I.A třída: Tři body pro Košťálov, Jilemnici i Lomnici

10.04.2011 11:13:22 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Bozkov,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou

Bilance fotbalistů Košťálova je na jaře výborná, když ze tří zápasů získali devět bodů při skóre 11:3. Těsnou výhru udrželi i nyní proti Jablonnému. V 18. kole I.A třídy se k nim přidali hráči Jilemnice, kteří porazili Vratislavice. Vyhrála i Lomnice nad Doubím.

Po prvním poločase v Košťálově vedli zaslouženě domácí o dvě branky, když soupeře nepustili do výraznější šance. V závěru ale Jablonné snížilo na 3:2 a domácí se museli o výhru strachovat. V Jilemnici se hrál fotbal průměrné úrovně, kde především dominovaly obrany. Diváka mohla herně uspokojit pouze poslední dvacetiminutovka a to, že domácí v ní nastříleli tři góly a získali tím tři body.

Košťálov - Jablonné  3:2 (2:0)

Už v první minutě vyslal krásnou střelu Stránský ze 30 metrů, brankář hostů ji s vypětím všech sil dokázal vyrazit na rohový kop. V 5. minutě se ke střele ze za vápna se dostal Stehlík a poslal domácí do vedení 1:0. Ve 25. minutě byl ve vápně brankářem sražen Holec a následný pokutový kop s přehledem proměnil Kašpar - 2:0. O sedm minut později se po krásné kombinační akce dostal míč až ke Stránskému, který z hranice pokutového území přestřelil prázdnou branku.

V 63. minutě hosté snížili nenápadnou střelou Kotka z hranice pokutového území, která zapadla až do šibenice. V 75. Průcha odkopával míč od branky, na polovině hřiště míč tečoval Holec zády za obranu na Stehlíka, který šel sám na brankáře a k tyči dal na 3:1. V 84. minutě se ke střele z dálky se odhodlal hostující Kotek a jeho střela k tyči skončila v síti domácí branky - 3:2. V závěru utkání to bylo ještě velké drama. V 90. minutě hosté zahrávali sérii tří rohů, ale domácím se nakonec výhru podařilo ubránit.

„Nám se dnes opět vydařil první poločas, kde jsme měli naše skóre navýšit a mohlo být rozhodnuto. Ve druhé půli jsme se museli o výsledek až do poslední minuty strachovat ale nakonec se nám to podařilo udržet," komentoval zápas vedoucí družstva Košťálova Michal Baudyš.

Branky: 5. a 75. Stehlík, 25. Kašpar z penalty - 63. a 84. Martin Kotek. Rozhodčí: Pekař, ŽK: 3:3. Diváků: 120. Košťálov: Průcha - Hubáček, Kašpar, Grafek, I. Móro - K. Janata, Sádek, Stehlík, L. Stránský - Holec (89. Piry), Zboroň (57. Cerman).

Jilemnice - Vratislavice  3:0 (0:0)

V prvním poločase to bylo vyrovnané utkání s minimem šancí na obou stranách. V 8. minutě unikl Kalenda po pravé straně a jeho prudký centr si málem obránce hostů umístil do vlastní branky. Ve 23. mířil trestný kop Kalendy do šibenice, ale brankář jej stihl vyrazit. Ve 35. minutě se hostující Bím dostal sám před Tužeho, ale jilemnický gólman jej vychytal. Těsně před poločasem měli hosté šanci po dlouhém autovém vhazování, z následné skrumáže před brankou ale Vratislavičtí stříleli vedle.

Druhý poločas začali domácí začali iniciativně. V 53. minutě Tonar ve skluzu střílel jen do dobře postaveného brankáře. O dvě minuty později měl šanci po rohovém kopu Horáček. V 62. minutě Tuž opět výborně zasáhl proti střele Bíma. V 72. minutě po rohu nakrátko Princ obešel obránce, nacentroval přes celou branku a tam Mečíř z voleje otevřel skóre. Za dvě minuty už to bylo 2:0, když centr Sedláka přeskočil brankáře hostí. Hosté se nevzdali, opět šel Bím sám na Tužeho, a opět jej Tuž zneškodnil. V 90. minutě zůstala otevřená obrana hostí a centr Sedláka uklidil Faistauer z velkého vápna střelou k tyči do sítě - 3:0.
Branky: 72. Mečíř, 74. Sedlák, 90. Faistauer. Rozhodčí: Paldus, ŽK: 1:2. Diváků: 50. Jilemnice: Tuž - Šťastný, Hadač, Mečíř, Paulů - Sedlák, Tonar (80.Vancl), Podlipný, Faistauer - Kalenda, Princ (85. Baranyk).

Lomnice - Doubí 2:0 (1:0)

Oba soupeři potřebovali body v boji o udržení. Domácím se herně nevedlo, ale Asterovi se podařilo těsně před koncem prvního poločasu vstřelit úvodní branku. Druhý poločas začali hosté opět aktivněji, ale  střelu do branky vytáhnul jejich hráč rukou, takže byl vyloučen a byla nařízena penalta. Tu Michal Drábek ve 49. minutě proměnil a domácí od té chvíle navíc hráli jen v deseti. Výsledek si proto již domácí pohlídali a slušná divácká návštěva mohla mít radost z první jarní výhry Lomnice.

„První jarní zápas s plným počtem bodů, tribuna našlapaná k prasknutí, žádné zranění, co víc si může trenér přát. Jestliže jsem ale po předchozím zápase v hodnocení očekával do dalšího zápasu zlepšení s předváděnou hrou, tak to budu očekávat i od utkání v Mimoni," uvedl trenér lomnického týmu Michal Sucharda.

Branky: 45. Aster, 49. Michal Drábek z penalty. ŽK: 0:2, ČK: 0:1. Diváků: 80. Lomnice: Jezdinský - Medlík (81. Martin Drábek), Čapek, Michal Drábek, Aster (65. Šádek), Košťák, Kvasnička, Láska (71. Fišar), Vohnout, Kos, Syrovátka.

Bozkov - Mimoň 1:1 (0:1)