I.A třída: Výhru si znovu připsaly jen Košťálov a Harrachov

21.10.2013 11:22:25 | Autor: Petr Ježek a David Průcha | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Horní Branná,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou,Harrachov

Už podruhé v řadě bodoval z pojizerských mužstev v I.A třídě jen Košťálov výhrou nad Hejnicemi a také Harrachov, který se ale fotbalově počítá na Jablonecko. Lomnice po špatné druhé půli podlehla Velkým Hamrům, Jilemnice právě Harrachovu a Horní Branná Stráži nad Nisou.

Lomnice - Velké Hamry 2:3 (2:1)

Hosté Lomnici od začátku přehrávali a po nadějných střelách Mihálika a Zajíčka šli v 19. minutě do vedení, když Miček naservíroval do vyložené pozice balón Horváthovi, jenž si věděl rady i svoji slabší nohou. Poté se ale Lomnice probudila a začala být nebezpečnější. Nejprve se ve 30. minutě ocitl díky odraženému míči sám před Blahnou Drahoňovský a vyřešil všechno tak, jak se na útočníka sluší a patří. Stejný hráč si poté nejhbitěji našel míč ve skrumáži na malém vápně po rohovém kopu a špičkou poslal domácí těsně před pauzou do jednogólového vedení.

Do druhé půle nastoupila Lomnice v pevných obranných blocích, kterými se hosté jen těžko prokousávali. A tak to střelci zkoušeli z dálky. Pokus Průchy Jezdinský kryl, Jiříkovský a Mihálik branku netrefili. Nebezpečí pro hamrovské zadáky představoval rychlý Podstavek, kterého však zastavilo zranění a musel v 60. minutě z placu. Lomnická hráz odolávala, ovšem nakonec povolila. Trestný kop Horvátha v 79. minutě lízl hlavou Miček a dostal Hamry do boje o vítězství. O tři minuty později mohl rozhodnout Horna, jenomže jeho střelu z otočky zastavilo břevno. Ještě jeden trumf si ale schoval do své pravé nohy Miček. Mihálik mu přichystal míč do běhu, forvard Hamrů nečekaně zasekl a do protipohybu gólmana Jezdinského rozhodl zápas.

„Přepadla nás herní krize. Hosté byli po většinu zápasu lepší a hlavně za výkon ve druhém poločase, jsme si nezasloužili vyhrát," znělo hodnocení trenéra Lomnice Zdeňka Baudyše.

Branky: 30. a 44. Drahoňovský - 79. a 85. Miček, 19. Horváth. Rozhodčí: Janata - Mařatka, Rympler. ŽK: 2:5. Diváci: 80. Lomnice: Jezdinský - T. Ďoubalík, Drábek, Kraus, Košťák - Čapek (25. Vávra), J. Ďoubalík, Vohnout, Podstavek (70. Čermák) - Drahoňovský, Heřmanský. Velké Hamry: Blahna - Jiříkovský, Průcha, Zajíček, Horna - Vít (51. Říha), Mihálik, Řezáč, Krejčí - Horváth, Miček.

Jilemnice - Harrachov 1:2 (1:1)

Fotbal I.A třída, utkání SK Jilemnice - Jiskra Harrachov Domácí fotbalisté sehráli s Harrachovem další nepovedené utkání, po kterém spadli až na dno tabulky. Na konci první půle sice srovnal stav Tonar, ale hosté si brankou ve druhém poločase zajistili výhru.

„Tentokrát jsme nehráli ani pěkný fotbal. Fotbal plakal a lituji diváky, kteří se přišli podívat," komentoval utkání trenér Jilemnice Michael Hradecký.

Branka Jilemnice: 43. Tonar. Rozhodčí: Hrbáček - Miklovič, Háša, ŽK: 1:0. Diváků: 80. Sestava Jilemnice: Černý - Mečíř, Šnorbert, Hadač, Šťastný - Bergemann, Tonar (60. Kubina), Jež, Staněk - Illner, Figura (73. Horáček). Fotogalerie z utkání

Košťálov - Hejnice 2:1 (1:1)

V 17. minutě se ke střele ze za vápna dostal hráč Hejnic, ale brankář Jakubičko byl na správném místě. Za dvě minuty se hosté dostali do vedení, když se ke střele odhodlal kapitán Malínský, ta ještě před brankářem skočila a prošla mu mezi rukama. Ve 33. minutě K. Janata zahrával rohový kop, ve vápně si na centr naběhl F. Piry a střelou k tyči vyrovnal na 1:1.

V 63. minutě Tuláček krásně posunul balon na Sádka, ten postupoval z úhlu sám na brankáře, ale v šanci totálně selhal. V 73. Tuláček šel důrazně do souboje s brankařem hostů Rážem, procedil balon přes něj a míč se nakonec dostal ke Zboroňovi. Ten měl před sebou prázdnou branku, v klidu zavěsil a poslal domácí do vedení 2:1. Dvě minuty poté hosté mohli vyrovnat, kdy I. Móra předběhl rychlejší soupeř a postupoval sám na brankáře. Famózním zákrokem se ale blýsknul gólman Jakubičko a udržel pro domácí tři body.

„Velice vydřené vítězství. Hrálo se velmi tvrdě. Pro hosty bylo nešťastné zranění kapitána Malínského, který byl motorem jejich týmu," doplnil k utkání vedoucí mužstva Košťálova Michal Baudyš.

Branky: 33. Piry, 73. Zboroň - 19. O. Malínský. Rozhodčí: M. Horáček, ŽK: 2:5. Diváků: 100. Košťálov: Jakubičko - Grafek, Huráň, Piry, I. Móro - K. Janata, Poledník, J. Sádek, Prousek - Zboroň (90. R. Baudyš), Tuláček (78. Smolík).

Horní Branná - Stráž n. N. 2:3 (0:1)

Domácí mají několik zraněných hráčů, takže museli udělat několik změn v sestavě. Negativně se to projevilo na začátku obou poločasů a hosté toho náležitě využili. Již ve 2.minutě Hoffman vychytal samostatný nájezd hostů. V 7. minutě ale již střela strážského Drašnera skončila v síti - 0:1. Ve 14. minutě Nýdrle našel Mečíře, ale brankář míč vyrazil na roh. Poté domácí hru vyrovnali a útočili hlavně po pravé straně Šimkem. Jeho centry však obránci většinou pochytali. Ve 33. minutě se centr Šimka dostal před branku, ale Mečíř nedosáhl na míč. Ve 38. minutě Nýdrle ve vápně nahrával do gólové příležitosti Svobodovi, který však byl odblokován obráncem. Mírnou převahu do konce poločasu Hornobranští vyjádřit gólově nedokázali.

Druhý poločas začali domácí dobrou střelou Jóna, ale potom úřadovali hosté. V 55. minutě se nadvakrát prosadil Oberreiter a bylo to 0:2. Než se domácí vzpamatovali, tak po pěkné kombinaci Jirsa z deseti metrů  zvýšil na 0:3. Domácí byli úplně rozhozeni a ještě v 65. a 78. minutě musel zachraňovat tým při šancích hostů brankář Hoffman. Do hry se domácí dostali až po výborně zahraném trestném kopu Fiedlerem, který přinesl snížení na 1:3. V závěru si domácí vytvořili tlak, jehož výsledkem ale bylo pouze snížení na 2:3 brankou Mečíře.

Branky: 85. Fiedler, 89. Mečíř - 7. Drašner, 55. Oberreiter, 60. Jirsa. Rozhodčí: Mařatka, ŽK: 3:1. Diváků: 90. Horní Branná: Hoffman - Gaudel (65. Beneš), Šimůnek, Chlup - Kocourek (71. Dusík) - Fiedler, Jón, Svoboda (65. V. Paulů) - Mečíř, Šimek, Nýdrle.