I.A třída: Košťálov získal bod ve Stráži a Harrachov rozstřílel Lomnici

14.10.2013 11:45:03 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Horní Branná,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou,Harrachov

Nepříliš úspěšné bylo víkendové kolo pro mužstva z Pojizeří v krajské I.A třídě. Bodoval totiž pouze Košťálov po remíze 4:4 ve Stráži pod Ralskem. Lomnice dostala výprask v Harrachově (který se fotbalově počítá na Jablonecko), Horní Branná prohrála se Mšenem B a Jilemnice v Hejnicích.

Stráž p. R. - Košťálov 4:4 (2:2)

Hostům opět nevyšel nástup do utkání a už v 1. minutě inkasovali. Po standardní situaci ve vápně Poledník neuhlídal Věcheta, který skóroval hlavou. Ve 20. minutě domácí odskočili už na rozdíl dvou branek, když další centr do vápna skončil opět na hlavě Věcheta, kterého tentokrát neuhlídal I. Móro - 2:0. Ve 27. minutě hosté snížili, kdy Janata krásnou přihrávkou vyslal Zboroně, a ten přes tíseň obránců dokázal únik zakončit brankou - 2:1. Ve 32. minutě hosté vyrovnali, Karel Janata se z rohu velkého vápna odhodlal ke střele, která skončila až v síti. Ve 36. domácí K. Cerman se dostal až před brankáře Jakubička, ale naštěstí pro hosty minul branku.

Košťálov zaspal vstup i do druhého poločasu. Grafek ve vápně stáhnul domácího hráče a následný pokutový kop proměnil, kdo jiný než kapitán Radim Věchet, a zkompletoval tak svůj hattrick. V 58. minutě hosty od dalšího inkasovaného gólu zachránil skvělým zákrokem Jakubičko. V 65. hosté i tentokrát dokázali odpovědět, když Tuláček se probil svým důrazem přes dva bránící hráče a střelou z úhlu propálil všechno co mu stálo v cestě - 3:3. V 71. Košťálov mohl jít poprvé v zápase do vedení, ke střele ve vápně dostal Janata, ale ani nadvakrát nepřekonal domácího brankáře. V 74. byli úspěšnější domácí, když balon po centru prošel celým malým vápnem až na zadní tyč, kde byl Podroužek - 4:3. Domácí se ale z vedení neradovali příliš dlouho, protože s rychlou odpovědí přispěchal po dvou minutách Karel Janata a uzavřel skóre zápasu na 4:4.

„Opět jsme odehráli bláznivý zápas. Hrál se pěkný fotbal, na který se dalo dívat. Nakonec jsme s remízou spokojení, protože jsme pořád dotahovali," uvedl k zápasu vedoucí mužstva Košťálova Michal Baudyš.

Branky: 1., 20. a 46. Radim Věchet, 74. Podroužek - 32. a 76. K. Janata, 27. Zboroň, 65. Tuláček. Rozhodčí: Vrtal, ŽK: 0:3. Diváků: 50. Košťálov: Jakubičko - Grafek, Huráň, Poledník, I. Móro - K. Janata, Cerman, Piry, Prousek (70. J. Sádek) - Zboroň, Tuláček.

Harrachov - Lomnice 5:1 (4:0)

Lomničtí chtěli napravit nepovedený závěr minulého zápasu, což se jim ale moc nepovedlo. Od prvních minut hořela hlavně obrana, ve které chyběli Kraus a Košťák. Už ve 2. minutě domácí otevřeli skóre prvním gólem a v jejich střílení pokračovali plynule i ve 12., 26. a 41. minutě! Po poločase tak bylo rozhodnuto.

Hosté prakticky začali hrát až po vyloučení Sedláka po druhé žluté kartě v 60. minutě. O minutu později neproměnil Drahoňovský nařízený pokutový kop, ale v 66. minutě snížil alespoň na 4:1 Čermák. V 70. minutě spálil velkou šanci Heřmanský, takže poslední slovo v zápase měli znovu hosté, kteří v 87. minutě upravili na konečných 5:1.

