I.A třída: Bozkovští našli proti Lomnici střeleckou formu

05.09.2011 20:34:57 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Mírová pod Kozákovem,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou

Ve čtvrtém kole I.A třídy bodovali jen fotbalisté Bozkova, kteří v derby zdolali Lomnici. Recept na soupeře ale našli až v posledních 25 minutách, do té doby byl stav vyrovnaný. Jilemnice těsně podlehla ve Frýdlantu a Mírová poprvé v sezoně padla v Doubí.

Bozkov - Lomnice 6:2 (2:2)

Od úplného začátku se domácí zakousli do mužstva z blízké Lomnice nad Popelkou. Soupeř sice přijel oslaben, ale určitě si chtěl odvést alespoň bod. Ve 3. minutě centroval Burnus a v jasné šanci netrefil míč Mazánek. V 7. minutě se dopustil lomnický brankář Kos hrubé chyby, míč zachytil Pekárek a zpoza vápna bezpečně otevřel skóre. Uspokojení domácích ztrestali hosté o dvě minuty později, když po trestném kopu dorazili míč do branky. Mezi 12. a 17. minutou se ve třech pokusech nepodařilo skórovat Pekárkovi, který si umí najít prostor k zakončení, ale chybí mu zatím v sezoně větší přesnost. Ve 27. minutě míč putoval po ose Burnus, Pekárek až k Červenému, který zakončil přesnou střelou k pravé tyči - 2:1. Ve 34. opět zůstal volný hráč Lomnice po rohovém kopu a bylo srovnáno na 2:2.

Ve druhé půli Bozkovští vyčkávali na chybu soupeře, a to se jim nakonec vyplatilo. V 77. minutě Mazánek vybojoval míč na levé straně, vnikl do šestnáctky, kde si hosté několika doteky sami srazili míč do sítě. Bozkovští se dostali na koně a otevřeli si před  brankou hostí střelnici. V 80. aktivní Mazánek získal míč pro Červeného -  4:2. Přesný roh Burnuse poté krásně hlavou zakončil Hendrych a vše z pečetil Kubán, který nádhernou bombou určil konečný stav utkání na 6:2.

„Myslím, že naše mužstvo konečně v posledních minutách našlo recept jak na našem hřišti přehrát soupeře. Určitě je potřeba hrát po zemi a přesně. Jinak je každá nepřesnost rychle potrestána. Lomnice, při absenci několika opor v závěru nezvládala. Zřejmě krize, kterou prochází, bude hlubší. Je to však pro nás tradiční soupeř, tak doufáme, že se ji podaří zápas ve kterém se chytí, tak jako naše mužstvo proti ní v sobotu," uvedl k zápasu za bozkovský tým Stanislav Doubek.

Branky Bozkova: 7. Pekárek, 27. a 80. Červený, 77. vlastní, 83. Hendrych, 86. Kubán. Rozhodčí: Pekař, Poživil, Vrtal, ŽK: 0:0. Diváků: 100. Bozkov:  Balatka - Linek (46.Vrabec), Doubek, Pekárek (75. Podzimek), J. Coufal, Kubán, Mazánek, Burnus (86. Landiga), Hendrych, Červený, Liďák. Lomnice: Kos - F. Košťák, Vávra (56. Cerman), Štejfa, Drábek, Láska, Vojtíšek, Bouška, Čapek, Koudelka, Drahoňovský.

Frýdlant - Jilemnice 2:1 (0:0)

Bez pěti hráčů základní sestavy Jilemničtí neodjížděli do Frýdlantu s velkými ambicemi. V průměrném utkání ale hráči z lavičky podali velmi dobrý výkon, a hosté tak až do závěru sahali po zisku bodů.

Ve 3. minutě šel Kutílek sám na Černého, ten ovšem perfektně zasáhl. Začátek patřil domácím, ale od 20. minuty už šlo o vyrovnané utkání. Ve 23. minutě mířila střela Malého z 25 metrů do šibenice, domácí brankář míč vyrazil na roh. Ve 36. domácí Šindler mířil dobře z malého vápna hlavou, zásáhnout musel opět výborně Černý.

V 51. minutě Paulů zahrával trestný kop, který od postranní čáry zamířil k bližší tyči a pod padajícím brankářem až do sítě - 0:1. O čtyři minuty později přišla přihrávka Brože na nabíhajícího Tonara, který šel sám na bránu, zamířil mezi nohy padajícího brankáře a po lehké teči míč těsně minul branku. To byl možná rozhodující moment zápasu, který mohl hostům zajistit výhru. To se ale nestalo, a tak v 61. minutě následovalo několik krátkých narážeček v pokutovém území hostí a Kutílek vyrovnával do prázdné na 1:1.

V 65. se ve vápně uvolnil Horáček a jeho střela levou nohou mířila nad branku. Tři minuty poté domácí zápas otočili - šli dva na jednoho na jilemnického obránce a Šindler dal na 2:1. Před gólem byl ale podle hostů neodmávaný ofsajd. V 81. minutě Mečíř po rohu střílel k tyči, ale domácí brankář reflexivně vyrazi. V závěru Jilemnice vrhla vše do útoku, Coufal se proto lehce dostal do úniku, Černý ale opět chytil. Tonar šel poté sám na brankáře, v poslední chvíli mu ovšem domácí obránce střelu zblokoval. Následoval roh a po jeho zahrání byl trochu smutný konec pro Jilemnici, která si za svúj výkon alespoň jeden bod zasloužila.

Branky: 61. Kutílek, 68. Šindler - 51. Paulů. Rozhodčí: Trdla, ŽK: 2:0. Diváků: 100. Jilemnice: Černý - Šnorbert, Mečíř, Paulů, M. Schauer - Bergemann, Brož, Tonar, Stránský - V. Malý, Horáček (72. Baranyk).

Doubí - Mírová 2:1 (0:1)

V 18. minutě se po trestném kopu hostů dostal do koncovky Jíra a hlavou vstřelil první gól. Do té doby byla Mírová  lepší, a využila tak svou převahu. Ve 30. minutě měl opět dobrou příležitost Jíra, ale ři jeho voleji se vyznamenal gólamn domácích Svinka. Až poté se osmělili i domácí a Kanta ve 35. ohrozil mírovskou po rohovém kopu. Ve 43. došlo ke kuriózní situaci, kdy sudí dal druhou žlutou kartu hostujícímu Jírovi a následně ho vyloučil. Jenže si to trochu popletl, protože měl jeho gól poznačený jako kartu. Po protestech pak Jírovo vyloučení odvolal.

Ve druhé půli se Doubí hodně zlepšili nakonec otočilo celý zápas. Koncovka Šikýře ještě byla slabá, po chybě obrany poté neskóroval Vondrášek. V 78. sudí daroval domácím roh a po něm se konečně prosadil hlavou Kanta. Domácím mse stálý tlak vyplatil, protože po Braunově střele dorážel do prázdné brány Páral. Pojistku pro domácí měl na noze po úniku Vondrášek, ale vychytal ho gólman Mlejnek. Nakonec mohli hosté i vyhrát, jelikož po chybě obrany běžel osamocen útočník Mírové na Svinku. Ten však Doubí podržel a šanci zlikvidoval.

Branky: 78. Kanta, 84. Páral - 18. Jíra. Rozhodčí: Miklovič, ŽK: 1:3. Diváků: 80. Mírová: Mlejnek - Kochman, Hejduk, M. Zelnický, Mich. Kovář - Taibr (64. Lábek), Jíra, Marc. Kovář, Císař - Trč, Ráliš (75. Dědeček).

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého podzimního kola sezony 2011/ 2012