Hvězdy klasiky vystoupí v jabloneckém divadle

21.11.2023 17:28:05 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj

Hvězdy klasiky vystoupí v jabloneckém divadle

Krásný hudební zážitek můžete prožít ve čtvrtek 30. listopadu od 19 hodin v Městském divadle v Jablonci. Sopranistka Kateřina Kněžíková, jedna z nejperspektivnějších pěvkyní mladé generace, a tenor Dušan Růžička zazpívají ty nejlepší české a světové operní árie v pořadu Hvězdy klasiky.

„Mimo jiné zazní árie z Bizetovy Carmen, Pucciniho Toscy, Smetanovy Prodané nevěsty, Dvořákovy Rusalky a Jakobína, Čajkovského Pikové dámy a mnohé další," říká Lucie Peterková, pověřena řízením jabloneckého divadla.

Hvězdný program doprovodí hvězdné těleso. „Příznivci vážné hudby se tedy mohou těšit na Filharmonii Hradec Králové a dirigenta Norberta Baxu. Hudebníky na hoboj doprovodí přední český hobojista Vilém Veverka," zmiňuje další interprety večera Peterková.

Opera je podle ní sice na chvostě umění, což je velká škoda. „I přes menší diváckou účast se snažíme operní tituly anebo takovéto top ochutnávky nejlepších oper do programu zařazovat. Pokud chcete rozvibrovat své nitro, naplnit ho emocemi krásy a vznešenosti, přijďte," láká k návštěva divadla Lucie Peterková.

O vstupenky na pořad HVĚZDY KLASIKY můžete soutěžit zde!

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován

Koncertní turné s kapelou a smyčcovým triem nazvané Dvě slunce právě absolvuje zpěvačka Aneta Langerová. V úterý 5. prosince od 19 hodin zavítá do jabloneckého divadla. Aneta Langerová se po vzácném čase Na Radosti vydala domů do svého nitra a stala se pozorovatelem nových příběhů.

Dva drony pro bezpečnější Jablonec

Dva drony, jeden vybavený i termokamerou, v celkové hodnotě 240 tisíc korun bez DPH zakoupilo statutární město Jablonec nad Nisou. Nyní je zapůjčilo na základě smlouvy Policii ČR, Územnímu odboru Jablonec, a drony se zapojí do systému ochrany veřejného pořádku v městě. Jablonec nad Nisou je prvním městem v Libereckém kraji, který bude mít drony k dispozici. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

První adventní neděle znamenala pro Dalmach tři body
Ježíškova vánoční pošta je v turnovském infocentru otevřená
Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
Již 26. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky se blíží
Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina

Nejčtenější články

02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
02.12.: Adventní a vánoční Valdštejn začíná
02.12.: Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT