I.A třída: Košťálov i Bělá vyhrály na hřištích soupeřů

16.08.2022 21:24:02 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Libštát,Košťálov,Semily,Lomnice nad Popelkou

Ve druhém kole krajské I.A třídy vyhráli fotbalisté Košťálova/ Libštátu v Bílém Kostele i Bělé v Rychnově. Naopak podruhé nebodovaly Semily, tentokrát schytaly druhou vysokou prohru v Rozstání.

Bílý Kostel - Košťálov/ Libštát 1:3 (0:3)

Prvních 15 minut ovládli domácí střed pole, ale v šancích už tak důslední nebyli a ani jednu neproměnili. Rychlý brejk poté proměnil Šafář, hosté se uklidnili a hra se vyrovnala. Ve 35. minutě pěkný náběh ukázal Piry a Košťálov vedl 0:2. Ve 41. minutě Holovič krásnou technickou individuální akcí obelstil dva protihráče a vymetl šibenici - 0:3. To byl možná rozhodující moment zápasu.

Od druhé části si domácí znovu vytvořili tlak, v té době několikrát podržel Košťálov brankář Píro. V 70. minutě už se domácí dočkali snížení Ďurišem, ale hosté už udrželi svůj náskok až do konce.

„Ze dvou kol máme šest bodů, začátek je vynikající, ale stálo při nás i štěstí, takže nás to nesmí uchlácholit," řekl po zápase trenér Košťálova Ivoš Jiříček.

Branky: 70. Ďuriš - 15. Šafář, 35. Piry, 41. Holovič. Rozhodčí: Lopuszynski - Kořínek, Blažek, ŽK: 1:2. Diváků: 87. Košťálov/ Libštát: Píro - Fejfar (87. Klaban), Kosina, Cerman, Koldovský - Janata, Šafář, Piry, Zajíc (75. Vancl) - Holovič (90. Klazar), Tulach (46. T. Lukeš).

Rozstání - Semily 5:1 (2:1)

Další utkání proti nováčkovi, které se hráčům Semil nepovedlo. První gól utkání přitom vstřelil ve 25. minutě František Lukeš a v poločase byl ještě nadějný stav 2:1. Ve druhém poločase ale zvýšili domácí z penalty na 3:1 a poté vstřelili ještě další dva góly.

Branky: 33. a 66. Dobrovolný, 37. Bolina, 56. Jarý z pen., 89. Grujoski - 25. F. Lukeš. Rozhodčí: Brož - Klement, Barcuch, ŽK: 3:2. Diváků: 200. Semily: Zamastil - Chlupáč (67. Hruška), Kaňa (67. Klíma), Káňa, Podzimek, Mazánek (81. Lebruška), Zelenka, F. Lukeš (81. O. Hradecký), M. Hradecký, Rubeš, Hejduk (46. M. Lukeš).

Rychnov - Bělá 1:5 (1:1)

Nedělní zápas proti sobě postavil mužstva, která v prvním kole nebodovala. Hosté se k zápasu dostavili téměř kompletní a na hře týmu, to bylo vidět. Do první šance se dostali již ve druhé minutě. V 18. minutě měl na noze jasný gól hostující Liška. Jeho střelu domácí gólman skvěle vytáhl mimo tyče. Domácí se do první větší šance dostali ve 30. minutě. To se ale zase vytáhl gólman hostů a šanci domácích zmařil. Ve 37. minutě orazítkovali hráči Bělé tyč domácí branky. Mírný tlak hostů v prvním poločase zužitkovali hráči ve 39. minutě. Šmíd poslal do vápna krásný centr, na který si naběhl Grebeníček mladší a hlavou nekompromisně zavěsil - 0:1. Vedení hostů ale netrvalo dlouho. Téměř po rozehrání odpískal sudí pokutový kop pro domácí a ti ve 42. minutě vyrovnali. Výsledkem 1:1 skončil první poločas, ač hosté měli více ze hry.

Precizní hru si Bělá přinesla i do druhého poločasu a hned ve 49. minutě proměnil brejk Buček. Téměř jako přes kopírák zvyšoval tentýž hráč v 51. minutě už na 1:3. V 55. minutě mohl tento borec dokonat hattrick. Nařízenou penaltu však neproměnil. Gólman domácích vystihl stranu a balón vyrazil. Z následné akce byl faulován Grebeníček, ale zvuk píšťalky rozhodčího nezazněl. Stejně tomu bylo po dalších několika ostrých faulech, kdy nejhorší byl asi na gólmana hostů, který byl po likvidačním zákroku kopačkou do horní části těla několik minut otřesen. Poté ještě domácí Hušek fauloval na žlutou kartu jednou, a v 70. minutě se poroučel po červené pod sprchy. To už Bělá ale herně na hřišti dominovala. Velká škoda neproměněných šancí Kázmera, Otmara i Šmída. Bělá svůj tlak stupňovala a Kázmerovi se povedlo v 83. a 88. navýšit skóre na konečných 1:5.

„Přijeli jsme do Rychnova s úmyslem bodovat a do puntíku to splnili. Kluci předvedli perfektní a soustředěný týmový výkon a po zásluze vyhráli. Skutečné skóre mohlo být i větší. Jen nás mrzelo několik likvidačních faulů domácích, kteří zřejmě s porážkou nepočítali," hodnotil utkání za Jívan Bělá Milan Poličanský.

Branky: 42. Paldus z pen. - 39. Grebeníček ml., 49. a 51. Buček, 83. a 88. Kázmer. Rozhodčí: Bohuš - Smoleňák, Zikmund, ŽK: 4:1, ČK: 1:0 (70. Hušek). Rychnov: Ducháček - Procházka (53. Rabina), Havlíček, Podstavek, Petr, Jindra, Kalina, Králíček, Paldus, Zmeškal, Hušek. Bělá: Jakubičko - Vorel (70. Vrba), Beran, Janú, Rypl, Otmar, D. Grebeníček ml., (70. D. Hanč), Motejlek, Šmíd, Liška, Buček (64. Kázmer).