Hygienici zkontrolovali již 69 dětských táborů, vše bez velkých závad

15.08.2020 21:11:41 | Autor: Zuzana Balašová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Hygienici zkontrolovali již 69 dětských táborů, vše bez velkých závad

Ke 14. srpnu hygienici z Libereckého kraje zkontrolovali 69 táborů, 9 jiných podobných akcí a 4 poskytovatele stravovacích služeb. Uložili sedm pokut v celkové výši 6700 korun, velké problémy se naštěstí nevyskytly.

Ke dni 14. srpna 2020 je v Libereckém kraji nahlášeno celkem 230 táborů s 332 běhy. Předpokládaný počet rekreovaných dětí je 16 723. Dle okresů - Česká Lípa 76 táborů/6 938 dětí, Jablonec n/N - 54 táborů/4 492 dětí, Liberec - 49 táborů/2 062, Semily - 51 táborů/3 231 dětí. Dále evidují 55 jiných podobných akcí, které by měly proběhnout v 80 bězích. Předpokládaný počet rekreovaných dětí je 1 760.

Zjišťované nedostatky jsou v zásobování pitnou vodou, ve stravování (dodatečně zamrazené potraviny, potraviny s prošlou dobou spotřeby, nevhodně skladované potraviny, zaměňování pracovních ploch), v zajištění podmínek pro osobní hygienu dětí (chybějící závěsy ve sprchách pro zajištění intimity dětí), v ubytování dětí, ve zdravotním zabezpečení akce (zdravotní dokumentace nebyla zajištěna tak, aby k ní neměly přístup děti ani jiné nepovolané osoby), a v zajištění podmínek pro konání jiné podobné akce (závady ve stravovací části, skladování zbytků hotových pokrmů, dodatečně zamrazené potraviny).

„Průběh letní dětské rekreace v Libereckém kraji stále hodnotíme jako klidný. Závady se objevují spíše ojediněle. V současném horkém letním počasí je třeba počítat s tím, že se prohřívají nejen vody ke koupání, ale také potoky, které bývají v případě stanových táborů s polní kuchyní využívány ke skladování. Při kontrole takového způsobu skladování jsme zjistili, že teplota potoka byla necelých 18 °C, a vodoteč tak nezajistila bezpečné skladování citlivých potravin, kterými jsou například mléčné produkty či uzeniny, které mají být skladovány do 10 °C. Tyto potraviny je nejlepší bezprostředně po nakoupení ihned spotřebovat, případně zařadit jinou, méně na teplotu náročnou alternativu," vysvětlila Kateřina Hochmalová, ředitelka odboru hygieny dětí a mládeže a dodala: „Další závadou, kterou lze snadno odstranit, bylo nezajištění zdravotní dokumentace tam, kde je izolace a ošetřovna zřízena rovněž ve stanu a není možné ji uložit do zamykatelné místnosti. Zde postačí použít uzamykatelnou bednu jako běžné k zajištění léků."

K dnešnímu dni žádný dětský letní tábor hygienici nezakázali a nezjistili žádný neohlášený. V posledních 14 dnech v souvislosti s letní dětskou rekreací neřešili onemocnění Covid-19.

„Vzhledem k tomu, že se blíží konec prázdnin, domníváme se, že jsou už všechny akce ohlášené. Ubylo obecných telefonických dotazů, řešíme pouze konzultace v případě problémů. Řešili jsme jedno hromadné onemocnění, kdy v okrese Jablonec nad Nisou náhle onemocněla zhruba polovina ze 47 účastníků zotavovací akce. Jejich potíže zahrnovaly pocit na zvracení, zvracení, průjem, bolesti břicha bez teploty, byla jim poskytnuta lékařská péče, nikdo nebyl hospitalizován. Všichni byli do druhého dne v pořádku a nikdo další neonemocněl. Probíhá epidemiologické došetření této záležitosti, zatím se na základě zjištěných skutečností domníváme, že se jednalo o onemocnění virového původu," konstatovala Hochmalová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hygienici kontrolovali zmrzliny a provozovny v rekreačních oblastech
Situace s Covidem je v kraji pod kontrolou, aktuálně 123 nakažených
Shrnutí situace s Covidem za červenec v Libereckém kraji
Hygienici kontrolovali dětské tábory v Libereckém kraji
Hasiči upozorňují na prázdninová rizika
Bezpečná a zdravá cykloturistika s projektem Na kole jen s přilbou
Co vše dodržovat, aby prázdniny byly bezpečné

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dva drony pro bezpečnější Jablonec

Dva drony, jeden vybavený i termokamerou, v celkové hodnotě 240 tisíc korun bez DPH zakoupilo statutární město Jablonec nad Nisou. Nyní je zapůjčilo na základě smlouvy Policii ČR, Územnímu odboru Jablonec, a drony se zapojí do systému ochrany veřejného pořádku v městě. Jablonec nad Nisou je prvním městem v Libereckém kraji, který bude mít drony k dispozici. Více podrobností na Našem Jablonecku

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Již 26. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky se blíží
Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
V semilském parku opět připravují Mikulášský běh

Nejčtenější články

02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
01.12.: V okolí přezimovacích obůrek v Krkonoších zavládne klid
01.12.: Prosincové akce pod patronací Sportovního centra Semily

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT