I.B třída: Čtyři týmy jasně ve hře o sestup

24.03.2011 10:16:57 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Nová Ves nad Popelkou,Víchová nad Jizerou,Horní Branná,Rovensko pod Troskami,Mírová pod Kozákovem,Harrachov

I.B třída: Čtyři týmy jasně ve hře o sestup

Před začátkem jarní části fotbalové sezony pokračujeme v seriálu o krajských soutěžích. Poslední v řadě je I.B třída východ, které se z našeho okresu účastní Mírová, Rovensko, Horní Branná, Víchová, Nová Ves a Harrachov.

Mužstva z Pojizeří se dají rozdělit do dvou nesouměrných skupin. Na Mírovou, která vede tabulku a může na jaře usilovat o postup a dalších pět týmů, které budou usilovat o udržení v nejnižší krajské soutěži.

Relativně slušně je na tom ještě osmá Horní Branná, ale Víchová, Harrachov, nečekaně Rovensko i Nová Ves jsou opravdu aspiranty boje o sestup. Beznadějná se zdá situace zejména pro Novou Ves nad Popelkou, ale bodový odstup není tak strašný a s přípravou byl tým spokojený. 

SK Mírová pod Kozákovem

Se zimní přípravou začalo mužstvo 22. ledna. „Trénujeme dvakrát týdně plus víkendové utkání. Převážně využíváme běžecké tratě v okolí Turnova a umělou trávu v Železném Brodě, kde jsme absolvovali zimní turnaj. Celou přípravu se bohužel potýkáme se značnou marodkou a nikdy jsme nebyli kompletní," uvedl sekretář klubu Jiří Kadlec.

Sokol Horní Branná

Příprava na jarní část soutěže začala 11. ledna s celým širším kádrem hráčů. „Významnou součástí přípravy byl zimní turnaj šesti mužstev v Železném Brodě, kde jsme v konkurenci týmů i z vyšších soutěží skončili na pěkném třetím místě. Postupně se v pěti turnajových utkáních vystřídalo 21 hráčů včetně tří talentovaných dorostenců - Davida Šimka, Jirky Kocourka a Tomáše Jóna," upřesnil trenér Stanislav Klápště.

Do přípravy se zatím ještě plně nezapojili dlouhodobě zranění Václav Paulů a Jan Pešina. Do tréninků se nově zapojil brankář Jiří Hrubý, který několik let pracovně pobýval na Novém Zélandu. Jinak nikdo jiný do klubu nepřišel ani neodešel. V sobotu 12. března utkání 1. kola krajského poháru v Desné Hornobranským hrubě nevyšlo a prohráli 2:10.

„Cílem pro jarní část soutěže je umístění v popředí tabulky, a to znamená udržet domácí neporazitelnost a navíc přivážet body z venku, což se na podzim nedařilo. Zároveň ale počítáme, že si mistrovská utkání zahrají i někteří z dorostenců," dodal Klápště.

Víchová nad Jizerou

V zimní přípravě se mužstvo věnovalo vylepšení fyzické kondice. Do přípravných utkání nastupovala téměř dvacítka hráčů, ze kterých vzejde základní sestava pro jarní část. „Nikdo z kádru neodešel a o možném příchodu jedné posily se stále diskutuje," uvedl sekretář Miroslav Kobr.

Klub má jediný cíl, což je udržení soutěže pro příští ročník. „Hrajeme I.B třídu třetím rokem a poprvé netrávíme zimu na sestupové příčce. Jsme si vědomi toho, že to až tolik neznamená, ale snad nám tato skutečnost dodá více potřebného klidu do rozhodujících zápasů," dodal Kobr.

FK Harrachov

První přípravný zápas odehrálo mužstvo až 13. března proti Mladým Bukům a byl to zároveň i poslední přípravný zápas.

„Jelikož jsme horské středisko a většinu z nás živí právě zima, tak jsme nemohli odehrát až na jedno utkání žádný přátelák a proto naše ambice jsou v poklidu udržet I.B třídu a nemít před koncem soutěže záchranářské práce. Myslím si, že v silách mužstva je být okolo 7. až 8. místa," uvedl za klub sekretář Roman Bergmann.

Sokol Rovensko pod Troskami

Přes zimní přestávku se v klubu mnoho nezměnilo, trenérem zůstává Karel Vodrážka, z Košťálova přichází posílit útok jeho stejnojmenný syn.  „Vzhledem k tomu, že jsme třetí od konce, tak je jednoznačným cílem záchrana v soutěži. Chceme totiž nadále udržet i B tým," řekl předseda klubu a zároveň asistent trenéra Marek Náhlovský.

Dlouhodobý trest na 8 měsíců má stále Jirásko, dva úvodní zápasy bude v trestu i Holeček. Dlouhodobě zraněn je Taussig a hostování ukončil Skalický. Pařízek zůstává dále na hostování, ale Pařík zřejmě zůstane v kádru Sedmihorek. 

Sokol Nová Ves nad Popelkou

Zimní přípravu zahájil širší kádr 18. ledna, pracovalo se na kondici, ale i na herní věcech a hlavně standardních situacích, po kterých na podzim mužstvo obdrželo plnou třetinu branek.

Cílem pro podzimní část bylo umístění ve střední části tabulky, což se moc nepovedlo. „Největším problémem byla v první třetině naše nováčkovská daň příliš mladého mužstva, které má průměrný věk 21 let. Sice jsme poslední, ale rozhodně máme na víc, což ukázala utkání se silnými soupeři," uvedl trenér František Bezucha.

Trenér chce na jaře získat s mužstvem hned v prvních zápasech body a sebevědomí, které pomohou k udržení v soutěži. „Pokud se nám to podaří, můžeme potom hledět směle do dalších sezon," doplnil.

Děsivě se ovšem mužstvu nepovedlo první kolo krajského poháru, kde prohráli na půdě lídra krajského přeboru - Mšena 0:18.

První jarní kolo:
Sobota 26. 3. 15.00: Rovensko - Mšeno B, M. Skála - Harrachov, Jenišovice - H. Branná, Držkov - Plavy, Lučany - Zásada.
Neděle 27. 3. 15.00: Nová Ves - Mírová, Maršovice - Víchová.

Přehled o týmech z Pojizeří v I.B třídě východ

SK Mírová pod Kozákovem, 1. místo po podzimu, 30 bodů

Odešli: Zenko pro pracovní vytížení přerušil sportovní kariéru.

Přípravné zápasy: Mírová - Horní Branná 1:2, - Ž.Brod A 2:2, - Ž.Brod B 2:2, - Košťálov 1:4, - Sobotka 3:2, vše v rámci zimního turnaje v Železném Brodě. Krajský pohár: 1. kolo:  Železným Brodem 1:2, více zde. V poslední přípravě prohrál tým v libereckém Doubí. 0:4 s Krásnou Studánkou.

Soupiska: Brankáři: Jíra Jiří, Mlejnek Jan. Obránci: Ráliš Martin, Hejduk Lukáš, Kochman Tomáš, Kovář Michal, Zelnický Miloš. Záloha: Jíra Marek, Císař Tomáš, Taibr Jakub, Kovář Marcel, Kolda Lukáš, Horák Ondřej. Útočníci: Trč Tomáš, Tokan Filip, Zelnický David, Rohatský Dominik. Trenér: Kotrman Zbyněk.

Logo Horní BrannáSokol Horní Branná, 8. místo, 20 bodů

Přípravné zápasy: Horní Branná - Mírová 2:1; - Ž. Brod B 4:0; - Sobotka 2:1; -Ž. Brod A 1:3; Košťálov 1:3. Vše v rámci zimního turnaje v Železném Brodě. Krajský pohár: 1. kolo: Desná - Horní Branná 10:2, více k utkání zde.

Soupiska: Brankáři: Hofman Tomáš a Hrubý Jiří. Hráči do pole: Pešina Jan, Beneš David, Paulů Václav, Novotný Ladislav, Dusík Petr, Fiedler Tomáš, Gaudel Roman, Jeřábek Šimon, Vašek Otakar, Illner Jakub, Nýdrle Jakub, Šlechta Jakub, Svoboda Lukáš, Zuzánek Petr, Šlechta Radek, Zuzánek Tomáš, Kobrle Michal, Šimůnek Tomáš, Paulů Jaromír, Jindřišek Martin. Trenéři: Klápště Stanislav a Otmar Zdeněk.

FC Víchová nad Jizerou, 10. místo, 15 bodů

Soupiska: Brankáři: Jindřich Kobr, Lukáš Kučera. Hráči do pole: Bartoň Libor, Bujárek Přemysl, Hamáček František, Hanč Petr, Hartig Petr, Hartig Zbyněk, Klimenta Matouš, Kobr Lukáš, Krause Vojta, Kuřík Tomáš, Lampa Petr, Matuš Jan, Rypl Tomáš, Skála Jaromír, Špidlen Jan, Tuže Michal, Vrhel Josef. Trenéři: Milan Rychtr a Miroslav Kobr.

FK Harrachov, 11. místo, 14 bodů

Odešli: Kučera Milan (hostování Slovan Liberec dorost), David Petr (hostování TJ Desná dorost), Fojtík Aleš (návrat z hostování Slavoj Kořenov), v jednání je prodloužení hostování Slavomíra Trepery.

Přišli: Barbořák Radek jr. (hostování VTJ Rapid).

Soupiska:  Brankáři: Farský Martin, Hefert Libor. Obránci: Adámek Petr, Barbořák Radek, Bergmann Roman, Grossberger Daniel, Horáček Vladimír, Medal Radek. Záložníci: David Martin, Jiroutek Jakub, Kyncl Tomáš, Medal David, Rýdl Radek, Barbořák Radek jr., Šír Milan, Trepera Slavomír. Útočníci: Chlup Robert, Veselý Václav, Žídek Radek, Široký Radim. Trenér: Rieger Hubert, asistent: David Pavel.

Logo Rovensko Sokol Rovensko pod Troskami, 12. místo, 12 bodů

Přípravné zápasy: Rovensko - Mírová B 3:1, - Doubrava 2:1. 

Soupiska: Brankář: Vrabec Jan. Obránci: Šimek Jiří, Holeček Vojtěch, Brunclík Michal, Náhlovský Marek, Maruška Radek. Záložníci: Špína Marcel, Malý Lukáš, Malý David, Pařízek Aleš, Hanzl Tomáš. Útočníci: Vodrážka Karel ml., Mencl Radek, Malý Radek, Novotný Marek. Trenér: Vodrážka Karel.

Sokol Nová Ves nad Popelkou, 14. místo, 5 bodů

Krajský pohár: 1. kolo: Mšeno - Nová Ves 18:0, více k utkání zde.

Soupiska: Brankáři: Diviš Ondřej, Čapek Vít. Hráči do pole: Brendl Martin, Golis Radek, Hadač Ladislav, Štejfa Jaroslav, Dušta Dominik, Jíra Vojtěch, Máka Vojtěch, Moravec Josef, Nožička Petr, Nožička Radek, Tomášek Martin, Zajíc Martin, Čížek Josef, Zuzánek Václav, Koudelka Zbyněk, Svoboda D., Huráň, Čapek V., Čapek P., Saliga, Fejfar, Sehnoutek.  Trenér: Bezucha František.

I.B třída východ po podzimu:

1.Mírová131003 37: 1830 
2.Maršovice13913 39: 1628 
3.Lučany13904 35: 2427 
4.M.Skála13724 27: 2223 
5.Zásada13724 22: 2023 
6.Mšeno B13715 34: 3322 
7.Plavy13706 31: 3021 
8.H. Branná13625 29: 2520 
9.Držkov13607 31: 2218 
10.Víchová13508 18: 2915 
11.Harrachov13427 24: 3114 
12.Rovensko13337 19: 3112 
13.Jeníšovice132110 14: 407 
14.N.Ves (SM)131210 21: 405 

Související články:

Divizní mužstva vstupují do jarní části

Krajský přebor: Rozdílné ambice tří týmů z Pojizeří

I.A třída: Dva týmy ve středu a dva o záchranu

Střípek z okresního přeboru: Stružinec

Další zpravodajství z fotbalu přímo v rubrice Fotbal

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma Historie saní

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma historie saní se koná v úterý 5. března od 17 hodin v Erbovním sálu Krkonošského muzea v Jilemnici, kde aktuálně probíhá až do 17. března výstava nazavná Ejhle saně, hurá na ně. Vstupné je dobrovolné. Článek o výstavě

Revize katastru nemovitostí na Bukovině i Malém Rohozci

Katastrální úřad pro Liberecký kraj, územní pracoviště Semily, bude realizovat revizi katastru nemovitostí na Bukovině a v Malém Rohozci. Revize bude zahájena 1. března 2024 a bude probíhat zhruba do konce roku 2025. Během revize katastru nemovitostí budou zaměstnanci katastrálního úřadu revidovat soulad údajů katastru se skutečným stavem v terénu. Účast vlastníků a jiných oprávněných není při revizi katastru nezbytná. V případě zjištěného nesouladu mezi stavem evidovaným v katastru a stavem v terénu budou vlastníci zváni k jeho projednání se zástupcem katastrálního úřadu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hospoda cup 2024 ovládl tým Inter Liberec
Hasiči získali nově záchrannou seskokovou matraci
Hudební pocta Petru Hapkovi zazní i v Semilech
Březen – měsíc čtenářů 2024 v krajské knihovně
Hlasovat v soutěži Kniha roku pro Cenu čtenářů lze do 31. března

Nejčtenější články

02.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
02.03.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 1. až 3. března
04.03.: Hudební pocta Petru Hapkovi zazní i v Semilech

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT