771 270 150.

• 26. 8.: státní hrad Grabštejn - Hradozámecká noc. Kristián Kryštof Clam-Gallas pořádá na Grabštejně hon na bažanty. V bažantnici už jsou samé pěkné kusy a hosté si to jistě velmi užijí. Clam-Gallas pozve na hon všechny přátele, příbuzné i významné hosty, ale hraběte Harracha pozvat odmítne, neboť je to nadutec a zkazí všechnu zábavu. Jenže nepozvat tak významného člověka, to by byl poprask. Hrabě si ale trvá na svém... Harracha přeci jen ale někdo pozvat musí. Prohlídky hudbou a tancem doprovodí část souboru Fragium 16. Začátek prohlídek: 19:30, 20:15, 21:00. Počet míst je omezen - doporučujeme rezervaci. Rezervace: mail: grabstejn@npu.cz; tel.: 482 724 301.

• 26. 8.: státní zámek Hrubý Rohozec - Hradozámecká noc - Pohřeb starého pána. Noční prohlídky na Hrubém Rohozci návštěvníky zavedou zpátky do doby 40. let 20. století, kdy na zámku žil předposlední majitel a vášnivý historik, Mikuláš DesFours-Walderode. Když ale v roce 1941 zemřel, byla to velká rána nejen pro rodinu, ale také pro služebnictvo. A právě o tom, jak zámecký personál připravoval „pohřeb starého pána" se dozvíte v satiricky pojatém příběhu již 26. srpna.

• 26. 8.: státní hrad Trosky - Hradozámecká noc. Hradozámecká noc na Troskách se letos opět ponese v romantickém duchu. Přijďte posedět k táboráku, opéct si špekáček a užít si romantickou atmosféru večerního hradu při západu slunce. K poslechu (a možná i tanci) zahraje country kapela Nabitý baterky. Nebude chybět ani vyprávění pověstí o hradu Trosky a komentovaná prohlídka hradu pro zájemce. Od 19 do 23 hodin.

• 26.-27. 8.: státní hrad Bezděz - Historická střelnice na Bezdězu. Zajišťuje skupina Úpičtí střelci. Kovářská dílna na nádvoří.

• do 31. 8.: státní hrad Grabštejn - Výstava: Harrachové očima žáků na Grabštejně. Výstava výtvarných děl žáků základních a středních škol, kteří se zapojili do projektu Děti památkám, památky dětem. Rok se šlechtickým rodem Harrachů, který se stal součástí ústředního celoročního tématu Po stopách šlechtických rodů: Harrachové - vznešenost zavazuje.

• do 31. 8.: státní zámek Sychrov - Výstava České dějiny. Výstava voskových figurín nejen z české historie. V reálné podobě, výšce, dobovém oblečení i s 3D replikami k daným osobnostem (např. Karlův most, korunovační klenoty, Zlatá bula sicilská atd.). Těšit se můžete na takové osobnosti jako je Karel IV., Jan Žižka, císař František Josef, Cyril a Metoděj, Přemysl Otakar I., Jan Hus, Marie Terezie, Napoleon Bonaparte a další. Otevřeno denně, od 9 do 18 hodin. Více informací: www.ceskedejiny.com

• do 31. 8.: státní zámek Zákupy - Půjčovna barokních oděvů. Projděte se po zámeckém parku nebo absolvujte prohlídku zámeckých interiérů jako barokní šlechtična a kavalír z 18. století. Možnost zapůjčení dámských, pánských a dětských kostýmů na způsob oděvů z období baroka. Pouze po předchozí dohodě s provozovatelkou půjčovny, sl. Annou Mackovou (tel. 602 319 564). Ceník: 290 Kč (šaty pro dospělé) a 190 Kč (dětské šaty) na 30 minut, nebo 490 Kč (šaty pro dospělé) a 290 Kč (dětské šaty) na 90 minut.

• do 3. 9.: státní zámek Zákupy - Prohlídka s princeznou. Prohlídka interiérů trasy "Zámek za císaře Ferdinanda Dobrotivého" s výkladem určeným pro děti do 10 let. Průvodkyně oblečená v kostýmu princezny si s dětmi během této prohlídky poutavou formou vypráví o historii zámku, výzdobě místností a zajímavých předmětech. Začátek vždy v 10:15, 11:45, 13:15 a 14:45 hodin, délka cca 40 minut. Zájemcům doporučujeme nákup vstupenek on-line.

• do 4. 9.: státní hrad a zámek Frýdlant - Výstava: Harrachové očima žáků na Frýdlantu. Výstava výtvarných děl žáků základních a středních škol, kteří se zapojili do projektu Děti památkám, památky dětem. Rok se šlechtickým rodem Harrachů, který se stal součástí ústředního celoročního tématu Po stopách šlechtických rodů: Harrachové - vznešenost zavazuje.

• do 30. 9.: státní zámek Zákupy - Výstava Čertí škola. Výstava určená pro dětské návštěvníky, aneb jak by to vypadalo, když by čerti chodili do školy?

• do 29. 10.: státní zámek Lemberk - Výstava Zdislava jako historická osobnost. Panelová výstava věnovaná svaté Zdislavě z Lemberka jako historické osobnosti.

• do 29. 10.: státní zámek Zákupy - Panelová výstava zaměřená na významné historické osobnosti spojené se zákupským zámkem. Exteriérová výstava na nádvoří zámku věnovaná následníkovi trůnu arcivévodovi Františku Ferdinandu d´Este (160 let od narození).

• do 29. 10.: státní zámek Lemberk - Člověk a kůň - zámecká konírna. Výtvarné práce dětí ze Speciální školy pro sluchově postižené děti v Liberci.

Královéhradecký kraj:

• 1. 7. - 31. 8.: státní zámek Hrádek u Nechanic - Prohlídky s hraběnkou. Prohlídka pro děti s paní hraběnkou či mladou komtesou. Objevte zámek zábavnou formou a přesuňte se do druhé poloviny 19. století. Dozvíte se, jak se žilo na letním loveckém sídle od nejpovolanější osoby. Dětské prohlídky s hraběnkou se konají v hlavní sezóně (červenec a srpen) pouze o vybraných VÍKENDECH. Prohlídky ve vybrané dny se konají v časech 09:45, 11:15, 12:45, 14:15 a 15:45 hodin.

• červenec-září: státní zámek Náchod - Zámek hravě. Speciální prohlídky pro dětské návštěvníky v expozici Na dvoře vévodském. Společně s dvorními dámami, komornými či komorníky můžete vyrazit na dětské prohlídky! Tak hurá za dobrodružstvím, které vás může potkat na náchodském dvoře vévodském! Pro malé návštěvníky je připravena interaktivní prohlídka, kde děti spolu s kostýmovanými průvodci řeší drobné úkoly, se kterými se potýkali sloužící Na dvoře vévodském a dozvědí se, jak to tu za Petra Birona, otce "paní Kněžny" z Babičky fungovalo. Prohlídku doporučujeme rezervovat minimálně den dopředu na: nachod@npu.cz, tel. +420 773 771 818.

• 26. 8.: státní zámek Hrádek u Nechanic - Hrádkozámecká noc. Hrádek u Nechanic je centrem letošní Hradozámecké noci, můžete se proto těšit na opravdu bohatý program: premiérové prohlídky obnovených hostinských pokojů, volné prohlídky reprezentačními sály i soukromými apartmány s kostýmovanými kustody, vystoupení pěvkyně Karolíny Cingrošové, souboru historického tance Villanella, kapely PBand a praporečníků Monadria v zámeckém nádvoří. Slavnostní závěr noci proběhne ve 22 hodin.

• 26. 8.: státní zámek Náchod - Hradozámecká noc aneb Zámkem sami bez průvodce. Přijďte si užít náchodský zámek jinak. Projděte si zámecké interiéry sami - bez průvodce - a vlastním tempem. Nasajte zámeckou atmosféru během slavnostní Hradozámecké noci. O informace ani tak nebudete ochuzeni, máme pro Vás připraveno něco málo k přečtení a, budete-li chtít, budou se Vám věnovat naši kustodi v jednotlivých místnostech.

