Hradozámeckou nocí vyvrcholila prázdninová sezona na Valdštejně

01.09.2018 10:37:43 | Autor: Radim Štícha, Turnovské památky a cestovní ruch | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Turnov

Hradozámeckou nocí vyvrcholila prázdninová sezona na Valdštejně

Léto se postupně blíží ke svému závěru a hrad Valdštejn už může začít pomalu bilancovat, byť sezona ještě zdaleka není u konce. Pomyslným vrcholem za letní sezonou však byla tradiční celostátní akce Hradozámecká noc, do které se letos Valdštejn zapojil již počtvrté.

Léto je pro většinu památek bezesporu nejdůležitějším obdobím v roce a toho si byl vědom i hrad Valdštejn, který se může pochlubit vydařenou letní sezónou, čítající bezmála třicet šest tisíc návštěvníků. Právě letní sezóna byla provázena zajímavými akcemi, které potěšily různé typy návštěvníků. S velkou oblibou se setkaly jednak nově zavedené prohlídky s princeznou Kateřinou či tradiční hledání pokladu s loupeživým rytířem Šofem. Nesmí být opomenuta i velká návštěvnost, u turistů stále více oblíbených, nočních prohlídek, dvojí vystoupení skupiny historického šermu Rytíři turnovského meče, exhibice slacklinerů („chodců po popruhu") či divadelní podvečery.

Tradičním vrcholem letní sezony je však bezesporu celostátní akce Hradozámecká noc, kterou Valdštejn do svého programu zařadil již počtvrté. V samotném Libereckém kraji se do této akce zapojilo vedle Valdštejna dalších sedm památek, tj. hrad Bezděz, zámek Frýdlant, zámek Hrubý Rohozec, zámek Sychrov, hrad Grabštejn, hrad Trosky a zámek Zákupy. Tato událost, která je po celé republice výjimečná svou neobyčejností, přilákala v sobotu 25. srpna do nádherných valdštejnských prostor bezmála 130 návštěvníků. Pro ty byl připraven bohatý a zajímavý program.

Na prvním nádvoří proběhlo taneční vystoupení skupiny The Wings, která předvedla ukázku historických tanců. Posléze se návštěvníci, rozdělení do třech skupin, odebrali na prohlídku hradu, kde se dozvěděli zajímavosti z jeho historie například od loupeživého rytíře či tajemného mnicha. Na konci hradního areálu v Romantickém paláci byla pro návštěvníky připravena hraná historická scénka, připomínající dávný milostný trojúhelník, do kterého se za svého života zapletla bývalá majitelka hradu Kateřina ze Strážnice. Nevšední večer byl na svém konci korunován ohňovou show, o kterou se postarali opět SHŠ Rytíři turnovského meče. Jejich téměř dvacetiminutové vystoupení bylo odměněno zaslouženým potleskem, což důstojně zakončilo letošní ročník Hradozámecké noci.

I přesto, že prázdninová sezona končí, hrad Valdštejn své brány rozhodně nezavírá a kulturní akce budou pokračovat i v září. Těšit se můžete například na narozeniny vévody Albrechta z Valdštejna, nultý ročník Slackline festivalu či tradiční Svatohubertskou slavnost, která každoročně „uzavírá" hlavní turistickou sezónu. V září je otevírací doba hradu od 9.30 do 17 hodin, poslední vstup do areálu hradu je v 16.30.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Divadelní představení na Valdštejně mají kouzelnou atmosféru
Hradozámecká noc v Libereckém kraji 2018
Prázdniny vrcholí a s nimi i nabídka akcí na hradech a zámcích
Valdštejnské noční prohlídky mají velký úspěch
Slacklineři ukázali své dovednosti na Valdštejně
Středověk všemi smysly na Valdštejně
První divadelní podvečer proběhl na Valdštejně
Hrad Valdštejn získává nový kabát
Ovečky z České televize se zatoulaly i na Valdštejn
Hrad Valdštejn představují na pohlednicích z první republiky
Kapela Nothingham podruhé ovládla Valdštejn
Prázdninová nabídka na hradě Valdštejn

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
Turnovští předškoláci si užili den na dopravním hřišti
Vojenský den na Valdštejně připomene vylodění v Normandii
Rohanské stezky se opět hlásí o slovo!
Nejlépe se žije v hlavním městě Praze, Liberecký kraj je desátý

Nejčtenější články

19.06.: Víc než sto bruslařů zápolilo v areálu turnovské Maškovy zahrady
19.06.: Složky IZS se veřejnosti představí na semilském Ostrově
19.06.: Městská knihovna Semily rozdala ceny vítězům literární soutěže

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT