Hudební nástroje v knihovně? Nová služba v Liberci!

15.06.2024 23:39:14 | Autor: Kateřina Šidlofová | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj

Hudební nástroje v knihovně? Nová služba v Liberci!

V hudebním oddělení liberecké knihovny si nově můžete vyzkoušet hru na elektrickou i basovou kytaru, bicí soupravu i digitální klavír se zvukem do sluchátek. Využít je můžete zdarma a bez nutnosti registrace. Veškeré vybavení vám půjčíme na místě, s sebou stačí jen zdravé ruce.

Službu nabízí Krajská vědecká knihovna v Liberci od 1. 5. 2024 a je určena všem milovníkům hudby a hry na hudební nástroje. Kromě digitálního klavíru, který je k dispozici již řadu let, na návštěvníky nově čekají i elektrická a basová kytara a elektronická bicí souprava - vše se zvukem do sluchátek, zatím určené pouze k individuálnímu hraní.

Vyzkoušet si je může každý zcela volně a zdarma v provozní době knihovny. Není nutná registrace do knihovny, nepotřebujete žádné vlastní vybavení, paličky i sluchátka vám půjčíme. Zkušební provoz zatím ukazuje, že se tato služba setkala s příznivým ohlasem.

„Krajská vědecká knihovna dlouhodobě rozšiřuje svou nabídku mimo knižní výpůjčky a lidé tyto služby vítají a bohatě využívají. Knihovna se tak stává kulturním stánkem širokého záběru," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kromě hudebních nástrojů pro vás liberecká knihovna připravila ještě další novinku. „V současné době nabízí knihovna řadu zajímavých zvukových knih a hudebních záznamů na CD. Zároveň přibývá lidí, kteří si je již nemají doma na čem přehrát - i když by chtěli. Nově proto nabízíme také půjčování tzv. discmanů," vysvětlila PhDr. Dana Petrýdesová, ředitelka knihovny. Nabízené přehrávače přečtou běžná zvuková CD i ta se zvukem ve formátu MP3. Je možné si je připojit do sluchátek, ale zvládají i hlasitý poslech. Pamatují si místo, kde byl poslech přerušen, což ocení zejména posluchači dlouhých audioknih. Přístroje se půjčují bez tužkových baterií, je tedy nutné použít baterie vlastní. Obě tyto novinky lze vyzkoušet ve 4. patře v Hudební knihovně.

A věděli jste, že v knihovně půjčí i tablety a čtečky e-knih? O tuto službu můžete požádat ve studijním oddělení liberecké knihovny.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
Závod světové série ve fourcrossu horských kol je zpátky v Jablonci
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích

Nejčtenější články

11.07.: Tanečníci ILMA Turnov soutěžili v Řecku na mistrovství světa
12.07.: Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí
11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT