I.A třída: Tři body pro Košťálov, Jilemnici i Lomnici

10.04.2011 11:13:22 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Bozkov,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou

I.A třída: Tři body pro Košťálov, Jilemnici i Lomnici

Bilance fotbalistů Košťálova je na jaře výborná, když ze tří zápasů získali devět bodů při skóre 11:3. Těsnou výhru udrželi i nyní proti Jablonnému. V 18. kole I.A třídy se k nim přidali hráči Jilemnice, kteří porazili Vratislavice. Vyhrála i Lomnice nad Doubím.

Po prvním poločase v Košťálově vedli zaslouženě domácí o dvě branky, když soupeře nepustili do výraznější šance. V závěru ale Jablonné snížilo na 3:2 a domácí se museli o výhru strachovat. V Jilemnici se hrál fotbal průměrné úrovně, kde především dominovaly obrany. Diváka mohla herně uspokojit pouze poslední dvacetiminutovka a to, že domácí v ní nastříleli tři góly a získali tím tři body.

Košťálov - Jablonné  3:2 (2:0)

Už v první minutě vyslal krásnou střelu Stránský ze 30 metrů, brankář hostů ji s vypětím všech sil dokázal vyrazit na rohový kop. V 5. minutě se ke střele ze za vápna se dostal Stehlík a poslal domácí do vedení 1:0. Ve 25. minutě byl ve vápně brankářem sražen Holec a následný pokutový kop s přehledem proměnil Kašpar - 2:0. O sedm minut později se po krásné kombinační akce dostal míč až ke Stránskému, který z hranice pokutového území přestřelil prázdnou branku.

V 63. minutě hosté snížili nenápadnou střelou Kotka z hranice pokutového území, která zapadla až do šibenice. V 75. Průcha odkopával míč od branky, na polovině hřiště míč tečoval Holec zády za obranu na Stehlíka, který šel sám na brankáře a k tyči dal na 3:1. V 84. minutě se ke střele z dálky se odhodlal hostující Kotek a jeho střela k tyči skončila v síti domácí branky - 3:2. V závěru utkání to bylo ještě velké drama. V 90. minutě hosté zahrávali sérii tří rohů, ale domácím se nakonec výhru podařilo ubránit.

„Nám se dnes opět vydařil první poločas, kde jsme měli naše skóre navýšit a mohlo být rozhodnuto. Ve druhé půli jsme se museli o výsledek až do poslední minuty strachovat ale nakonec se nám to podařilo udržet," komentoval zápas vedoucí družstva Košťálova Michal Baudyš. 

Branky: 5. a 75. Stehlík, 25. Kašpar z penalty - 63. a 84. Martin Kotek. Rozhodčí: Pekař, ŽK: 3:3. Diváků: 120. Košťálov: Průcha - Hubáček, Kašpar, Grafek, I. Móro - K. Janata, Sádek, Stehlík, L. Stránský - Holec (89. Piry), Zboroň (57. Cerman).

Jilemnice - Vratislavice  3:0 (0:0)

V prvním poločase to bylo vyrovnané utkání s minimem šancí na obou stranách. V 8. minutě unikl Kalenda po pravé straně a jeho prudký centr si málem obránce hostů umístil do vlastní branky. Ve 23. mířil trestný kop Kalendy do šibenice, ale brankář jej stihl vyrazit. Ve 35. minutě se hostující Bím dostal sám před Tužeho, ale jilemnický gólman jej vychytal. Těsně před poločasem měli hosté šanci po dlouhém autovém vhazování, z následné skrumáže před brankou ale Vratislavičtí stříleli vedle.

Druhý poločas začali domácí začali iniciativně. V 53. minutě Tonar ve skluzu střílel jen do dobře postaveného brankáře. O dvě minuty později měl šanci po rohovém kopu Horáček. V 62. minutě Tuž opět výborně zasáhl proti střele Bíma. V 72. minutě po rohu nakrátko Princ obešel obránce, nacentroval přes celou branku a tam Mečíř z voleje otevřel skóre. Za dvě minuty už to bylo 2:0, když centr Sedláka přeskočil brankáře hostí. Hosté se nevzdali, opět šel Bím sám na Tužeho, a opět jej Tuž zneškodnil. V 90. minutě zůstala otevřená obrana hostí a centr Sedláka uklidil Faistauer z velkého vápna střelou k tyči do sítě - 3:0.
Branky: 72. Mečíř, 74. Sedlák, 90. Faistauer. Rozhodčí: Paldus, ŽK: 1:2. Diváků: 50. Jilemnice: Tuž - Šťastný, Hadač, Mečíř, Paulů - Sedlák, Tonar (80.Vancl), Podlipný, Faistauer - Kalenda, Princ (85. Baranyk).

Lomnice - Doubí 2:0 (1:0)

Oba soupeři potřebovali body v boji o udržení. Domácím se herně nevedlo, ale Asterovi se podařilo těsně před koncem prvního poločasu vstřelit úvodní branku. Druhý poločas začali hosté opět aktivněji, ale  střelu do branky vytáhnul jejich hráč rukou, takže byl vyloučen a byla nařízena penalta. Tu Michal Drábek ve 49. minutě proměnil a domácí od té chvíle navíc hráli jen v deseti. Výsledek si proto již domácí pohlídali a slušná divácká návštěva mohla mít radost z první jarní výhry Lomnice.

„První jarní zápas s plným počtem bodů, tribuna našlapaná k prasknutí, žádné zranění, co víc si může trenér přát. Jestliže jsem ale po předchozím zápase v hodnocení očekával do dalšího zápasu zlepšení s předváděnou hrou, tak to budu očekávat i od utkání v Mimoni," uvedl trenér lomnického týmu Michal Sucharda.

Branky: 45. Aster, 49. Michal Drábek z penalty. ŽK: 0:2, ČK: 0:1. Diváků: 80. Lomnice: Jezdinský - Medlík (81. Martin Drábek), Čapek, Michal Drábek, Aster (65. Šádek), Košťák, Kvasnička, Láska (71. Fišar), Vohnout, Kos, Syrovátka.

Bozkov - Mimoň 1:1 (0:1)

Více o tomto nedělním utkání najdete zde

Další víkendové fotbalové výsledky a tabulky najdete v přehledu zde

Související články:

I.A třída: Košťálov a Bozkov vezou tři body ze hřišť soupeřů

FOTO: Košťálov už do poločasu rozstřílel Novou Ves

I.A třída: Bod Lomnici vystřelil Aster, Bozkov spasil v závěru Mazánek

I.A třída: Dva týmy ve středu a dva o záchranu

Jilemnice vyřadila v krajském poháru Sedmihorky

FOTO: Krajský pohár: Zkáza týmů z Pojizeří

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Návrat starých jabloní do jabloneckých zahrad

Jablonec nad Nisou nabídne svým obyvatelům 160 jabloní starých českých odrůd za symbolických 160 korun. O stromy určené pro výsadbu na pozemcích v katastru města se mohou zájemci přihlásit od května do konce června 2026. O přidělení stromu rozhodne pořadí doručení žádosti. Další informace na Našem Jablonecku

Fantazie: Jablonec jde do finále poháru!

I to počasí se umoudřilo, aby vytvořilo rámec pro semifinále MOL Cupu, ve kterém přijela na Střelnici bojovat o postup Mladá Boleslav. Čekalo se, že právě na tento zápas se domácí soustředí, a to se nakonec povedlo. Postup do finále je skvělým úspěchem jabloneckého fotbalu, teď ještě udělat tu závěrečnou tečku 20. května v Hradci Králové. Podrobnosti a fotogalerie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jak dopadlo pálení čarodějnic z hlediska policie?
Kultura v Železném Brodě v květnu
Hasiči pomáhají kolegům u požáru v NP České Švýcarsko
Ve Fabrice se odehraje představení o nucené práci za války
V semilském muzeu zahájí výstavu Radosti života

Nejčtenější články

09.05.: Hasiči pomáhají kolegům u požáru v NP České Švýcarsko
09.05.: Kultura v Železném Brodě v květnu
08.05.: Ve Fabrice se odehraje představení o nucené práci za války

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT