I.A třída: Bělá doma zdolala Rychnov, Košťálov nestačil na Mimoň

10.05.2022 21:48:06 | Autor: Petr Ježek, mp | Rubrika: SPORT | Obce: Bělá,Libštát,Košťálov,Semily

Druhý vítězný zápas v řadě má na svém kontě Jívan Bělá, jenž doma zdolal Rychnov. Naopak Semily potřetí v řadě prohrály, tentokrát v České Lípě. Podruhé na jaře nebodoval Košťálov, který v oslabené sestavě nestačil na Mimoň.

Mimoň - Košťálov/ Libštát 3:1 (1:0)

Hosté přijeli kvůli marodce oslabeni o pět hráčů, včetně gólmanů, takže v bráně musel vypomoci Tomáš Tulach. Domácí se dostali už v 10. minutě do vedení, ale další gól nepřidali, takže byl stav v poločase těsný. Hned na začátku druhé půle ale Mimoňští už druhý gól přidali, a to asi rozhodlo. Cerman poté ve své šanci nastřelil tyč, a domácí přidali třetí gól. Za hosty pak už jen snížil v 70. minutě Rosenberg.

Branky: 10. Foubík, 48. Moc, 63. Řehák - 70. Rosenberg. Rozhodčí: Urbánek - Třešňák, Zikmund, ŽK: 2:2. Diváků: 130. Košťálov/ Libštát: T: Tulach - Vancl, Kosina, Cerman, Klaban - J. Lukeš (46. Grafek), M. Janata, Šafář, Sádek - Rosenberg (72. F. Tulach), T. Lukeš (83. Smolík).

Česká Lípa - Semily 6:2 (1:1)

Do vedení šli v 6. minutě hosté zásluhou branky Reichla, za domácí ale brzy srovnal Lorenc. Po vyrovnaném poločase hned na začátku druhé části vrátil Semilským vedení kapitán Káňa. Poté ale zaúřadoval domácí Michal Lorenc, když dvěma góly, a tedy dokončením hattricku, otočil stav ve prospěch domácích. V 71. minutě zřejmě rozhodl zápas pro Českou Lípu Horáček zvýšením na 4:2. V závěrečných dvou minutách hosté zbytečně obdrželi na cestu ještě dva góly.

Branky: 10., 59. a 65. Lorenc, 71. Horáček, 89. Sedláček, 90. Zeman - 6. Reichl, 47. Káňa. Rozhodčí: Kadlec - Dvořák, Nestler, ŽK: 0:1. Diváků: 60. Semily: Regimon - Myslivec (79. O. Hradecký), Chlupáč, Káňa (67. Opluštil), M. Hradecký, Káňa, Lukeš, Podzimek, Frolík, Klíma, Reichl.

Bělá - Rychnov 3:0 (1:0)

Začátek sobotního utkání byl vcelku poklidný a za zmínku stojí jen střela ze 6. minuty Šimůnka, která šla nad. První větší šanci viděli diváci ve 21. a 22. minutě na straně hostů. S oběma si poradil v sobotu skvělý Jakubičko. Ve 32. minutě se domácí Militký dostal do sóla, překonal i gólmana hostů, a poslal domácí do vedení 1:0. O dvě minuty později si na Motejlkův tresťňák naběhl Otmar a hlavou trefil pouze břevno. Ve 40. minutě mohl vedení navýšit Kázmer. Jeho snad 70 metrový únik, gólman hostů vyrazil. Ve 41. minutě mohli hosté vyrovnat. Proti byl ale opět Jakubičko a z dorážky do skoro prázdné brány trefili hosté břevno.

Ve druhém poločase byl obraz hry víceméně stejný. Šance ale dokázali proměnit pouze domácí. V 55. minutě se trefil Šmíd a skóre na konečných 3:0 uzavřel krásným gólem Kázmer.

„Dnes všechno dopadlo velice dobře. Začalo to krásným počasím, početnou diváckou návštěvou a nakonec výhrou našich kluků. První půle byla vcelku vyrovnaná, s větším počtem gólových šancí na straně Rychnova. Nám však skvěle  zachytal "Jakubas" a minimálně v první půli je třeba ho vyzdvihnout. Druhou půli rozhodl druhý gól a my jsme si to už pohlídali až do konce. Klukům patří velký dík," hodnotil utkání za Bělou Milan Poličanský.

Branky: 32. Militký, 55. Šmíd, 87. Kázmer. Rozhodčí: Čožík - Hofman, Pánek, ŽK: 2:3. Diváků: 130. Bělá: Jakubičko - Šmíd (86. D. Hanč), Motejlek, Brožek, Rypl, Šimůnek, Vrba, Kázmer, Otmar, Militký, Vorel. Rychnov: Ducháček, Králíček, Pleštil, Hušek, Kubát (69 Zmeškal), Paldus, Wanacki (64. Hrstka), Kalina (57. Havlíček), Dupač, Janků, Náhlovský.