I.A třída: Bod Lomnici vystřelil Aster, Bozkov spasil v závěru Mazánek

27.03.2011 18:50:52 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou

Kromě utkání v Košťálově se hrály další tři zápasy v krajské I.A třídě. Někde se zvažovalo i odložení zápasu, ale nakonec se hrálo v Jilemnici, v Lomnici i v Semilech, kde má stále azyl Bozkov.

Utkání Košťálov - Nová Ves 5:0 najdete v samostatném článku i s fotogalerií zde.

Jilemnice - Doksy 1:3 (0:2)

Zpočátku bylo utkání vyrovnané, v 9. minutě šel jilemnický Princ sám na branku, ale trefil pouze nohy gólmana. Na druhé straně brankář Černý vyrazil první střelu, ale v dorážce jej už překonal dokský Kolařík. S dalšími šancemi hostů si poradil Černý, ale těsně před přestávkou byl podruhé v zápase překonán polovlastním gólem. Po rohovém kopu hostů přizvedl nešikovně míč Sedlák a Kolařík jej znovu dostal do sítě - 0:2.

Ve druhém poločase byli domácí lepší, ale nedokázali převahu brankově zužitkovat - Sedlák nastřelil pouze gólmana a Hadač mířil hlavou těsně vedle. V 81. minutě hosté potřetí udeřili, když se trefil Švec. Minutu poté alespoň snížil za domácí Vancl.

Branky: 82. Vancl - 13. a 44. Kolařík, 81. Švec. Rozhodčí: Horáček, ŽK: 2:0. Diváků: 40. Jilemnice: Černý - Šťastný, Mečíř, Paulů, Vancl - Faistauer, Tonar, Jež (40. Hadač), Schauer (37. Sedlák) - Kalenda, Princ.

Lomnice - Skalice 1:1 (1:0)

Po necelé půlhodině hry se trefil lomnický navrátilec z Bozkova Aster. Do poločasu se již nic důležitého nestalo a domácí si hlídali jednobrankové vedení.

V druhém poločase již hosté přidali na důrazu a přes nespočet žlutých karet se jim podařilo v 63. minutě vyrovnat. Pohledného fotbalu bylo od té chvíle jako šafránu a začal boj o každý kousek hřiště a o to kdo zajistí svému týmu potřebné tři body. Šance byly na obou stranách a v rozhodovali gólmani mužstev, kteří dokázali zachránit výsledek.

„Po prvním utkání jsme rádi za remízový bod, i když by se to mohlo zdát s ohledem na domácí zápas málo. Opak je však pravdou. V jarní části sezony nám půjde především o to neztrácet body prohrami. Věřím, že se naše výkony budou v dalších zápasech jenom zlepšovat," vyjádřil optimismus v domácích řadách Vladislav Mařan.

Branka Lomnice: Aster. ŽK: 2:5. Diváci: 50. Lomnice: Jezdinský  - Bouška, Medlík, Doležal, Čapek - Mich. Drábek, Aster, Kvasnička, Láska - Vohnout, Fišar.

Bozkov - Jablonné 1:0 (1:0)

Po čtvrthodině hry se v nedělním zápase na semsilkém hřišti osmělili hosté, ale jejich střelu ze dvaceti metrů Balatka kryl. Po sérii nevýrazných trestných kopů na obou stranách se probudili domácí a do dvou zatím méně výrazných šancí poslal Kubán Červeného, tomu vždy chyběl kousek, aby zakončoval.

Do druhé půle trenérská dvojice Linek, Gůra poslala Mazánka na levý kraj zálohy a do středu se posunul Kubán za Mareše. V 54. minutě se štěstím odvracel gólman hostů trestný kop Burnuse. O minutu později stejný hráč rozehrál další trestný kop, trefil zeď a dorážky Coufala i Landigy neměly odpovídající přesnost. V 66. domácí chybovali a přesným skluzem musel situaci zachraňovat Liďák. V té samé minutě zahrával roh Červený a Mazánek nikým neatakovaný na malém vápně přestřelil hlavou nad. I další šance Burnuse, Nesvadby i Linka zůstaly nevyužity.

Hosté měli šanci při rohovém kopu, ale znovu na čáře zachránil výborně hrající Liďák. V 80. minutě si při zákroku natáhl sval Hendrych a domácí už nemohli střídat, takže museli utkání dokončit v oslabení. V 83. minutě zahrál Burnus trestný kop ze 35 metrů, a Mazánek nepatrnou tečí rozhodl o výhře domácích.

Branka: 83. Mazánek. Rozhodčí: Noháč, ŽK: 1:1. Bozkov: Balatka - Hendrych, Doubek, Coufal, Liďák - Kubán, Landiga (59. Linek), Burnus, Mareš, (46. Mazánek) - Červený, Podzimek (66. Nesvadba). Kompletní fotogalerie ze zápasu od Karla Čermáka zde