„Nevymlouvám se na umělé hřiště s malými rozměry, náš výkon byl prostě katastrofální, strašidelná souhra nebo spíš nesouhra obrany a brankáře by nepatřila ani do okresního přeboru," nebyl rozhodně nadšený ze hry svých svěřenců trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: Kyncl 3, David, R. Barbořák ml. - Čermák. Rozhodčí: Trdla, ŽK: 3:5, ČK: 0:1 (60. Sedlák). Diváků: 70. Lomnice: Jezdinský - Sedlák, T. Ďoubalík, Mich. Drábek, Vohnout - Vávra (46. V. Čapek), J. Ďoubalík (46. Čermák), Syrovátka, Podstavek - Drahoňovský, Heřmanský.

Mšeno B - Horní Branná 3:1 (2:0)

Po domácí prohře s Cvikovem chtěli hráči Horní Branné získat body ve Mšeně zpátky. Domácí ale zase toužili po první výhře - od začátku utkání domácí lépe kombinovali a měli více ze hry. Do první gólové příležitosti se však dostali hosté v 9. minutě, kdy Nýdrle zleva přihrával před branku, ale Zuzánek míč dobře netrefil. Dvě minuty na to Kocourek zbytečně fauloval před pokutovým územím. Domácí střelec Škvor z 25 metrů prudce vystřelil a tečovaný míč skončil v brance. Ve 25. minutě se domácí útočník před brankou prosadil hlavou a bylo to 2:0. Do konce prvního poločasu si Mšeno vypracovalo ještě jednu příležitost. Domácí útočník po nepovedeném rohovém kopu hostů všem utekl, branku však netrefil, protože brankář Hoffman dobře vyběhl.

Druhý poločas začali hosté lépe, ale domácí velmi dobře bránili, a tak jejich pokusy končily před vápnem. V 60. minutě Jón zahrál dlouhý aut, Vašek však hlavou minul. Dvě minuty na to dobře hrající Mečíř unikl po pravé straně, prudce nacentroval před branku a domácí obránce si s přispěním Šimka dal vlastní gól. To hosty povzbudilo a doufali ještě ve vyrovnání. V 65. minutě ale opět prohráli hlavičkový souboj před svojí brankou a bylo to 3:1. Domácí se v závěru soustředili na obranu a podnikali nebezpečné protiútoky. V 80. minutě po jednom úniku situaci zachránil brankář Hoffman. Na konci utkání si hosté vypracovali ještě dvě příležitosti, ale Zuzánek hlavičkoval nad a Nýdrleho sólo kryl vyběhnuvší domácí brankář.

Branky: 11. a 65. Škvor, 25. Čech - 62. vlastní. Rozhodčí: Tykva, ŽK: 1:0, ČK: 1:0. Diváků: 20. Horní Branná: Hoffman - Chlup, Vašek, Gaudel - Kocourek - Jón, Zuzánek, Beneš (46. Šimůnek) - Landiga (27. Mečíř), Šimek (79. Fiedler), Nýdrle.

Hejnice - Jilemnice 3:1 (1:1)

Jilemničtí nehrají tak špatně, ale neproměňují své šance. Po tři čtvrtiny sobotního zápasu byli hosté lepším mužstvem, bohužel převahu dokázali vyjádřit gólově jen jednou, když se ve 33. minutě trefil Paulů. Ve druhém poločase po ojedinělém útoku domácích dostali Jilemničtí nešťastnou branku, když  obránce tečoval střelu domácího útočníka. Na to už nedokázali reagovat a naopak domácí svou výhru potvrdili dalším gólem.

„Situace začíná být celkem vážná, nezbývá nám nic jiného než porazit Harrachov," byl v hodnocení stručný trenér Jilemnice Michael Hradecký.

Branka: Zeman, Kouba, Kobr - 33. Paulů. Rozhodčí: Kovářová - Vydra, Hanousek, ŽK: 0:3, ČK: 0:1 (90. Paulů). Jilemnice: Tuž - Šťastný, Šnorbert, Mečíř, Paulů - Kubina, Jež, Tonar, Staněk - Figura (76. Hendrych), Illner (76. Černý).