• 26. 8.: státní zámek Opočno - Hradozámecká noc. Nočními zámeckými interiéry prvního patra s příběhem: Píše se rok 1903, služebnictvo opočenského zámku se chystá na velkou událost. Pan kníže Josef se konečně rozhodl oženit. Jeho nastávající se má stát šarmantní francouzská dáma Lucy Yvonne... Přípravy tak velké slávy se rozhodně neobejdou bez komplikací a zádrhelů...Buďte přítomni a staňte se svědky významného zámeckého dne!

• 26. 8.: státní zámek Ratibořice - Jubilejní 10. ročník folkových sobot na mlýně. Tradiční posezení na mlýně s hudebním programem. Začátky vždy ve 14 hodin, vstupné 40 Kč a koláč zdarma. Vystoupí Nanebe - folk, VČ.

• do 31. 8.: státní zámek Náchod - Výstava Architektura ve službách první republiky. Po celé letní prázdniny můžete na Státním zámku v Náchodě zhlédnout výstavu NPÚ, Územního odborného pracoviště v Josefově. Každý den kromě pondělí díky ní můžete obdivovat krásu i poodhalit tajemství staveb našeho kraje z doby před zhruba sto lety. Výstava na příkladu téměř dvaceti významných staveb a urbanistických celků představuje architektonickou tvorbu první republiky na území Královéhradeckého kraje.

• do 31. 8.: státní zámek Opočno - Výstava obrazů Františka Kříže. Výstava instalovaná v prostorách části bývalé zámecké kuchyně.

• do 3. 9.: státní zámek Opočno - Za kostičkami do Opočna. Chcete si postavit vlastní hrad nebo zámek? V Opočně určitě máte šanci a fantazii se meze nekladou! Budete mít příležitost proniknout do umění architektury různých slohů ve velké herně s kostičkami LEGO®. Zábava zajištěna jak pro malé, tak i ty velké! Inspirací Vám mohou být vystavené modely, či obrazy památek. Snad i odhalíte místo, kde nám dodnes sedí zazděná Kateřina ze Šelemberka. Výstava je instalovaná v prostorách části bývalé zámecké kuchyně.

• do 1. 10.: státní zámek Opočno - Výstava České korunovační klenoty na dosah. Společnost Putovní výstavy CZ představí v běžně nepřístupných prostorách zámku Opočno unikátní výstavu v nové podobě. Mistrovskou repliku českých korunovačních klenotů a meče bude výjimečně možné vidět také s mistrovskou replikou středověkého žezla a jablka Karla IV. Svatováclavská koruna se tak pomyslně, po čtyřech stoletích, setká na jednom místě v původní soupravě i s korunovačním mečem. Osudy 22 vladařů napříč pěti staletími budou návštěvníkům představeny formou informačních panelů, vyobrazení a exponátů co nejvěrněji ilustrujících období jejich vlády.

Pardubický kraj:

• do 31. 8.: státní zámek Litomyšl - Letní pozastavení - zkrácené prohlídky nejen pro děti. Pro všechny návštěvníky, kteří nemají k návštěvě mnoho času, ale je jim líto litomyšlský zámek jen minout, nebo pro rodiny s menšími dětmi, připravil zámek v Litomyšli v červenci a v srpnu speciální zkrácené prohlídky vybranými interiéry. Délka prohlídky: cca 30 minut. Začátek: 16:30 hodin. Prohlídka s výkladem průvodce (není v kostýmu).

• 25. 8.: státní hrad Kunětická hora - Divadelní představení Do zdi. Pardubické Divadlo Exil hraje na zbrusu nové kryté komorní scéně přímo v hradním paláci na Kunětické hoře! Tentokrát to bude detektivka i lovestory v jednom. Je to dar z nebes, ztratit paměť? Viktor ztratil po autonehodě paměť. Každý den k němu domů dochází žena, která se v něm všemi prostředky snaží probudit minulost. Viktor se brání. Ona chce pravdu za každou cenu. Jak to všechno bylo a je? Kdo je Viktor, kdo je Marion a kdo je ta, která ho tak vytrvale vrací do reality a budí k životu? „Jediné, na co si vzpomínám, je, tady jsem to napsal, že nemám rád kafe." Hrají: V. Pojmanová, A. Gregar; hudba: J. Fikejz; režie: K. Fikejzová Prouzová.

• 26. 8.: státní hrad Kunětická hora - Hradozámecká noc. Premiérové zpřístupnění nově nasvíceného hradu a jeho interiérů po dokončené rekonstrukci s hudebním překvapením. Projít si samostatně hradní palác bude možné kdykoli mezi 20.00 a 22.30 (bez ohledu na to, jaký čas bude uveden na vstupence). Jako bonus pak nabízíme speciální noční komentovanou kastelánskou prohlídku západní, tedy jurkovičovské části hradu ve 21.30. Přijďte se na Kuňku originálně rozloučit s prázdninami!

• 26. 8.: státní hrad Litice - Hradozámecká noc - Nebojte se tmy aneb s baterkou na hrad. Noční komentované prohlídky hradu s baterkou. Časy prohlídek: 20:00, 21:00, 22:00 hodin. Možnost opečení přinesených buřtů na ohništi. Baterka nutná!

• 27. 8.: státní zámek Slatiňany - Divadelní představení Strašidlo cantervillské v zámecké zahradě. Komedie na námět povídky Oscara Wilda The Canterville Ghost (1887) v jedinečných kulisách moravských a českých zámků.

• do 31. 10.: státní zámek Slatiňany - Výstava Šlechtická sídla ve stínu prezidentských dekretů. "...a v roce 1945 byl zámek zkonfiskován." Tuto větu jste už asi slyšeli, pokud jste někdy navštívili nějaký státní hrad nebo zámek. Ale co se dělo potom? Přijďte na Státní zámek Slatiňany! Společně s Ústavem dějin umění Akademie věd ČR, v. v. i. jsme pro vás v zámecké zahradě připravili výstavu s názvem "Šlechtická sídla ve stínu prezidentských dekretů" Jaký byl vztah šlechticů k nové republice a později protektorátu? Čím se zabývala Národní kulturní komise? Co se dělo s vybavením zkonfiskovaných šlechtických sídel si ukážeme na příkladu zámků Slatiňany a Heřmanův Městec. Výstava je instalována v zámecké zahradě a přístupná s její návštěvní dobou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hradozámecká noc oživí Trosky, Rohozec, Grabštejn i Valdštejn
Kulturně pestrý srpen na Valdštejně
Červencová návštěvnost hradů a zámků je milým překvapením
Srpnové akce projektu Po stopách Harrachů
Valdštejn ožije středověkem
Prázdninové akce na Sychrově
Hrady a zámky zahajují 1. dubna návštěvnickou sezonu
Lyže, sklo, památky, železnice i příroda. Letošek je Rokem Harrachů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Josef Šimek v krajském zastupitelstvu za zesnulého Josefa Horinku

Složením slibu na zasedání zastupitelstva se stal oficiálně novým krajským zastupitelem současný starosta Lomnice nad Popelkou Josef Šimek za Starosty pro Liberecký kraj. Šimek nahradil zesnulého starostu Hrádku nad Nisou Josefa Horinku.

Jabloneckým tónům je deset let

Roky se čtyřkou na konci jsou Roky české hudby. A ten minulý - 2014 - byl tím, který položil základ dnes už tradičnímu letnímu festivalu hudby i slova Jablonecké tóny (JT). Každé léto si tak mohou Jablonečané a návštěvníci města i několikrát v týdnu zajít na nějakou hudební lahůdku probíhající pod klenbou některého z kostelů či pod širým nebem. Letošní novinkou jsou hned tři doprovodné výstavy. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V lomnickém muzeu zavzpomínají koncertem na Jiřího Šlitra
Plyšové štěstíčko na hradě Rotštejn
Firma Brex podala návrh na insolvenci. Má zakázky za půl miliardy
Turnovský fotograf Břetislav Jansa převzal ocenění od ministra kultury
V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024

Nejčtenější články

28.05.: Firma Brex podala návrh na insolvenci. Má zakázky za půl miliardy
27.05.: Turnovský fotograf Břetislav Jansa převzal ocenění od ministra kultury
27.05.: V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT