I.A třída: Závěr utkání v Jilemnici proměnil rozhodčí v selanku

01.11.2011 08:12:48 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Mírová pod Kozákovem,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou

Dvě prohry, jednu remízu a jednu výhru si připsaly čtyři celky z Pojizeří ve 12. kole fotbalové I.A třídy. Konečně se rozjel Bozkov, který jasně přehrál třetí Frýdlant, bod za remízu získali fotbalisté Jilemnice, kteří se potýkali s chybami rozhodčího.

Zatím kromě výsledku neznáme podrobnosti k utkáním Frýdlant - Bozkov a Skalice - Lomnice.

Jilemnice - Hejnice 1:1 (1:0)

Rychlé, technické utkání pokazil pouze svým výkonem rozhodčí Paulus. Hosté se prezentovali dobrým výkonem a domácí jim zdatně sekundovali.

V 19. minutě se měla kopat penalta na Prince, rozhodčí už běžel ke značce pokutového kopu, ale nakonec si to v poslední chvíli rozmyslel. O minutu později ale bylo spravedlnosti pro domácí učiněno zadost. Princ znovu utekl, jeho nahrávku doprava na nabíhajícího Ježe si obránce Hejnic sám srazil do branky - 1:0. Ve 27. minutě se vyznamenal domácí brankář Tuž, který chytil bombu Pelikána. Vzápětí se od dalšího úniku dostal Princ - šel na posledního obránce, ale ten jeho střelu zblokoval na roh. Z následného rohu velmi dobrou střelu Ježe vyrazil gólman Hejnic. Ve 36. minutě Hadač trefil spojnici břevna a tyče.

Ve druhém poločase byli aktivnější na začátku hosté. V 53. minutě jejich krásná akce skončila gólem, úspěšným střelcem byl Kobr - 1:1. V 57. minutě následovala opět nebezpečná akce hostů, ale tentokrát ji překombinovali. V závěru domácí přidali ve snaze získat v posledním domácím utkání podzimu tři body. V 78. minutě se domácí dožadovali penalty, tentokrát na pronikajícího Ježe, který byl stažen za ruku, ale opět se nepískalo.

Závěr dramatického utkání vzal pevně do rukou rozhodčí Paulus, když v 85. minutě odpískal pro hosty penaltu, což psychicky nevydržel Bergemann, který byl za kritiku rozhodčího vyloučen. Znovu ale zapracovala pro domácí spravedlnost, když hráč Hejnic trefil z penalty pouze břevno. V 90. minutě se Jilemnice dokonce radovala z vítězného gólu, když doklepl ze skrumáže míč do branky Princ, ale pomezní rozhodčí Řeháček odmával ofsajd. Rozhodování zápasu se značně divila i hrstka jilemnických diváků, takže po utkání musela zapracovat pořadatelská služba, aby rozhodčí odjeli z Jilemnice bez újmy.

„Pokud pan rozhodčí své chyby udělal neúmyslně, pak by bylo rozhodně lepší, kdyby této činnosti zanechal a bylo by to určitě dobré pro celý fotbal," doplnil k rozhodování zápasu sekretář Jilemnice Jaroslav Kavan.

Branky: Rozhodčí Paulus, ŽK: 5:3, ČK: 1:0 (Bergemann). Diváků: 50. Jilemnice: Tuž - Šťastný, Hadač, Mečíř, Schauer (68. Šnorbert) - Bergemann, Jež, Tonar, Faistauer - Horáček (78.Malý), Princ.

Mírová - Mimoň  0:1 (0:0)

Průběhem remízové utkání rozhodla 80. minuta. Pronikající hosté v šestnáctce nastřelili ruku Marka Jíry a následnou penaltu Smola proměnil. O dvě minuty později vznikla stejná situace na druhé straně, Císařovu střelu vytěsnil obránce rukou na roh, ale penalta se už nekopala.

„Na těžkém terénu se hrála vyrovnaná partie, a tak vítěze určil rozhodčí. Oba zásahy byly penaltové, bohužel jen hosté dostali možnost jí potrestat," uvedl po utkání sekretář Mírová Jiří Kadlec.

Branka: 80. Smola z penalty. Rozhodčí: Vokřínek, ŽK: 3:5. Diváků: 50. Mírová: J. Jíra - Dědeček, Hejduk, M. Zelnický, M. Jíra - Taibr, Horák, Marc. Kovář, Císař - Tokan, D. Zelnický.

Frýdlant - Bozkov 0:4 (0:1)

Bozkovští se na utkání vyspali evidentně dobře a od prvních minut se do soupeře pustili. Hosté možná v podvědomí trochu Bozkov podcenili a to se jim nevyplatilo. Od začátku se hostům dařil rychlý přechod středu hřiště hlavně zásluhou Havla, který rozděloval balony na obě strany, takže byli útoky velmi nebezpečné. Výborně fungovala i obrana opět pod taktovkou Červeného a výborně hrajícího Špidlena.

V 19. minutě se hostům poprvé podařilo překonat obranu domácích, po rychlé akci se dostal míč na levé straně hřiště k Asterovi, a ten pohodlně překonal brankáře Zimáka. Další akce již v prvním poločase proměněny nebyly, takže šla obě mužstva do kabin za hubeného stavu 0:1.

Ve 47. minutě zprava centroval Pekárek na Astera, před kterým šanci zlikvidoval Zimák. Po dalším Havlově vysunutí Pekárka se Bozkov dostal do dvoubrankového vedení. Za dvě minuty obrana domácích opět chybovala, Aster si dal míč podél Záruby a ten v poslední chvíli zatáhl ruční brzdu a zápasnicky jej poslal k zemi. Jelikož by šel Aster už sám na brankáře, tak následovala po zásluze červená karta. V 65. minutě Bozkov využil přečíslení tři na jediného obránce domácích. Když jej zakončil svým druhým gólem Pekárek. Poslední gól padl opět po přihrávce Havla, který přesně mezi stopery poslal přihrávku, ti si dávali přednost, míče se zmocnil v rychlém sprintu Kubán a lobem přes brankáře pečetil výsledek na 0:4.

„Naši už ve druhém utkání předvedli fotbal, který se líbil. Tentokrát i divákům domácích, stejně jako v Doubí, kde jsme ovšem utkání prohráli. Jestli se nám podaří vyprovodit v posledním kole na cihelném poli Jilemnici, přezimujeme ve středu tabulky, což ještě před čtrnácti dny nevypadalo. Nepředbíhejme však, protože okresní derby bývají nevyzpytatelná," uvedl za bozkovský tým Stanislav Doubek.

Branky: 19. Aster, 49. a 65. Pekárek, 80. Kubán. Rozhodčí: Vydra, Horáček, Bým, ŽK: 4:3. ČK: 1:0 (49. Záruba). Diváků: 80. Bozkov: Balatka - Vrabec, Pekárek (85. Doubek), Kubán, Špidlen, Burnus, Červený, Havel, Mazánek, Aster, Coufal.

236 17:28  9

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek 12. podzimního kola sezony 2011/ 2012