I.A třída: Tři body si překvapivě připsaly Bozkov a Lomnice

23.10.2011 20:45:42 | Autor: Petr Ježek a David Průcha | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Mírová pod Kozákovem,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou

V 11. kole krajské I.A třídy se vzbouřily outsideři, protože slavili výhru fotbalisté Bozkova nad Velkými Hamry a překvapivě i poslední Lomnice, která porazila v okresním derby Mírovou. V dalším utkání Jilemnice po zásluze prohrála ve Vratislavicích.

Lomnice - Mírová 3:1 (2:0)

Nedůsledné pokrytí hráče z druhé vlny umožnilo lomnickým vstřelit gól už v 5. minutě, potom hosté více jak dvacet minut zatlačili domácí před jejich branku, ale ty několikrát podržel gólman. Přitom domácí podnikali nebezpečné kontry na hranici ofsajdu, rozhodčí jeden z nich pustil a Koudelka o tyč rozvlnil síť Mírové podruhé. V 52. minutě musel Horáček skočit Kosovi pod nohy, ten toho využil a kopala se penalta - 3:0.

Zakrátko rozhodčí nařídil pokutový kop i na druhé straně, když byl ve vápně sražen Císař. Jíra jej pohodlně proměnil a snížil na 3:1. V 70. minutě ve stoprocentní šanci promáchl David Zelnický a v 81 se po druhé žluté poroučel do sprch Kochman, takže domácí si už výhru pohlídali.

,,Díky neukázněnosti jsme si utkání prohráli sami, domácí dali rychlý gól a čekali na naše chyby. S přístupem některých hráčů k tomu to utkání jsme velice zklamáni," uvedl sekretář Mírové Jiří Kadlec.

Branky: 5. xx, 35. Koudelka, 52 z penalty xx - 55. Jíra z penalty. Rozhodčí: Vlk, ŽK: 2:3, ČK: 0:1 (81. Kochman). Mírová: Horáček - Kochman, Hejduk, M. Zelnický, Michal Kovář - Horák, M. Jíra, Marcel Kovář, Císař - D. Zelnický, Tokan (76. Taibr).

Vratislavice - Jilemnice 2:1 (2:0)

Domácí vyhráli zaslouženě, když Jilemnice v prvním poločase předvedla nejhorší výkon podzimu. V 7. minutě po chybě Hadače šel sám na branku Jilemnice Smola, jeho střela mířila těsně vedle branky. ve 22. minutě se odražený míč dostal k Drbohlavovi, a jeho technická střela ze za vápna zapadla do šibenice.

Ani tato branka nevyburcovala Jilemnici k lepšímu výkonu, domácí byli nadále lepší. Ve 27. minutě po centru Žabky hlavičkoval zcela osamocený Smolák z malého vápna a bylo to 2:0. První střelu Jilemničtí vyslali až ve 40. minutě, trestný kop Prince z velké dálky s jistotou chytil domácí gólman.

Ve druhém poločase se hra Jilemnice zlepšila, i proto že domácí začali bránit svůj náskok. V 60. minutě, po souboji Faistauera s domácím gólmanem, sice dala Jilemnice gól, ale pro předcházející faul na brankáře nebyl uznán. O čtyři minuty později  dobrou střelu Cibulky vyrazil brankář Jilemnice Tuž a vzápětí stejný střelec mířil těsně vedle.

Posledních 20 minut se konečně Jilemnice probudila, napomohlo k tomu i vyloučení domácího Belase v 78. minutě. Nejprve mířil Jež vysoko nad, ale v 88. po střele Bergemanna dorážel Horáček a zkorigoval konečný výsledek na 2:1.

Branky: 22. Drbohlav, 27. Smolák - 88. Horáček. Rozhodčí: Karel, ŽK: 3:1, ČK: 1:0 (78. Belas). Diváků: 30. Jilemnice: Černý - Šnorbert (46. Schauer), Mečíř, Hadač, Paulů - Bergemann, Mach (46. Hermon), Jež, Faistauer - Brož (70. Horáček), Princ.

Bozkov - Velké Hamry 3:2 (1:1)

Ze začátku mače měli hosté z Hamrů mírně navrch. Párkrát se dostali do bezprostřední blízkosti domácí svatyně, ovšem bez gólového efektu. To domácí se s tím nepárali. V 9. minutě po rohu Hamrů při rychlém brejku frnknul Aster a přihrávkou pod sebe nabídl slávu Pekárkovi, jenž neodmítl - 1:0. Po úvodní brance domácí srovnali herní krok, ovšem za chvilku také kapitulovali. Běžela 22. minuta a centr Kobra umístil za Balatkova záda nejpřesnějším možným způsobem Šimek. Bozkov se dlouhými míči dostával do tlaku a převaha vyústila v Coufalovu tyč. Další nebezpečné pokusy vychytal gólman Miček.

Druhá půlka začala vyrovnaně a pokračovala tak až do 68. minuty. V ten moment po centru zprava atakoval domácí útočník brankáře Mička. Ten v rozčilení a bolesti srazil soupeře zbytečně k zemi a sudí Vrtal nařídil penaltu. Po dlouhých a vášnivých diskusích, kdy ještě za zákrok brankář Miček vyfasoval žlutou kartu, ji bezpečně proměnil Červený. Po této trefě hosté stáhli hru na tři beky a začali pomalu Bozkov přehrávat. Avšak v minutě 78. protrhl křehčí obranné šiky Havel a vše se zdálo být rozhodnuté.

Ale v 85. minutě vše zdramatizovali v kooperaci střídající hráči Hamrů. Krejčí přesně odcentroval a Szirti se hlavou nemýlil. Drama gradovalo v poslední minutě. Šimek se na malém vápně octl zcela nehlídán, jenže z první míč nedokázal ideálně trefit a střela zamířila těsně mimo. Domácí tak udrželi těsné vedení 3:2.

Branky: 9. Pekárek, 68. Červený z penalty, 78. Havel - 22. Šimek, 85. Szirti. Rozhodčí: Vrtal - Horáček, Trdla. ŽK: 1:3. Diváci: 120. Bozkov: Balatka - Vrabec, Špidlen, Pekárek (93. M. Picek), Kubán - Kopal (72. Linek), Červený, Coufal, Havel - Aster, Nesvadba. Velké Hamry: D. Miček - Kříž, Průcha, L. Prousek, Jiřikovský (76. Szirti) - Vl. Prousek. Tomeš, Kobr, Mihálik - Šimek, Říha (70. Krejčí).

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek 11. podzimního kola sezony 2011/ 2012