Hypšman: Vyšší soutěž si chci zahrát ještě v Semilech

09.12.2010 17:49:56 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

Hypšman: Vyšší soutěž si chci zahrát ještě v Semilech

V letošním roce slaví 10 let od vzniku Sportovní centrum v Semilech, ale také jediný klub, který má jeho název přímo v názvu. Nejzkušenějším a zároveň nejproduktivnějším hráčem v historii florbalového oddílu SCC Semily je Aleš Hypšman.

Sám jsem měl co do činění s počátkem klubu a dobře se známe, takže mnohaletý kapitán a stále aktivní hráč nakonec po přemlouvání svolil ke svému prvnímu rozhovoru pro média.

Můžeš nejprve na úvod objasnit název klubu?

O názvu klubu jsme tenkrát vedli dlouhé debaty, nakonec rozhodla jednoduchost a příslušnost k mateřské hale. SCC je vlastně Sportovní centrum - Club, Semily

Byli jste spolu s Petrem Hovadem a Tomášem Sáblem jako poslední z aktivních hráčů při vzniku klubu, jak na začátky SCC vzpomínáš?

Máš pravdu, s Petrem a Tomášem jsme dnes již jediní co to před 10 lety začali v Semilech hrát. Začátky byly krásný, parta nadšených kluků, kteří dělali co je baví. Navíc hned první sezonu se postoupilo o soutěž výš, což bylo fantastické.

Nechybí ti dnes ta počáteční živelnost? To, že to bylo hlavně pro zábavu?

Ono je to dnes pořád pro zábavu, ale přeci jen v tom je i trochu profesionality. A jinak to ani nejde, florbal šel za 10 let hrozně dopředu a pokud by se to dnes nedělalo pořádně, neobstálo by se ani v nejnižších soutěžích.

Co ti říkají čísla 256+131 a taky 187? (branky, nahrávky, zápasy celkem za klub)

Přesná čísla jak říkáš v hlavě nenosím, ale tuším, že to jsou čísla která jsou za mnou ve statistikách, a díky za ně (úsměv). Jsem rád, že se mi daří a může to tak přinést úspěch celému kolektivu, protože bez kluků z týmu by ta čísla nebyla.

Máš pravdu. Myslíš, že tvoje rekordy v klubu může někdo v nejbližších 5 či 10 letech překonat?

Těžko říct, určitě jsou tu mladí talenti co mají našlápnuto, například Honza Šimon či Jirka Kudrnáč a přeju jim, aby se těm číslům přiblížili. Otázka je hlavně, zda vydrží hrát florbal i v pozdějším věku, mě je dnes 36 a pořád hraju, a bohudík mi to tam pořád padá.

Jaký byl podle tebe nejlepší zápas či období v historii klubu?

Nejlepší období byla dvě, první sezona, plná nadšení a postup do 3.ligy a další krásné období byla účast ve třetí lize Liberecko - Ústecké soutěže, kde jsme myslím odehráli řadu výborných zápasů. ..  No ještě bych přidal letošní sezonu, která je v běhu, ale máme tým, který obrovsky klape a jeden jezdí za druhého!

A kdy naopak bylo klubu nejkrušněji?

Nejkrušněji bylo druhý rok, postup do třetí ligy bylo tenkrát pro nás velký sousto. Dostávali jsme od soupeřů pěkný nakládačky. A jak se začalo prohrávat, lidi pomalu končili a zdálo se, že florbal v Semilech končí...

Sám si na tohle období pamatuju, po sestupu ze Severovýchodní ligy nejspíše klubu hrozil zánik, díky malé účasti hráčů. Co rozhodlo o tom, že se pokračovalo?

Zachránilo nás snad jen nadšení pár lidí, co byli ochotni hrát třeba i v sedmi lidech, rozhodlo srdce! Poté postupně přišli noví mladí hráči.

Nepřemýšlel jsi někdy o trvalém odchodu? Jistě jsi chtěl zkusit zahrát si vyšší soutěž než 3. ligu. Vím, že srovnatelní hráči z Turnova se zkusili prosadit v extraligovém Liberci.

O trvalém odchodu snad ani ne. Sice jsem si zkusil  hrát play off o 2. ligu za FBK Jičín, v době kdy byl jičínský florbal v rozkvětu a bylo to pěkné období, co mi hodně dalo. Trénovalo se totiž pod trenérem Jardou Marksem, který měl zkušenosti z trénování reprezentace a opakovaně šly nabídky od FBC Liberec, ale nedokázal jsem Semily opustit. Navíc  musím být na zemi, přeci jen jsem byl už v té době starší hráč a taky mám rodinu a časově náročnou práci, takže se to skloubit moc nedá. ... Ale třeba si vyšší soutěž ještě zahraji tady, v Semilech!

Jak se dívá tvoje manželka na to, že i po třicítce stále hraješ aktivně?

Žena mě bezvýhradně podporuje. (úsměv).

V letošní sezoně se týmu nebývale daří a nastřílel 108 branek v 10 zápasech, čím to je? Nejsou pro vás v Liberecké lize moc lehcí soupeři?

Letošní sezona je fantastická a určitě to není soupeři, ale naším týmem. Máme dvě super lajny co si sednou a vše klape na hřišti i mimo něj. Jsme parta a hrajeme jeden za druhého.

Jak vidíš budoucnost semilského florbalu?

O budoucnost strach nemám, nyní je v týmu hodně mladých hráčů a pracujeme i s mládeží, takže věřím, že florbal v Semilech má perspektivu.

Infoblok

   Aleš Hypšman
 Narozen 12. 4. 1974
 Za SCC Semily hraje od roku 2001 až do současnosti, podstatnou část  vedl mužstvo jako kapitán.
 Za 187 zápasů za klub nastřílel 256 branek a připsal si 131 přihrávek.

STŘÍPKY Z HISTORIE SCC SEMILY

OSLAVA 10 LET KLUBU

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
Závod světové série ve fourcrossu horských kol je zpátky v Jablonci
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích
Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí
Hudebník Paulie Garand láká do kraje. Video zaujalo desetitisíce lidí

Nejčtenější články

10.07.: Výměna povrchů v turnovské ulici 5. května začne 15. července
11.07.: Tanečníci ILMA Turnov soutěžili v Řecku na mistrovství světa
11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT