Hradozámeckou nocí vyvrcholila prázdninová sezona na Valdštejně

01.09.2018 10:37:43 | Autor: Radim Štícha, Turnovské památky a cestovní ruch | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Turnov

Hradozámeckou nocí vyvrcholila prázdninová sezona na Valdštejně

Léto se postupně blíží ke svému závěru a hrad Valdštejn už může začít pomalu bilancovat, byť sezona ještě zdaleka není u konce. Pomyslným vrcholem za letní sezonou však byla tradiční celostátní akce Hradozámecká noc, do které se letos Valdštejn zapojil již počtvrté.

Léto je pro většinu památek bezesporu nejdůležitějším obdobím v roce a toho si byl vědom i hrad Valdštejn, který se může pochlubit vydařenou letní sezónou, čítající bezmála třicet šest tisíc návštěvníků. Právě letní sezóna byla provázena zajímavými akcemi, které potěšily různé typy návštěvníků. S velkou oblibou se setkaly jednak nově zavedené prohlídky s princeznou Kateřinou či tradiční hledání pokladu s loupeživým rytířem Šofem. Nesmí být opomenuta i velká návštěvnost, u turistů stále více oblíbených, nočních prohlídek, dvojí vystoupení skupiny historického šermu Rytíři turnovského meče, exhibice slacklinerů („chodců po popruhu") či divadelní podvečery.

Tradičním vrcholem letní sezony je však bezesporu celostátní akce Hradozámecká noc, kterou Valdštejn do svého programu zařadil již počtvrté. V samotném Libereckém kraji se do této akce zapojilo vedle Valdštejna dalších sedm památek, tj. hrad Bezděz, zámek Frýdlant, zámek Hrubý Rohozec, zámek Sychrov, hrad Grabštejn, hrad Trosky a zámek Zákupy. Tato událost, která je po celé republice výjimečná svou neobyčejností, přilákala v sobotu 25. srpna do nádherných valdštejnských prostor bezmála 130 návštěvníků. Pro ty byl připraven bohatý a zajímavý program.

Na prvním nádvoří proběhlo taneční vystoupení skupiny The Wings, která předvedla ukázku historických tanců. Posléze se návštěvníci, rozdělení do třech skupin, odebrali na prohlídku hradu, kde se dozvěděli zajímavosti z jeho historie například od loupeživého rytíře či tajemného mnicha. Na konci hradního areálu v Romantickém paláci byla pro návštěvníky připravena hraná historická scénka, připomínající dávný milostný trojúhelník, do kterého se za svého života zapletla bývalá majitelka hradu Kateřina ze Strážnice. Nevšední večer byl na svém konci korunován ohňovou show, o kterou se postarali opět SHŠ Rytíři turnovského meče. Jejich téměř dvacetiminutové vystoupení bylo odměněno zaslouženým potleskem, což důstojně zakončilo letošní ročník Hradozámecké noci.

I přesto, že prázdninová sezona končí, hrad Valdštejn své brány rozhodně nezavírá a kulturní akce budou pokračovat i v září. Těšit se můžete například na narozeniny vévody Albrechta z Valdštejna, nultý ročník Slackline festivalu či tradiční Svatohubertskou slavnost, která každoročně „uzavírá" hlavní turistickou sezónu. V září je otevírací doba hradu od 9.30 do 17 hodin, poslední vstup do areálu hradu je v 16.30.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Divadelní představení na Valdštejně mají kouzelnou atmosféru
Hradozámecká noc v Libereckém kraji 2018
Prázdniny vrcholí a s nimi i nabídka akcí na hradech a zámcích
Valdštejnské noční prohlídky mají velký úspěch
Slacklineři ukázali své dovednosti na Valdštejně
Středověk všemi smysly na Valdštejně
První divadelní podvečer proběhl na Valdštejně
Hrad Valdštejn získává nový kabát
Ovečky z České televize se zatoulaly i na Valdštejn
Hrad Valdštejn představují na pohlednicích z první republiky
Kapela Nothingham podruhé ovládla Valdštejn
Prázdninová nabídka na hradě Valdštejn

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho

Již 30. ročník festivalu Eurion Smržovka je tady! Každý rok v polovině srpna, bez jediného přerušení po třicet let, nabízí unikátní program, který ho výrazně odlišuje od okolních festivalů. Páteční večer 19. 8. nabídne vystoupení tuzemských kapel Midi Lidi, Bruno Ferrari, Kolektivní halucinace, Koně a prase, Povodí Ohře a Jirka Belmondo. Akce vypukne v 18 hodin již tradičně u Parkhotelu Smržovka. Vstupné je dobrovolné. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vydařený Den židovských památek v Turnově
Devátý ročník benefice Ušij tašku a zaměstnej člověka přináší novinky
Krajští policisté se zaměřili na dodržování rychlosti
Oddělení mokřadů v Botanické zahradě rozkvetlo květy řetězovky
Věra Mlejnková v turnovském domově přijímala gratulace k 100. jubileu

Nejčtenější články

15.08.: Po druhé výhře vede Lomnice tabulku krajského přeboru
15.08.: Turnovu uteklo vítězství v Čáslavi v posledních minutách
16.08.: I.A třída: Košťálov i Bělá vyhrály na hřištích soupeřů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT