I.B třída: Držkov proti Harrachovu udržel neporazitelnost

12.11.2021 19:38:13 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Studenec,Horní Branná,Bozkov,Mírová pod Kozákovem,Jenišovice,Přepeře,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj

Před zimní přestávkou se ještě fotbalisté odehráli 15. kolo I.B třídy východ. Vedoucí Držkov udržel neporazitelnost v zápase proti Harrachovu, druhou příčku udrželo i Mšeno, když porazilo Bozkov. Na posledním místě zůstala Horní Branná, jenž nestačila na Smržovku, ale z předposledního místa unikl Jabloneček, který doma porazil Albrechtice.

Jenišovice - Mírová 3:0 (0:0)

Derby blízkých měst i sousedů v tabulce skončilo jasně pro domácí. Branky ale padaly až ve druhém poločase. Nejprve se trefil Šíp, po něm využil nařízenou penaltu Randák a třetí zásah do sítě hostů obstaral V. Hurt.

Branky: 52. Šíp, 65. Randák z pen., 69. V. Hurt. Rozhodčí: Bukvička - Rympler, Šubrt, ŽK: 3:1. Diváků: 100.

Mšeno - Bozkov 6:3 (3:1)

Ve 12. minutě se Šikola trefil do vlastní branky, ale vzápětí vyrovnal Maleček, takže hosté drželi část zápasu proti favorizovanému Mšenu vyrovnaný stav. Těsně před přestávkou ale upravili na 3:1 pro domácí Krámský a Obršlík. Ve druhém poločase nastřílel hattrick mšenský Ondřej Pokorný, takže skóre narostlo až na 5:1 a 6:2, v závěru hosté snížili dvěma góly Malečka a Jeníka na konečných 6:3.

Branky: 12. vlastní (Šikola), 37. Krámský, 40. Obršlík, 54., 57. a 85. Pokorný - 14. a 72. Maleček, 87. Jeník. Rozhodčí: Jirák - Havel, Šedina, ŽK: 0:0. Diváků: 80.

Přepeře B - Lučany n. N. 1:1 (1:1)

Rezerva Přepeř se v případě výhry mohla dostat až na páté místo před Lučany, ale když pouze remizovala, tak končí před zimní přestávkou s bilancí 20 bodů na sedmém místě. Hosté dokonce vedli po brance Řezníčka v 18. minutě, za domácí vyrovnával ve 42. minutě Horák a ve druhé části už branka nepadla.

Branky: 42. Horák - 18. Řezníček. Rozhodčí: Vrabec - Nešněra, Brycz, ŽK: 2:2. Diváků: 30.

Studenec - Plavy 6:3 (1:2)

Poslední domácí zápas Studence proti mužstvu TJ Sokol Plavy se nakonec i díky krásnému počasí a stavu hřiště odehrál. „Do utkání jsme vstoupili velice špatným výkonem a soupeř nás jasně přehrával. Měli jsme spoustu laciných ztrát a hloupých nepřesností v rozehrávce. Z toho vyplynul nepříznivý poločasový výsledek 1:2. Hned ze začátku přišla studená gólová sprcha na 1:3. Myslím si, že nikdo v areálu již ve vítězství nedoufal. Hráči ale předvedli velmi bojovný výkon a svou zarputilostí vsítili během poločasu pět branek! Naši skvělí fanoušci byli důležitým 12. hráčem. Trochu se k nám přiklonila štěstěna a vrátila nám ty smolné neproměněné akce z minulých utkání. V podstatě z každé naší akce padla branka! Nebylo to z naší strany hezké utkání, ale body zůstaly ve Studenci," uvedl k zápasu trenér Studence Martin Hrubý.

Za celý podzim ve Studenci neměli ani jednou stejnou sestavu. „Brzdila nás zranění a nefotbalové aktivity důležitých hráčů. Máme nejmladší tým v celé soutěži a hrajeme pouze s našimi odchovanci, kteří teprve sbírají zkušenosti v dospělém fotbale. Mám obrovskou radost i z naší mládeže, a tak snad budeme mít následníky. Šesté místo v polovině soutěže je pro nás krásné umístění a děkuji všem hráčům, fanouškům, sponzorům a přátelům SK Studenec za podporu," hodnotil stručně sezonu Martin Hrubý.

Branky: 13. a 74. Šír, 57. Bartoň, 68. Synek, 72. Čech, 85. Povr - 11. V. Prousek, 22. Zajíček z pen., 51. Balatka. Rozhodčí: Hnětynka - Žampach, Patrman, ŽK: 3:2. Diváků: 150.

Horní Branná - Smržovka 1:7 (0:3)

Domácí určitě nechtěli být před zimou v tabulce poslední, ale čtvrtý celek tabulky byl velkým soustem. Už v poločase Smržovka vedla 0:3 a i přes snížení Strmeně, pak další čtyři góly hostů znamenaly celkově vysokou výhru 1:7.

Branky: 55. Strmeň - 29. a 41. Frydrych, 44. Kedroň, 75. a 86. Nič, 78. Brož, 90. Burdych. Rozhodčí: Vachek - Cesar, Endler, ŽK: 0:2. Diváků: 45.

Jablonec n. J. - Albrechtice/ Jiřetín 3:1 (2:1)

Hráči Jablonečku přece jen nechtěli být v tabulce před zimou poslední či předposlední, proto v posledním kole zabrali a porazili 3:1 Albrechtice. Vítězství se ale nerodilo lehce, hosté totiž od 15. minuty vedli po brance Bělohlávka. Ještě do poločasu ale otočili stav Adámek a Šír z penalty. Domácí výhru, přes oslabení po vyloučení Adámka, potvrdil dvě minuty před koncem J. Vrána.

Branky: 29. Adámek, 28. Šír z pen., 88. J. Vrána - 15. Bělohlávek. Rozhodčí: Martínek - Řehák, Vrána, ŽK: 0:2, ČK: 1:0 (30. Adámek). Diváků: 120.

Držkov - Harrachov 5:3 (3:1)

Na konci sezony už ani neporažený Držkov v kombinované sestavě nepodal tak suverénní výkon. V průběhu první půle domácí vedli 3:0, ale hosté snížili kapitánem Bergmannem. Na začátku druhého poločasu Michálek snížil na 3:2, ale poté domácí znovu navýšilo náskok na 5:2. Poslední gól zápasu pak vstřelil harrachovský Bergmann.

Branky: 26. Kotyza, 29. Brož, 34. Petrtýl, 56. vlastní (Kroupa), 82. Vrabec - 38. a 62. Bergmann, 51. Michálek. Rozhodčí: Nestler - Kraus, Štědrý, ŽK: 1:0. Diváků: 30.